Výška hladiny ve vrtané studni

Od: Datum: 11.08.15 10:53 odpovědí: 6 změna: 11.08.15 14:55

Celkem by mě zajímalo, jak se mění výška hladiny ve vrtané studni během čerpání. Mám studnu 40m. Nemá někdo něco jednoduchého?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.08.15 11:00

Toto je velmi jednoduché...a cenově dostupné:

http://www.conrad.cz/ukazatel…mo-m167n-3-v-dc-modul.k191332

Ohodnoceno: 0x

Od: rv
Datum: 11.08.15 14:55

Koukal jsem, je to bez kabelu a s nějakým 40m mnohožilovým kabelem by to bylo dost nákladné. Zvažoval jsem:

1. spustit na dno studny tlakoměr (elektropřevodník) - jsou třeba snímače absolutního tlaku, ale obávám se utěsnění.

2. realizovat budu - vemu PPR trubky a navařím si je na těch 40m a toto strčím do studny až na dno. Nad studnou to bude zakončené T kusem - z jedné strany budu přivádět přes štrtící ventil tlakový vzduch (aby v trubce nebyla voda. Z druhé připojím tlakoměr a na něm bude tlak odpovídající hladině vody ve studny.

Až to nebudu potřebovat, PPR rozřežu a svařím z toho kruhové podpěry pod keře rybízu a angreštu.

Datum: 11.08.15 11:04

vrt většinou končí v některé vodonosné vrstvě,ta má určitou propustnost,podle toho pak záleží,jak rychle do vrtu voda z okolí přitéká.Před časem jsme vrtali do 26 m.Vrt se před uzavřením profukoval hodinu stlačeným vzduchem,vytlačovaná voda tekla trvale z vrtu asi hodinu.V současnosti je vrt trvale bez poklesu.Z toho je patrno,že hodně záleží na kvalitě vodonosné vrstvy a také,kolik vrtů z ní vodu bere.

JABRAKA

Datum: 11.08.15 11:12

jabraka:

a v neposlední řadě záleží také na výšce podzemní vody a obecně "stavu podzemních vod", vydatnosti studny...a na průměru vrtu (jeho "akumulaci").

Lidé co ušetřili na vrtané studni tím, že mají průměr vrtané studny co nejmenší, že se tam sotva vejde čerpadlo.., se následně diví (jistě že ne vždy, ale v případě malé vydatnosti studny resp.pramene...).

Datum: 11.08.15 11:20

V podstatě nezáleží na tom,jaký průměr má vrt,al na kvalitě vodonosných vrstev.Hydrogeologie je velmi rozsáklá a může dát mnoho rozličných odpovědí.

JABRAKA

Datum: 11.08.15 11:29

To jistě, já to myslím ale v tom kontextu, že jsem kreslil studnu, ke které byla zpráva od hydrogeologa, kde čerpací zkouškou byla určeno povolené čerpání ze studny cca 0,05l/s..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.