Za jak dlouho funguje vločkovač?

Od: Datum: 11.08.15 22:30 odpovědí: 5 změna: 12.08.15 14:36

Zdravím, máme klasický nafukovací bazén Intex s kartušovou filtrací. Používáme chlorové tablety a nyní se nám zakalila voda (je hůře vidět na dno, je to takové "mléko"). Koupili jsme tedy vločkovač Flokul od Mountfieldu. Mám dva dotazy: 1) za jak dlouho vločkovač funguje a kdy jsou viditelné změny, 2) Je možné se v bazénu mezitím koupat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.08.15 06:03
No ona úspěšnost kombinace folikulu a kartušové filtrace nebude nijak závratná. Vločkovač ti přes noc udělá ze zákalu větší shluky které se usadí na dně. Jenomže pak je z toho dna musíš dostat a na to je nejlepší bazénový vysavač. Neodsáté kaly totiž při každém koupání zase rozvíříš a jak se zvednou, už nebudou mít velikost kterou dokáže filtr zachytit a jen ti je honí dokola. Já to řešil tím že jsem vzal starou širokou hubici od vysavače, nasadil na čtyři metry hadice a dno vyluxoval tím že jsem vodu ode dna vypustil samospádem do vaničky. Ve vaničce se to za dva dny usadí. Něco se odleje zpátky do bazénu a zbytek do kytek.
Ohodnoceno: 2x

Od: baz
Datum: 12.08.15 13:57

Tak už začal účinkovat (tedy po dvou dnech). mezitím jsem si vytvořil improvizovaný vysavač z hadice kterým jsem odsál "shluky kalů", přes kartušovou filtraci. Byl to asi špatný nápad. Filtrace tedy kal opravdu nepřefiltruje? Vypadá, že jsemsi akorát vše rozvířil. tedy opravdu asi musím odsát vodu ze dna úplně ven? ...

Od: ptc
Datum: 12.08.15 14:31

Kartušová filtrace není moc účinná, přejděte na pískovou. Na konci léta bývají akce, nemusí být ani moc drahá.

Proto se vám také zdá, že ten vločkovač nefunguje. On funguje, ale filtrace to není schopna pobrat.

Ohodnoceno: 0x

Od: ptc
Datum: 12.08.15 14:24

Jaké máte pH vody? Předpokládám, že bylo vyrovnáno na úroveň dle návodu na použití vločkovače.

Jinak vločkovač zabere do několika hodin. Já jej naleji večer, nechám zapnutou filtraci a ráno jen vysaji ze dna zbytky, co nepobral skimmer. Jestli se mezitím dá koupat, tak to netuším. Prostě jej tam dejte také přes noc, on se ten bazén nezničí, když v něm bude ještě několik hodin zakalená voda.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.08.15 14:36

Ahoj BAZi. Základní chybka se stala už v tom, že jsi si tu vodu včas neošetřil. Na například 9 m3 stačí 4-6 g Modré skalice. Na větší objemy přiměřene více. I potom, je nutné tu vodu denně filtrovat 5-6 hodin. Bez toho to prostě nejde. Troje sousedi tohle používají několik let a bez problémů. Na dně se jim usazuje jen černá špína od toho, jak nemají bazén přikrytý. Občas si to proto vysají.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.