Platit za výtah v přízemí?

Od: Datum: 13.08.15 23:04 odpovědí: 11 změna: 15.08.15 07:29
avatar
Zdravim,rodiče bydlì v sedmipatrovem panelaku v podnajmu v prvnim patre.
Otazka zni zda se branit placenim sluzby za výtah který samy nepouzivajì.
Jà màm takovej dojem,že dle nejakeho zakona se v prizemi a prvnim patre nemusì platit.
Platit dàl nebo se nenechat?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hgfdsa
Datum: 13.08.15 23:08

Pokud maji v prizemi zablokovane dvere do vytahu (co obvykle byva) - to znamena, ze maji znemozneno jeho pouzivani do patra kde bydli, tak proc platit? Ehmmm

Pokud ale nekdo ze sousedu v prizemi ten vytah pouziva (treba i ze zdravotnich duvodu) a dvere nejsou zablokovane, tak asi tezko se budou hajit, ze oni vytahem nejezdi..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.15 23:56
avatar
Ano,do prizemi z prvniho patra by se dostali,coz nevyuzivaji,to je logicke.
Vytah by mohli pouzivat maximalne do sklepeni,kdyby tam neco tezkeho chteli odvest,to ale taky nejde,ponevač vytah do sklepeni nedojede(je to kvuli fetakum a bezdomovcum),a jak spravne rikate,do sklepa jedine pesky a pekne si odemknout mřìž.
Od: jco
Datum: 13.08.15 23:25

I nájemník/podnájemník/vlastnik jednotky bydlící v přízemí má povinnost hradit náklady spojené s provozem výtahu/domu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.15 23:45

Váš "dojem" vychází z již dávno zrušených předpisů. Na Vaši otázku ale nelze jednoznačně odpovědět. Uvádíte, že rodiče bydlí v podnájmu. Pokud je to pravda, mělo by jít o bytové družstvo. Členové družstva jsou vázáni rozhodnutími orgánů družstva (představenstvo, čl. schůze...) a interními předpisy družstva (stanovy, směrnice...). Hledejte tedy tímto směrem. Pokud ale rodiče bydlí skutečně v podnájmu, nemají práva řadového nájemníka, ale jsou vázáni především podnájemní smlouvou.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: khvkf
Datum: 13.08.15 23:47

Vše je na dohodě společenství vlastníků/družstva. Co si odhlasuje, to má. My jsme třeba měli opačný problém - odhlasovalo se, že lidi v 1. patře nebudou platit. No a do 1. patra se nastěhovala mladá rodina a x-krát denně jezdili nahoru-dolů s kočárem, s hračkama, s dětma... Taky to nebylo moc spravedlivý. Já bydlela v 2. patře a chodila jsem jen pěšky a nikdo mi taky poplatky neodpustil (ne že bych o to teda žádala, to bych si připadala hodně trapně).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.15 16:52
avatar

khvkf -

moc nechápu, proč by lidi v 1. patře neměli platit za výtah? - ještě bych pochopila přízemí.

Ale i tak - veškeré náklady na provoz baráku se přece logicky musí rozpočítat na všechny nájemníky - to by pak každé patro, nebo i každý byt musel mít extra vyúčtování ! Pokud se pletu, tak sorry.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.15 02:52
avatar

Pokud je dům vlastnický,pak je výtah spoluvlastnický.Tedy každý z vlastníků vlastní i část společných prostor,tedy i nákladů za výtah,ať jezdí nebo nejezdí.Právně tedy musí část nákladů uhradit.Jakou část,rozhodne schůze spoluvlastníků.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 14.08.15 07:34
avatar

Dobrý den, jenom taková poznámka - když někdo bydlí v prvním patře a nepotřebuje výtah, tak (když má dům sedm pater) podle stejné logiky nepotřebuje ani střechu a podílet se na její údržbě. Také by mohl platit za úklid schodiště pouze do prvního patra a i za osvětlení na chodbě. Když bude nosit baterku, nemusel by za osvětlení platit vůbec. Berte to jako námět k dalším úsporám na bydlení (nebo jako vtip). Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.08.15 16:39
avatar

ben -

- dobrá odpověď - tu by měl pochopit každej ! Každej jenom něco chce !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.15 16:25
avatar

U nás platí každý bez vyjímky, i přízemí totiž jezdí do sklepa. Je to tak smešná čáska, že bych se tím vůbec nezaobírala.

Mám jako spousta lidí v domě tv od UPC a stejně platíme za anténu na střeše, 80kč mě jistě nepoloží.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.15 07:29
avatar

Přidám i osobní zkušenost. Bydlíme v prvním patře 5-ti podlažního domu s výtahem. Výtah jezdí do všech stanic i do sklepa. Přízemí a naše první patro výtah neplatí. Je pravda že občas s něčím těžším jedeme do sklepa nebo soused naproti je starší a tak jezdí výtahem do přízemí, ale i tak přízemí a my v prvním patře za výtah dle rozhodnutí BD neplatíme.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.