Malý hnědý brouček

Od: Datum: 07.08.15 18:44 odpovědí: 2 změna: 07.08.15 19:08

Dobrý den. Prosím, nevíte co to je za broučka a jak se ho zbavit? Asi 3 mm velký, tmavěhnědý, nejdřív jsem myslela, že je to nějaké semínko z pečiva. Už třetí měsíc ho nacházím na chodbě, jakoby vylézal z pod vestavěné skříně. Ráno jich na dlažbě kolem 15 zlikviduju a když přijdu odpoledne domů, jsou tam další. Nelétají, jen lezou, nejčastěji k oknu a tudy ven. Snaží se dělat "mrtvé brouky", když se přiblížím. Zkusila jsem rozebrat spodek skříně - odšroubovala jsem 10 cm sokl, který odděluje podlahu od dna (sokl nedoléhá, je tam od podlahy 0,5 cm mezera). Našla jsem tam slušný binec - prach, vlasy, chlupy, pavučiny, ale brouka jsem žádného nevymetla. Jinde v bytě nejsou, potraviny je nazajímají. Ještě pro informaci, máme doma psa. Ale ani jeho pelíšek je nezajímá. Navíc pro jistotu každý měsíc vytírám byt přípravkem bio kill na případné parazity. Děkuji za případné rady, návody, odkazy.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 07.08.15 18:54
avatar

Dobrý den, podívejte se do odkazu na starší otázku, jestli to je ten "Váš" brouček. Zdravím!

https://www.poradte.cz/zvirat…se-jmenuje-tento-broucek.html

doplněno 07.08.15 19:17:

Nemáte zač. Pokud vím, tak rušník skladištní není škůdce na květinách. Pohledejte už ty jeho chlupaté larvy (mohou být i v prádle nebo čalounění).

doplněno 07.08.15 19:20:

Neberte to nějak osobně, ale nejlepší prevence je včasný úklid a nenechat mu prostor ani v potravinách. Ale, člověku nebezpečný není - je to takový "eklhaft". Likvidací larev a broučků při úklidu ho časem odstraníte.

doplněno 07.08.15 19:42:

No, jak se říká - kdo ještě neměl tohoto broučka v domácnosti, tak ať hodí kamenem. Začněte prohlídkou potravin, čalounění, prádlem (také uvnitř té skříně) nebo i krmivem pro domácí zvířátka.

Vlastně se může líhnout všude, tak ho budete likvidovat postupně, jak ho budete nacházet. Použijte vysavač a postupně ho eliminujte. Vím o případu, že lze tohoto broučka nalézt i v krytu svítidla. Tak, hodně štěsti ve Vašem boji s nechtěnou přírodou v domácnosti.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kalandra
Datum: 07.08.15 19:08

Děkuji. Nejspíš je to on, "můj" brouček. Vzala jsem na něj lupu a opravdu tak vypadá. A substrát jsem ve skříni opravdu ještě do nedávna měla...doufám, že se brouček neobjeví v kytkách:(

doplněno 07.08.15 19:14:

A nevíte, prosím, jak ho zlikvidovat?

doplněno 07.08.15 19:34:

Na larvy jsem nenarazila, možná jsou tak malé, že je nevidím. Stále teď sleduji ten okrytý sokl pod skříní a opravdu lezou odtud. Vůbec netuším, co by je tam mohlo zajímat. Potraviny tam neskladuji.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.