Příprava zdi před zateplením (plíseň)

Od: Datum: 16.08.15 11:30 odpovědí: 3 změna: 17.08.15 19:11

Zdravím,

budu zateplovat RD polystyrenem. na zdech bylo částečné zateplení heraklitem a tenkým polystyrenem ( zhruba do výše 2,8 metru - polystyren 1,5cm, heraklit 3cm, drátová sí, omítka 4cm). Tam to bylo ukončené a až do hřebene střechy byla jen stará omítka. Zřejmě z důvodu, že to bylo v této výši hrubě ukončené, postupně do toho pršelo a voda pozvolna pronikala po celé délce vnitřku "zateplení". Heraklit byl úplně černý (zřejmě plesnivý, což se nám potvrdilo i při opláchnutí zdí velmi patrným plesnivým smradem). Uvnitř mi neustále vydatně plesnivěly rohy místností, ačkoli je to největranější místnost.
Chtěl bych se zeptat, zda by nebylo vhodné ošetřit zdivo nějakou chemií, před samotným zateplením, aby mi to pod tím novým zateplením zase neplesnivělo. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.08.15 22:33
avatar

Myslím si, že nejlépe lze poradit až po prohlídce na místě samém. Podle vašeho popisu to na mě dělá dojem, že je vlhká zeď a provedením jakéhokoli zateplení jenom vlhkost uzavřete a stav pouze zhoršíte. Myslím si, že je nutné nejprve zajistit suchou zeď (podřezáním a izolací, chemie nic nevysuší) a teprve poté zateplovat.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: krajiccz
Datum: 17.08.15 19:02

Podřezané to je.

Datum: 17.08.15 19:11
avatar

Já bych doporučil stejný postup jako na jiné poradně u Vašeho dotazu.

Heraklit demontovat, očistit stěny a usušit, mechanicky odstranit plísně, chemicky ošetřit protiplísńovým matrošem, správně zateplit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.