Garáž nebo kryté stání

Od: Datum: 03.08.15 16:16 odpovědí: 18 změna: 25.11.15 00:21

Dobrý den, za domečkem mám zahradu do které se dá celkem bez problému vjet, dům je starší a tak některým dnešním potřebám prostě nedostačuje, například parkování většího množství aut. Proto přemýšlím že bych na zahradě postavil buď garáž nebo jen kryté garážové stání buď s klasickou střechou nebo třeba i jen se slunolamem, prostě aby auto nestálo vyloženě tolik venku ale bylo aspon trochu kryté.

Zajímají mě tedy zkušenosti lidí co si postavili přístřešek pro auto, je lepší jen přístřešek nebo garáž?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.08.15 17:48

A budete tam parkovat Audi Q5 nebo BMW 7er? Promiňte, ale na Váš dotaz neexistuje "správná" odpověď. Vše se odvíjí od Vašich potřeb a finančních možnostech, v neposlední řadě i dispozice domu a vzhledu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.08.15 18:41

To jako že Audi je lepší v garáži a BMW venku?K dotazu:přístřešek ochrání před sluncem ,deštěm ,sněhem akorát když je mlha a mrzne tak pomúže proti námraze jedině garáž.Nejhorší pro korozi je vyřívaná garáž a v zimě párkrát parkovat a vyjíždět

doplněno 04.08.15 17:57:

@bruno Pod přístřeškem parkuju už 5 roků v garáži mám bordel a motorku:)Jediné s čím nemám (bohužel)zkušenost je to BMW a AUDI

Datum: 03.08.15 22:57

Pochybuju, že máš nějaké zkušenosti s přístřeškem

Datum: 03.08.15 17:50

Jednoznačně kryté stání...

Datum: 03.08.15 17:57

Já mám dobré zkušenosti s přístřeškem s jednospádovou střechou. Chrání to před sluncem a deštěm, či sněhem, navíc je to dobře větrané. V zimě dokonce zabrání námraze na skle či ledovce, to by jeden nevěřil...

Datum: 03.08.15 18:26

Přesně jako v předchozím příspěvku:záleží na způsobu užívání, jde-li o zakrytí vozu pro zmírnění účinků povětrnostních vlivů-kryté stání, které jde pořídit jako stavebnice od cca 35 000.Pokud máte potřebu skladu nebo údržby čehokoli, potřebujete opláštěnou stavbu za cenu podstatně vyšší legislativně i finančně.V poslední době je trendem parkovat pod lehkou konstrukcí (hlavně v létě) a na zimu, buď parkovat v garáži (pokud často nevyjíždíte) a když tak mít ji jako zálohu v případě že potřebujete provést ůdržbu, nebo pro pocit že pro vůz něco děláte.V zimě denní parkování v teple podporuje korozi a degradaci i ostatních materiálů.Tvar a dispozice by měly vycházet z konstrukce a tvarů stávající stavby. Hodně Štěstí...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.08.15 18:46

ještě dodatek: měl jsem k dispozici betonový podklad, takže za použití čtvercových profilů na sloupky a vlnitého plechu mě to vyšlo asi tak na 3 tisícovky, možná ještě míň. Pravda, není to moc estetické...

Od: jmlc®
Datum: 03.08.15 18:55

Tchýně nechtěla nic, byla zvyklá nechávat fobii před domem. V kovošrotu jsem vyměnil železo za 6 silnostěnných trubek - udělal stojky, síť z laťovek na staré trámy z jednoho zbouraného domku (za flašku slivovice) a použil jsem vlnité plexi úspěšně schované ve sklepě 30 let... hotovo.

účelově dostatečné stání se dá do 3tis udělat, esteticky přijatelné za 5-10tis

No a tchýně je naprosto spokojená - kroupy nic neudělají, slunce to nevypaluje, v zimě neškrábe čelní sklo ani nemusí odhrabávat sníh...

Od: nutt®
Datum: 04.08.15 02:22
Zdravim,
za mne určitě přístřešek, taky bych nikdy nevěřil jak užitečná věc to je. V létě neřešíte rozpálený interiér, v zimě neškrábete okna, kroupy Vás nerozhodí a vyjde levněji než garáž. Přístřešek máme pro jedno auto, teď plánujeme postavit velký pro auta 4. Máme i garáž ale neparkujeme v ní.
.
Hezký den NutT

Datum: 04.08.15 19:42

Asi takhle - na běžné parkování jen přístřešek,pak je to pro autí lepší než garáž,ale na případné opravy či ppráce na uatě je lepší garáž-lze se tam zavřít a v zimě i pkd je komín zatopit a pracovat na autě v teple!

Datum: 04.08.15 20:31

Kamarád si postavil krásný dům, několikrát mu manžel říkal "co garáž?", nepotřebvovali ji ale do roka měli krásné stání pro dvě auta, první zima, druhá zima a dnes už mají dvojgaráž. Měla-li bych místo, stavím garáž.

Datum: 06.08.15 17:30

Zvolil jsem plechovou garáž, kterou jsem postavil na plochu ze zámkové dlažby. Jsem spokojen, nikdo neví, co je uvnitř a do garáže 3 x 6 m se vejde nejen auto, ale i další věci, které nemohou zůstat na dešti.

Od: rtep
Datum: 23.11.15 08:22

Ahoj.

Plechová garáž . Dobrý . Co v zimě a přechodném období proti rosení střechy uvnitř . Pokud to povolí ty cákance na autě jsou prostě otřesný . Nebo se snad pletu?

Datum: 23.11.15 16:20

rtep, nepletete se, máte pravdu.

doplněno 23.11.15 20:36:

ujištuji každého, že i šikmé střeše voda ukapává. Mám to ve všech halách, některé zboží proto musím chránit plachtou

Datum: 23.11.15 20:28

Proti "cákancům" klidně pod střechu natáhnete normální střešní folii a ta odvede zkondenzovanou vodu mimo.

A pokud nemá garáž rovnou střechu, tak na 90% voda odteče do strany dříve než ukápne dolů.

Datum: 24.11.15 21:51

Garáž mám od května a zatím jsem žádné ukapávání na střechu vozu nepozoroval. Mezi stěnou garáže a šikmou střechou je škvíra, kudy profukuje a pak garáž je z hliníkového plechu, který má teplotu stejnou jako okolní vzduch, takže na něm vodní pára nekondenzuje.

Od: asd1
Datum: 23.11.15 12:38

Znám oboje a ideál je kryté stání + garáž. Garáž spíš prostornější aby to byla i dílna, sklad nářadí, pneu atd. Kryté stání střecha + stěny proti zafouknutí... V létě je lepší mít auto v garáži, v zimě stání.

Od: lubosskoupal
Datum: 25.11.15 00:21

... JÁ jsem zvolil tohle řešení, garáž jsem nechtěl, nevýhoda v zimě, kdy nalepená sůl se sněhem roztává, musíte vyřešit odvod vody do odpadu, do kanálku a také Vám bude sůl vyžírat auto, pokud ho hned neumyjete zespod...dělal jsem letos přístřešek, snad nějaká inspirace pro vás či někoho jiného ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.