Špatně chladí lednice

Od: Datum: 09.08.15 23:58 odpovědí: 5 změna: 12.08.15 16:00
Dobrý den. Špatně mi chladí lednice ač mrazák jede normálně. Kompresor také jede,
ale lednice se mi zapne max 2x za den,a to až když je v ní okolo 16 stupňů. Poznám to dle ventilátoru,který rozhání vzduch v lednici. Pak se lednice s ventilátorem zapne a jede třeba i několik hodin dokud je teplota okolo 3 stupňů. Poté vypne a celý proces se opakuje. V čem je prosím chyba. Tepelné čidlo , termostat? Díky za radu. Kolik asi taková oprava stojí?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.08.15 00:10

vidim to na problém s termostatem bude to chtít novej cena bude záviset od typu lednice

Ohodnoceno: 2x

Od: pcmani*
Datum: 10.08.15 21:01

a nemáte zamražený mrazák? tohle přesně co popisujete se děje právě při zamrazeném mrazáku zkuste odmrazit pokud nepomůže tak druhý termostat ten se pohybuje kolem třech stovek

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.08.15 22:40

Vypadá to na mechanickou chybu mechanického termostatu. Zvětšená hystereze pravděpodobně zvětšeným odskokem mžikového systému.

Datum: 12.08.15 15:57

Co je to za značku? Dostal jsem od syna Whirpool kombinovanou, která měla také poruchu termostatu. Opravář nám řekl, že je termostat nepřístupný a že by pro jeho výměnu musel rozkuchat celou zadní stěnu, což by se nevyplatilo. Tak jsme celou lednici museli vyhodit.

Od: jmlc®
Datum: 12.08.15 16:00

@mili - zkuste způsob IT - restart. Tj. Pořádně odmrazit, vyčistit. Zapnout na druhý den. Třeba je jen někde "zamrzlý kontakt" :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.