Síla sádrokartonu

Od: Datum: 03.08.15 22:13 odpovědí: 9 změna: 06.08.15 08:34

Dobrý den. Asi to není moc podstatné, ale chci se zeptat jakou sílu sádrokartonu mám použít na stropní konstrukci. 9,5mm, nebo 12,5? Stropní konstrukce bude z profilů zavěšených na trámech stropu a zatepleno vatou 200mm. Ještě se chci zeptat na vatu, jestli jsou nějaké výrazné rozdíly v životnosti a kvalitě. Díky Jarda

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.08.15 22:26

9,5mm se používá jen na dvojité opláštění případně místo omítek na normální stěnu. Rozhodně volte 12,5mm.

Jestli je to strop na rozhraní vytápěná/nevytápěná místnost, tak životnost celé konstrukce ovlivní hlavně kvalita provedení parozábrany. Sebemenší dirka rapidně snižuje její účinnost.

Jinak 200mm izolace je na dnešní dobu docela málo.

Ohodnoceno: 4x

Od: nutt®
Datum: 04.08.15 03:09
Zdravim,
dělal jsem strop ze sádrokartonu minulý rok, tloušťku volte určitě 12,5mm. Co se týká vaty tak my použili Ursa DF 39 v roli a pracovalo se sní dobře žádné trhání apod, chyběli nám 2 balíky tak jsem v nejbližších stavebninach vzal od jiné značky (teď si nevzpomenu na název) a to byla katastrofa, téměř se stim nedalo dělat.
.
Pokud nad stropem je další vytápěný prostor tak těch 200mm stačí pokud není tak určitě přidejte. My dávali dvě vrstvy 140mm křížem přes sebe. Parozábranu nepodceňujte a buďte důkladný, spoje pečlivě přelepte.
.
Hezký den NutT
Ohodnoceno: 4x

Datum: 04.08.15 08:25

9,5 mm není určeno na strop.

Vata 20 cm je žalostně málo.

Velké rozdíly ve vatě nenajdete..

Milan

doplněno 04.08.15 16:42:

Neznám podrobnosti o stavběm takže jen bych odhadoval. Můžeme se spojit on line?

doplněno 05.08.15 07:01:

zkuste vyhledávač ..

milancukrar, nebo milan.cukrar

doplněno 05.08.15 12:45:

Vaše doplnění nic neřeší..

Pokud jedete na zelenou, tak Vám projekt sdělí sílu a lambdu izolace. Podle toho pak jde rozhodovat.

Ohodnoceno: 2x

Od: jarda7*
Datum: 04.08.15 14:55

sílu vaty mě vypočítaly na základě žádosti o Zelenou úsporám, tak teď nevím zda přidat, nebo ne

Od: jarda7*
Datum: 04.08.15 14:59

Ještě se chci zeptat jestli zvolit desky, nebo vatu v rolích. Děkuji

Datum: 04.08.15 22:01

to můžeme, ale nevím jak

Datum: 05.08.15 12:39

Strop je měký, trámy a prkna.Budeme snižovat jen na sílu vaty což bude těch 200mm.Konstrukci budeme řešit formou konstrukce z profilů. Teď už jenom řeším jestli koupit vatu v rolích nebo v deskách a od jakého výrobce. Zřejmě to budeme realizovat přes zelenou úsporám, tak to musí splňovat nějaké parametry.

Datum: 05.08.15 21:19

Ano máme stanovenou sílu vaty na 200mm, jen jsem chtěl poradit jestli v rolích, nebo deskách.

Datum: 06.08.15 08:34

Musí Vám sdělit jakou lambdu izolace..

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.