Jak na více vody ve studni?

Od: Datum: 12.08.15 10:28 odpovědí: 4 změna: 12.08.15 13:58

Po vybudování kanalizace v naší obci nám klesla voda ve studni asi o jeden metr. Jaké jsou způsoby, jak dostat do studny více vody? Prohloubení? Je možné zjistit např. to, že po porhloubení o 1 metr se objem vody ve studni zvýší o určitý objem?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rv
Datum: 12.08.15 11:34

Obvykle se po prohloubení studny o 1m zvedne objem vody o ten 1m (teda hladina zůstane stejně hluboko). Ve vzácných případech se při prohlubování skrz izolační vrstvu zeminy dostanete do další - propustné - a studnu si vypustíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.15 12:27
avatar

při kopání,nebo vrtání studny je hloubka předem určena dosažením vodonosné vrstvy.ta má určitou tloušťku a naximální hloubka studny je dno vodonosné vrstvy.Pokud by se prorazilo dno této vrstvy,může skutečně dojít k úplné ztrátě vody.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.15 13:14

Je to hazard! Raději bych vodu čerpal pomalu a dlouhodobě do nějakého zásobníku-nádrže (např. 1m3) a z té následně odebíral.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.15 13:58

Ahoj. Jak tu už píší kolezi, nějaké to riziko hrozí pořád. Záleží na tom, v čem je ta studna vykopána, kam až je zazkružena. Jestli je nějaký ten metr už jen pevná zemina, skála. tak by třeba šlo ten objem získat zvětšením průměru studny. Vytvořit tzv. bandas. Radil bych, vyčerpat studnu do dna a zjistit si, odkud ten přítok vlastně vyvěrá. Pokud někde ze dna, tak by to rozšíření nemuselo studnu poškodit. Taky se zjistí, jak moc je ta studna zanešená odroleninami ze stěn, případně spadu.

Jak je ta studna vlastně hluboká? Kam až nastoupá voda a jaký má denní, případně hodinový přítok? Jaká jsou maxima a minima v různých obdobích roku? Jaké je poznatelné zpoždění po vydatných deštích, po suchách a tak? Vypočtená spotřeba vody se odhaduje na 90 litrů na osobu a den. Dříve to bylo asi 150 litrů. Je možné, že by ta studna třeba stačila?

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.