Jak na odpad v kuchyni

Od: Datum: 11.08.15 16:04 odpovědí: 7 změna: 12.08.15 17:51

Prosím o radu, co a jak s odpadem v kuchyni. Dřez odtéká bezvadně, ale!? Na polovině domu jsme 4 nájemníci. Podotýkám, že jsme třetí od shora. Nikdo si na nic nestěžuje, jenom u nás se teď vyskytl problém a to takový, že když nájemník nad námi vypouští vodu ze dřezu, tak u nás to bublá a hlavně nevoní. Musím hned pustit vodu, aby zápach zmizel. Ví někdo prosím, co může být příčinou? Děkuji všem co se mi ozvou.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.08.15 16:35
Máte u dřezu klasický sifon, nebo vytvarovanou vrapovou hadici? Hadice může být málo ohnutá, takže netvoří vodní klapku.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: pcmani*
Datum: 11.08.15 18:09

toto je klasická závada přisávání na odpadu musí se na konec odpadního potrubí instalovat přisávací klapka

Ohodnoceno: 2x
 
Od: 2810®
Datum: 11.08.15 22:13

Pcmani, děkuji moc za radu, jenom ještě se chci zeptat jak je možné, že se to objevilo až teď po nějakých 45 letech, kdy zde bydlíme. Jsme už starší důchodci a majitel to neřeší, bydlí nad námi a on problémy nemá. Koncem odpadního potrubí se rozumí zřejmě vývod trubky na půdě pod střechou? Je velký problém tam klapku nainstalovat? Zvládl by to dospělý syn? Děkuji ještě jednou .

Od: pcmani*
Datum: 12.08.15 17:51

složité to neni a proč to nedělalo? důvodů může být několik pokud je osazena klapka bude pod střechou a mohla se nějak mechanicky poškodit syn to zvládne vyměnit bez problému pokud je tam odvětrávací potrubí bude nad střechou a mohl si vněm udělat klidně hnízdo ptáci nutno vidět tam by stačilo prohlédnout vyčistit ale na stopro je problém s přisáváním kdyby bylo potrubí někde pod vámi přicpané tak se bude odpadní voda vracet k vám to se neděje u vás to buble a náhle smrdí dokud nedopustíte vodu do uzáverek takže na půdu a najít vaši stoupačku jestli je zakončena na půdě nebo střeše a na jejím konci je bud takový hrníček (nutno vyměnit) nebo stříška tam stačí pročistit

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.15 18:57
avatar

Zdravím,
pokud to nikdy dříve nedělalo, je někde přicpaný (napůl ucpaný) odpad - vyčistit celou stoupačku včetně odboček a odtoků ve všech umyvadlech, dřezech, vanách včetně vedení přepadů v keramice, protože speciálně ty ucpaná přepadová vedení v keramice dokáží nadělat pěknou paseku. Pokud to dělá od začátku stavby (od novostavby), je potřeba dodělat přisávací klapku.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.08.15 21:23
avatar

mám stejný názor jako pcmani - Vysvětlení - u dřezu /umyvadla,vany/ je tzv sifon,ať již klasický nebo vytvořený ohybem tzv. husího krku. V sifonu či onom ohybu je voda,která zabraňuje průniku plynů - smradu z kanalizace do místnosti. Ovšem stává se, že pokud někdo v nižší partaji nebo někde jinde v celém potrubí pustí do systému více vody /třeba spláchne větší extrement/, vznikne v potrubí podtlak a sací efekt vysaje vodu ze sifonu či z ohybu hadice v partajích nad . Pak jde smrad z kanálu do bytu a je nutné vodu v sifonu doplnit. Není to nic neobvyklého /je to obyčejný fyzikální zákon/ a musí to vyřešit majite přidánim podtlakové klapky do systému odpadu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.15 07:39
avatar

Základní otázka je, jestli to bublá z potrubí do dřezu, nebo naopk z dřezu do potrubí. V prvním případě jde o částečně přicpané potrubí někde pod Vámi (ve starých domech nic výjimečného) a řešit se musí pročištěním stoupačky, nejlépe až do ležatého potrubí pod domem. V druhém případě jde o ucpané odvětrání na horním konci stoupačky. Pokud to dříve nedělalo je dodatečné přidávání klapky zbytečné (spíš by se to ještě zhoršilo). Každopádně by to měl řešit majitel domu. Druh a stav sifonu je bezpředmětný, pékud je všechno v pořádku, nemělo by se to dít ani v případě, že tam žádný sifon není.

doplněno 12.08.15 07:58:

Přečetl jsem si znovu otázku - u Vás to vypadá spíš na to ucpané odvětrání. Konec kanalizační trubky by měl být až nad střechou a v tom případě se tam nedává podtlaková klapka. Ta se dává v případě, že je trubka ukončena v prostoru pod střechou. Nad střechou bývá jen jakási "stříška", která brání pádu čehokoliv do potrubí. U starších domů nebývá ani ta. Není nemožné, že vám tam spadl "miláček" některých zdejších tazatelů - mladý roztomilý holoubek :-D. V tom případě bude oprava trochu náročnější.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.