Omítaní nepálene cihly

Od: Datum: 14.08.15 09:25 odpovědí: 8 změna: 27.08.15 20:00

Dobrý den.

může mi zde někdo poradit, jak postupovat při omítaní nepálene cihly při použiti unimaltu?

má tam přijít nějaka siť?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 15.08.15 09:02

armovací síť pro omítky - cca 25,-Kč za metr - a síť připevnit občas do cihel - jinak odpadne celá nová vrstva!

Ohodnoceno: 0x

Od: ju®
Datum: 15.08.15 10:26

Ano rabicové pletivo - napnuté, jak vodorovně tak svisle, používají se vršky od piva a limo - kovové, ne že si od nějakého dementa necháte vnutit kraličí pozinkované pletivo / nebude to držet / čím zerzelejší tím lepší, našpricovat řídkou vápenocementovou maltou a bude to držet...samozřejmě záleží kolik tam přijde vrstva malty, někdy se dává i pletivo dvojmo nebo se natahují cikcak vázací dráty...

Od: janm
Datum: 15.08.15 10:55

Ano, klasicky rabicové pletivo kovové vršky od pivo limo jak výše řečeno, není ale pravda že pokud se užije králičí pletivo "nebude to držet" držet to bude také, sám jsem použil i králičí pletivo a není žádný problém malta drží úplně stejně již více jak 10 let, podstata totiž nespočívá jen v tom zda-li je pletivo pozink nebo ne, ale hlavně v těch "okách" pletiva, jakmile se přez ně malta nahází a ztvrdne nic s tím už nepohne, užít lze i to králičí, mám to prakticky odzkoušeno.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.08.15 11:50

Nezáleží zda je pozink či ne a zrezlejší vůbec nemusí být,to je nesmysl!Rozdíl je asi jen v ceně-alespoň si teda myslém že králičí pletivo jako pozinkované bude dražší než klasické pletivo a omítky.Ono totiž stačí zatlouci jen hřebíky a vylést jen vázacím drátem.

To pletivo tam působí stejně jako armatury v betonu-zvyšují pevnost!

Nevím co je sice unimalt,ještě jsem se s tímto nesetkal,ale osobně bych nejprve po "zadrátování" špricl zdicí maltou,max půl na půl-zdicí a jádrová omítací.

doplněno 16.08.15 14:48:

Humbuckere tzv "cementový špryc" musí obsahovat i vápno nejen cement! Alespoň dobří zedníci dávali vápno! Špryc byla v podstatě velmi řídká malta .Běžně jsem před padla na vymytí míchačka dali trochu vody-vylili do kolečka a ihned našprycli kus stěny,aby část materiálu nepřišla vniveč tím že se vyleje na zem!

doplněno 19.08.15 21:08:

No onikmožná cemen a vápno bvude lepoší než nějkaký UNIMALT! Sice nevím co tím kdo myslí -ještě jsem se s tím nesetkal,ale zřejmě nějaká průmyslově výráběná maltová směs v pytlích a možná horší než poctivé vápno s cementem!Pokud je ta kotovina (kotovice ,vepřáky,vepřovice ...)vlhká,tak nejprve odstranit vlhkost a pak uvažovat o omítce!

Datum: 16.08.15 11:33

Ahoj. V dřívějších dobách zedníci používali tzv. cementový špric. Pokryl cokoliv a na něj se pak dobře chytala běžná omítací hmota. Jestli se v dnešní době dá sehnat něco podobného v suchých směsích? Nevím. Rozmíchat kus cementu s vodou, by asi neměl být nějaký velký problém.

Od: dcsport
Datum: 19.08.15 20:39

díky za rady teď by mě jen zajímalo jak se to teda kotví těma vršky

jinak cement určitě ne, ten to uzavře a je pruser takže čim éně tím lépe ale zase vápenná omítka není jen tak

takže mám v plánu použit unimalt ale naředit ho 1:5

Od: janm
Datum: 19.08.15 21:25

Vezmete hřebíky a víčka jimi probijete, já si to tak připravil na zemi, co vršek to cca vprostřed hřebík, rozestře se pletivo rabico chytne se těmi vršky nahoře tak že svisle visí a pak shora dolů postupně se vždy nejlépe do středu cihly po řádku klepne pár vršků tak aby to pěkně drželo, pletivo jsem si rukou přitlačil ke zdi aby mi neodstávalo. Hřebíky by neměly být příliš malé krátké (to by nedrželo ) ale ani ne zbytečně velké aby cihly zbytečně "nerasovaly" , víčka jsem orientoval tím zubatým co je na lahvi tak ke zdi on se ten vršek hezky těmi zoubky té cihly po zatlučení také chytne, dával jsem je v místech kde se dráty pletiva křížily. Pletivo se dá pokrývat v pruzích svisle i horizontálně myslím že je to jedno jak se to bude dobře dělat a to tak aby byla zasíťovaná celá zeď,(místo vedle místa) když někde vznikne hrbol v důsledku odstátí pletiva tak dáte ještě vršek s hřebíkem nebo ho přihnete rukou ke zdi bude-li to držet aby pokud bude omítka "užší" což u starých baráků je spíš vyjímka vám to nečouhalo z hrubé ven, jde to pěkně a v té vepřovici to dobře drží, není třeba vyvíjet nějaké násilí zlehka kladivem přiklepnete na doraz k cihle a je to

Ohodnoceno: 2x

Od: dcsport
Datum: 27.08.15 20:00

výborně, děkují,

pletivo nataženo

ještě se zeptám jestli unimalt míchat klasicky 4:1 nebo 5:1

použit hloubkovou penetraci?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.