Čím vytápět velký dům?

Od: Datum: 04.10.15 20:20 odpovědí: 6 změna: 09.10.15 23:50

Prosím, poraďte nám, čím se vyplatí topit... někdo říká, že zásadně kotlem na tuhá paliva a peletky, někdo zase plynem, - když se udržuje teplota,(máme totiž možnost mít zdarma kotel). My máme velký dvojbarák, a topení aktuálně řešíme. Chtěli bychom spodní část - podlahovku a nahoru a do boků natáhnout radiátory. Děkuji moc za rady a hlavně zkušenosti.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.10.15 20:50
avatar

Vzhledem k tomuhle:

Nařízení Komise (EU) č. 813/2013, kterým se provádí směrnice Evropského parlamentu a Rady 2009/125/ES, pokud jde o požadavky na ekodesign ohřívačů pro vytápění vnitřních prostorů a kombinovaných ohřívačů

Nařízení Komise (EU) č. 814/2013, kterým se provádí směrnice Evropského parlamentu a Rady 2009/125/ES, pokud jde o požadavky na ekodesign ohřívačů vody a zásobníků teplé vody

bych radil navrhnout a udělat celé topení pro nízkoteplotní režim. Nikdo neví jaký to vezme směr, zatím se od letošního 26. září nesmí uvádět na trh v EU, s některými výjimkami, jiné než kondenzační kotle. Takže, jestliže se rozhodnete pro vytápění plynem, asi nebude jiná cesta. Já vytápím plochu 300m2, a stačí mi v těch nejtužších mrazech kotel 24kW. Jak pro topení, tak pro ohřev TUV, ten realizuji nepřímotopným ohřívačem 200l. Nezateplený secesní barák z r 1926, s původními špaletovými okny, 4 byty 1+1 a jeden 3+1. Ostatní paliva neznám, určitě poradí někdo jiný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.15 20:54

Ahoj. Ať ti tu každej řekne, že cokoliv je nejvýhodnější, nejlepší je dům vytápět pomocí domácí práce. A to pomocí mačkářské tavící pece na sklo. Švagr si to udělal jako výměník nad výheň a pak tím při práci vyhříval obrovskou vestavěnou a zazděnou nádobu o objemu asi 3 kubíky. Od rána makal na Kopalovce, tzn. ručně mačkal nějaké výrobky ze skleněných tyčí. Tím si zároveň nahřál ten boiler pro topení i na TUV. Pravda, výhodu měl v tom, že je topenář a neskutečně šikovný. Kdyby se to chtělo dneska provozovat, tak by se ty strojky musely dovézt zpátky domů z Číny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 04.10.15 21:06

Já bych sedl a spočítal si náklady na různé druhy topení, objem prostor. A též jde o to, jak jste ochotni topení obsluhovat, obskakovat. Nebo vám to spočítá firma, jsou i poradny.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rv
Datum: 04.10.15 21:41
Nejlepší je pořádná izolace a pak je jedno, čím se topí.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.15 23:12

Nejlevnější provoz má kotel na uhlí. Kotle s ručním přikládáním se však od roku 2022 již nebudou smět vůbec používat a už se také přestávají prodávat, takže si kupte nějaký automatický kotel, který Vám bude spalovat hnědé uhlí ořech 2. Nekombinujte systémy pro předávání tepla a dejte všude radiátory !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 09.10.15 23:50

Určitě víš kolik m2 obytné plochy máš vytápět, kotel na pevná paliva vyjde nejlevněji, ale pracné, pak plyn nakonec elektro -poslední je cenový fakt brutál. Pleletky jsou cenově horší než uhlí, ale s podávacím automatem jsou relativně v klidu a jakž takž bez nepořádku. V případě, že máš možnost skupovat dřevo za dobrou cenu, taky jsou dost účinné kotle. Topení v podlaze je fajn, ale bez alergiků.tak si pak vyber. Zásadně, velmi složitá otázka i bez zatepleného baráku. U běžného rodinného domku, typ šumperák na patro, ročně kolem 30 tis. za plyn bez topení v podlaze, podle kotle.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.