Exekuce na byt

Od: Datum: 13.08.15 11:55 odpovědí: 8 změna: 20.08.15 04:48

dobrý den, chci se zeptat zda když je na bytu exekuce může se byt prodat s tím , že ve smlouvě o prodeji bude v prvé řadě vyplacení exekuce?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 13.08.15 11:58
avatar

Dobrý den, to je dotaz na Vašeho exekutora, zda s tím bude souhlasit. Zdravím!

P.S. Exekutor chce prodat rychle a pod cenou (pouze pokrýt nárok věřitele). Vy máte zřejmě představu o ceně jinou. Skoro bych řekl, že nenajdete společnou řeč.

doplněno 13.08.15 12:02:

lujs - patrně by šlo o "maření úředního rozhodnutí".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 13.08.15 12:00
avatar

Pokud je exekuce napsaná konkrétně na byt tak exekutor vám ho v žádným případě nedovolí prodat.

Kdyby se vám ho i přesto podařilo prodat vystavujete se trestnímu stíhání (teď ale přesně nevím za co).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.08.15 12:02
Vy už ho neprodate, proda se v drazbe a pekne pod cenou..znamemu nebo cloveku napojenemu na exekutora
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.08.15 13:10

Jistě že lze prodat, jenom před samotným prodejem musí kupující vyplatit veškeré exekuce (obvykle přes notářskou úschovu).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: otajezevec
Datum: 13.08.15 20:18

Zdravím,

ono bude dost záležet na tom, v jaké fázi ta exekuce - resp. exekuce prováděná na základě exekučního příkazu prodejem nemovité věci - je.

Pokud je "jen" vydán exekuční příkaz na prodej nemovité věci (bytu) a exekutor zatím neudělal nic moc dalšího, tak zpravidla se dá domluvit na prodeji mimo dražbu - exekutor tohle musí odsouhlasit a byt se musí prodat za cenu o dost větší, než je cena vyvolávací (v prvním kole dražby 2/3 ceny určeném znalcem) a evidentně i větší, než by byla reálná cena při dražbě - takže vždycky záleží na lokalitě a místních poměrech...

Pokud exekutor už nějaké ty úkony přeci jen udělal, tak už se mu pravděpodobně řešit prodej bytu mimo dražbu chtít nebude, to je pravda... v těchhle případech je potřeba počítat s tím, že už do toho něco bylo investováno - znalecký posudek něco stojí, obhlídka na místě, apod.

Když už byla vydaná dražební vyhláška, většinou je pozdě.

To, že exekutor prodá byt za cenu co nejnižší není až tak úplně pravda. Jednak podezřele nízký ceny se dají naprášit na Ministerstvo spravedlnosti jako podnět k zahájení státního dohledu, jednak - pokud by Vám náhodou podařilo prokázat nějakou spojitost exekutora s vydražitelem - by to mohl být trestný čin (např. zneužití pravomoci úřední osoby) a jednak z podezřele nízký ceny nejsou ani výhodný pro exekutory, kteří mají odměnu z částky, za kterou byt prodají (i jim se tedy vyplatí vyšroubovat cenu co nejvýš).

Bokem bych byt určitě neprodával - jednak, jak už to tu někdo psal, je to trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí (tady se můžete chlácholit tím, že věznice jsou přecpaný, takže dostanete na 90 % jenom podmínku), ale hlavně exekutor by se mohl (a úspěšně) dožadovat u soudu vyslovení neplatnosti právního jednání (tzn. vznik dalších nákladů, které byste musel platit), což by ve svém důsledku vedlo k tomu, že bude moci prodat ten byt i přesto, že už by byl přepsaný na kupujícího, čímž by jednoznačně vznikla škoda onomu kupujícímu (evidentní další soudní řízení vůči Vám = další náklady, povinnost k náhradě škody, případně příslušenství = těžko zaplatíte, když už jste v exekuci a povede se jen další exekuce = další a další náklady), byt by byl prodán za cenu zřejmě nižší než tržní, takže byste se z exekuce nevyvléknul a jelo by se dál a dál (a mohly by vznikat další a další náklady)... Nechci se exekutorů nijak moc zastávat, vím co někteří dokážou, ale zrovna prodávat něco, když jste v exekuci, bych bez předchozího souhlasu exekutora rozhodně nedělal.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: alena1
Datum: 19.08.15 22:10

Pokud je byt v exekuci, tak je exekuce zapsaná v katastru nemovitostí a nedojde k převodu vlastníka, takže byt neprodáte v žádném případě. Prodat ho může jenom exekutor.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: karelb*
Datum: 19.08.15 23:31

Hlavně, jako kupec bych nikdy takový byt nekoupil. Nikdy totiž nemůžete eliminovat všechna rizika, např. další exekuce o kterých nevíte a o kterých vám prodávající neřekl a můžou nastat různé problémy.

Pokud kupujete byt z exekutorské dražby, tak ho kupujete absolutně čistý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vitus
Datum: 20.08.15 04:48

Chyba lávky, pokud koupíte byt v exekutorské dražbě, exekutor není povinen nechat vymazat z katastru nemovitostí všechna zástavní práva. Zástavní právo je právo věcné = vztahuje se nikoliv k člověku, ale k určité věci, takže když si i vydražitel v exekutorské dražbě tohleto neohlídá, buď mu byt můžou znovu prodat, anebo bude muset platit a platit...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.