Schránka a přístup k ní

Od: Datum: 11.08.15 21:10 odpovědí: 6 změna: 12.08.15 07:34

Dobrý večer, potřebovala bych vědět, jestli existuje nějaký zákon nebo vyhláška, která vymezuje podmínky pro přístup k poštovní schránce. Syn roznáší letáky a v jednom bytovém domě mají přístup ke schránkkám jen přes čip, někdy chodí brzo ráno a tudíž se mu nechce pořád na někoho zvonit, aby mu otevřeli. děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.08.15 21:32
avatar

No nejspíš ten čip má i poštačka, což je plně dostačující. Jen ona musí mít přístup ke schránkám umožněn a je to i v zájmu bydlících. Letáky ve schránce v zájmu obyvatelů domu nejsou, tudíž z tohoto pohledu nemusí být schránky přístupné všem.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 11.08.15 21:55
avatar
Z titulu sveho poslani musi mit pristup pouze Ceska posta. Nikdo jiny nema v dome co delat. Dorucovani letaku je v podstate obtezovani a zneuzivani benevolence najemniku. Pokud nekde o letaky stoji, mohou si pro jejich doruceni zridit misto mimo dum. Schranky slouzi pro adresne zasilky. Letaky ve schrance jsou drzost. V podstate SPAM.
Ohodnoceno: 4x
 
Od: sarkasy
Datum: 12.08.15 07:20

Dobré ráno, jen chci doplnit, že byste se asi divili, co jsou schopni někteří lidé udělat kvůli tomu, že nedostali letáky, dokonce nás jedna paní i seřvala, jiní se dožadují letáků dvakrát, protože bydlí v rodinném domě dvě rodiny, i když jen s jedním číslem popisným, volají na agenturu, která roznos letáků zprostředkovává apod. A nálepku s tím, že letáky ve své schránce někdo nechce, má sotva 10% obyvatel našeho sídliště.Kluk běhá, aby si přivydělal ke kapesnému,dostane za to pár šupů a to doslova, a ještě aby se s někým dohadoval, je mi líto, že lidé ztratili soudnost, úctu k lidem i jejich práci. Takže tak.

Datum: 12.08.15 07:34
avatar

Sarkasy, ale no tak, no tak! Co to povídáte? Fakt prožíváte to, že klukovi řeklo něco několik lidí? Opravdu?! Myslím si, že pro chlapce je to dobrá škola života, jak s lidmi jednat, jak odlišit to, co je důležité od toho, co nestojí za pohled, ne tak za reakci. Co by měli říkat prodavačky, řidiči, sestry ve špitálech, doktoři, sousedé, kantorky, rodiče, děti a vlastně všichni lidé. Na každého z nás si časem někdo otevře hubu a seřve nás jak sirotka. Vyděláváme si na chleba, přivyděláváme si, snažíme se pomoci nebo alespoň vyjít vstříc a nebyli jsme pochopeni, vůbec za něco nemůžeme. . . . Je potřeba se učit jednat a žít mezi lidmi. Andělem není nikdo z nás. Co tě nezabije, to tě posílí! *hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.15 21:58
avatar

je rozdil mezi poštou a "poštou", tak třeba poštačka která roznáší dopis a nese třeba dopis z pojištovny tak je v mém zájmu aby se ke schránce dostala, ovšem když jde někdo a roznáší letáky tak budu rád když se ke schránce nedostane protože osobně - nestojím o to a myslím že řada lidí bude souhlasit, když ráno jedu pracovat tak je schránka prázdná a když se vrátím tak je doslova přehlcená a přecpaná letákáma, katalogama a dalším reklamníma kravinama které mě spíše odrazují nakupovat v daném obchodě protože už jsem z neustále reklamy spíš znechucen.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.08.15 06:41
avatar

Svatá pravda. Proto je potřeba na schránku lípnout proužek s textem: "Zákaz propagačního materiálu". "Nechci letáky" atd. Funguje to velmi dobře.

Ladin má pravdu, je to SPAM. Ale kdo nenalepil zákaz, tiše souhlasí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.