Napojení myčky na teplou vodu - ANO nebo NE?

Od: Datum: 15.08.15 12:11 odpovědí: 2 změna: 15.08.15 15:10

Dobrý den,

byl tu položen podobný dotaz, ale odpověď jsem v něm nenašla.

Máme doma myčku AEG. Dle návodu umožňuje napojení pouze na 1 přívod vody, tzn. buď teplou, nebo studenou.

Nyní jsme instalovali tepelné čerpadlo a teplá voda nás vyjde relativně levně oproti elektřině (nikoliv ale zcela zadarmo). Z tohoto důvodu uvažujeme napojit na tuto teplou vodu i myčku. Voda z bojleru má cca 41 - 46 °C. Dle návodu lze do myčky pouštět max. 60, což je tedy OK.

Ale chci se zeptat: Pokud nyní mám myčku napojenou pouze na studenou, tak voda, kterou myčka sprchuje nádobí, je vždy horká, tedy ohřátá myčkou? Nepoužívá myčka např. na nějaký počáteční nebo koncový oplach pouze studenou vodu?

Jde mi o to, aby napojení myčky čistě na teplou vodu bylo skutečně ekonomické, protože bude myčka používat celou dobu na veškeré oplachování teplou vodu z bojleru (kterou byť platíme - byď za méně peněz než u elektrického ohřevu). A v případě napojení na studenou vodu by třeba částečně používala studenou vodu.

Snad jsem to napsala dost srozumitelně. Poradíte? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.08.15 15:10
avatar
Ten druhý článek je z roku raz-dva takže je třeba ho brát s rezervou. Co se týče teplé vody, tak podle mě záleží taky na tom jestli budete používat tablety nebo sypat prášky do zásobníků. Vzhledem k tomu že neznám moc lidí kteří "sypou" bych přemýšlel co udělá třífázová tableta když na ní půjde celou dobu teplá voda. Určitě se bude rozpouštět jinak než kdyby na ní šla střídavě studená/teplá/studená.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.