Zelená voda v bazénu

Od: Datum: 06.08.15 21:46 odpovědí: 8 změna: 07.08.15 22:59

Zdravím.četla jsem tady podobné problémy.Mám v bazénu v lahvi měděný drát od loňska.V loni vyborně pomohl a byl úspěšný až do dnešní doby.Mám bazén s prstencem 3,60m s kartušovou filtrací.Dnes se my zdála voda ,že má trochu zelený nádech.Nalila jsem tam ještě SAVO a za tři hodiny filtrace jsem měřila pH.Je trochu vyšší a volný chlor taky.Mám strach jak to bude ráno vypadat.ˇVoda má 28stupňů bez ohřevu. Čím by se to dalo vylepšit?

Myska

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mate59
Datum: 06.08.15 21:50

použít přípravek proti řasám, /Algen/.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.08.15 22:09

Přípravek proti řasam je vždy Algen a snadno se koupí?

Datum: 06.08.15 22:02
Tak teplou vodu udržet s kartusovou filtrací nebude jen tak. Nechal bych ji běžet celou noc, aby se ty zelené potvory odfiltrovaly. Jinak postup s tím savem byl správný.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.08.15 22:11

Půjdu to pustit hned ráno,jsem zvědavá jak to bude vypadat. Mám radši elektriku pod kontrolou.

Díky

Od: ben®
Datum: 06.08.15 22:14

Dobrý den, také si zkontrolujte ten měděný drát, jestli je krásně měděný nebo není pokrytý vrstvičkou vodního kamene - potom už nemůže tolik plnit svou funkci. Tedy, drát buď vyměnit nebo ho osmirkovat na čistou měď a použít znovu. Zdravím!

doplněno 06.08.15 22:22:

Ano, koukněte na to, vyndejte ho, natáhněte ho a projeďte v ruce přes smirek.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.08.15 22:19

Dík, to bude asi taky ten problém.Drát bude asi trochu zanešený-

Datum: 07.08.15 07:08
Jinak ten přípravek nemusí být vždy algen. Většinou je to algastop nebo algae. Ono slovo Alga je v latině řasa. Pro správnou funkci chemie je podle mých zkušeností nejdůležitější udržet v normě tu kyselost. Jak začne voda zelenat tak řasy samy zvednou ph a v tu chvíli přestane chlór zabírat a tím je na problém zaděláno.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.08.15 22:59

Ahoj Miško. Dost razantně zapůsobí rovná kávová lžička Modré skalice. Čím teplejší voda, tím je náročnější udržení kvalitní koupací vody. Přátelé sousedi to používají k absolutní spokojenosti. Občas šplíchnou litřík SAVA.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.