IPA na střechu verandy

Od: ® odpovědí: 10 změna:
avatar zmatenka

Dobrý den, prosím o radu pro absolutního laika. Máme u domku přistavěnou verandu, která má plochou, částečně pochozí střechu. Tím myslím, že se přes ní vchází na půdu, ovšem tam se chodí tak 1-2x do týdne. Na té střeše (asi 20 m2) je už cca 20 let nalepená IPA, před lety natřená nějakým gumoasfaltem, či čím. Co je pod tím, netuším, domek jsme zdědili bez bližších informací. Na střeše jsou puchýře, krytina místy popraskaná, loupá se, ale zatím není znát, že by zatékalo. Rozhodli jsme se s tím něco udělat. Od syna (Ferda mravenec - práce všeho druhu, ale je velmi šikovný ) máme slíbenou opravu s tím, že si máme koupit IPU, a on to s kamarádem, který má zkušenosti, položí (a svaří). Na můj dotaz jakou IPU koupit, mi odpověděl, že mám internet, ať si vyberu. No, vybírala jsem, ale protože jak už jsem psala, jsem absolutní laik, obracím se na vás s prosbou o pomoc. Poradíte mi?

10 odpovědí na otázku

 

 


1x

Osobně bych ŽÁDNOU asfaltový pás (IPA) nedával,tím spíše,že je pochozí!Řešil bych to asi Sarnafilem což je v podstatě měkčené PVC se skelnou tkaninou jako výztuží a na to Teraco dlažbu do gumopvých terčů!Pkd ale trváte na asfaltu,tak bych dal něco s al vložkou nebo alespoň s výztuží skleného vlákna.a ve 2 vrstvách!

 


1x

dobry den ja mam na rovne strese hydroizolacni folii fatrafol a delaji ji v ruznych barvach. mam ji na cely zivot a zadny stach kvuli zateceni

 


0x

Zdravím, osobně bych použil Elastopas 50 Dekor: Elastomerasfaltový pás s vložkou z umělohmotné rohože, natavitelný, s břidličným posypem, nebo podobnou alternativu, případně v závislosti na stavu podkladu ještě podkladní pás Elastopas 40 mineral.

 


0x
avatar milancukrar

zmatenko, asi se Vám nejdříve jedná, proč tam jsou ty puchýře, proč tam vznikly. Když na tento povrch (na lepenku) dáte jinou lepenku, nebo podle rad Fatrafol či jinou fóli, bublina, boule se bude dělat stále.

Zkuste se rozepsat, co je dole za místnost, (jen ta veranda?). Páč se domnívám, že ve verandě bude určitá teplota, vlhkost, projde stropem, nic moc zateplení a odvětrání. Vlhkost dorazí až k lepence a tam se srazí. V horkém létě se někdy lepenka prořízně, svaří, po čase se objeví boule jinde.

Zkuste zapřemýšlet, zjistit proč tam jsou boule?

doplněno 19.08.15 21:24:

Omlouvám se za upřimnost, ale za pár let máte boule opět.

Vlhkost, rosný bod, vše se srazí pod lepenkou a je prpblém. Není odvětrání kondenzátu. máte fotky?


Děkuji všem za zájem a za jistě dobře míněné rady. Ta střecha je, jak jsem už uvedla nad verandou, která je normálně zateplená, větraná a při velké zimě se přitápí radiátorem. Syn si přečetl všechny vaše odpovědi, dali dohromady hlavy se zkušeným kamarádem - a už je rozhodnuto. Stará lepenka se strhá, střecha se event. opraví, napenetruje a položí se pásy s vložkou skelné rohože a s posypem. Budu doufat, že to zase alespoň dalších 20 let vydrží . Ještě jednou díky Zmatenka.

Ahoj Milane, ty boule jsou tam proto, že byla použita lepenka, která má tyto vlastnosti. Právě jsem na to narazila při hledání jakou krytinu na mou verandu. Prodejce na to výslovně upozorňuje. Takže všechny lepenky to nedělají. Pokud tedy použijí kvalitní materiál, boule se tam už dělat nebudou.

 


0x
avatar suzymon

Ahoj zmatenko. Právě jsem studovala co dát na svou střechu a kápla na Tvou otázku. Já mám také Ipu na střeše nad verandou, přesně jak to popisuješ Ty. Je tam 10 let, ale nebyla udělaná odborníkem, tak mi sem začalo zatékat. Potřebuji nutně novou. A jak jsem četla všechny ty materiály, tak jsem kápla na jednu krytitinu, kde přímo píší velůkými písmeny POZOR, TATO KRYTINA MÁ PAPÍROVÝ PODKLAD A VYTVÁŘÍ BOULE. Není určena k dlouhodobému řešení. a tak dál. tak jsem si vzpoměla, že jsi psala o boulích a nevěděla jsi proč. Ale už máš asi novou střechu udělanou, mne to teprve čeká. Dobře, že jste to strhali.

 


0x

Pokud byste se přece jen rozhodli řídit dle velmi dobré rady nicka diesela a pokryli terasu dlaždicemi 30 x 30 volně loženými na gumových terčích, tak bych vám mohl přenechat ty gumové terče ( napište soukromou zprávu). Měl jsem totiž přesně takovou terasu nad verandou, kde plochá střecha byla tvořena betonem a na něm jsme neustále přidávali pásy IPY, protože stále zatékalo.S dlažbou nebyl problém, protože byla na těch gumových terčích. Nakonec jsme přišli na to, proč stále po zimě zatéká. Byly špatně ukotveny ocelové sloupky zábradlí, kolem kterých stále zatékalo. Tak jsem celou terasu, na kterou stejně nikdo nechtěl chodit, zrušil a postavil nad verandou ještě jednu podkrovní místnost se sedlovou střechou a s plechovou krytinou. A je sucho !

Já jsem tedy byla objednat výměnu střešní krytiny. Byl mi doporučen v mém případě Bitumel. Je to takový docela tlustý materiál, který se na povrch lepí. Jelikož jsem také potřebovala střechu zateplit, budou mi tam dávat nějaký tvrzený polystyren, po kterém se dá chodit a na to ten Bitumel. Mám kolem 20ti metrů čtverečních a i s prací a oplechováním mi řekli, že se vejdu do 20ti tisíc. Přijde mi to jako dobrá cena.


Suzymon, díky za reakci. My už máme opravdu střechu hotovou, pokrytou těmi pásy s vložkou skelné rohože a posypem. Hoši byli pilní a šikovní, střechu očistili, napenetrovali a položili tu novou krytinu. Vypadá to krásně, mám z toho zatím radost a doufám, že mi dlouho vydrží. Teď už jen odvézt ten starý, strhaný materiál do sběrného dvora. Doufám, že s tím nebudou potíže jako ekologicky nebezpečným materiálem. Přeju hodně štěstí na dobrou firmu a pak radost z dobře odvedené práce. Zmatenka.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]