Jak se zbavit psychopata?

Od: Datum: 31.07.15 03:48 odpovědí: 13 změna: 01.08.15 13:41

Můj příběh začal hned po pěti hodinách po nastěhování do městského bytu. Soused mě opakovaně napadá neustálým zvoněním, posílaním městské policie a teď už i předvoláním před přestupkovou komisi města. Problém je stará vrzající podlaha, kterou on slyší o patro níž jako "dupání" Přitom jen normálně po svém bytě chodím nic víc. 6 x přivolaná městská policie nikdy nenašla přestupek proti dodržování nočního klidu, nikdo a nikdy si na mně ze sousedů nestěžoval. Co s tím magorem? Bydlím v novém bytu půl roku, je mi asi 60 a chci mít už konečně klid.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.07.15 05:09
Městský byt ...
Žádejte od správce bytu opravu, výměnu podlahové krytiny. Doložte podklady o zásazích MP, písemné vyjádření sousedů o případných špatných vztazích se stěžovatelem, nejlépe také předcházejícího nájemníka o případném šikanování jako o důvodu odstěhování.
Správce bytu má povinnost řádně se starat o byt a umožnit najemníkovi řádné a nerušené užívání bytu. Stavební stav bytu může být opravdu nevyhovující a spodní soused opravdu může být zvuky rušen.
Byl někdo někdy u souseda poslouchat intenzitu zvuků při pohybu osob ve Vašem bytě?
"stará vrzající podlaha" je co? Parkety, palubky? Je zakrytá kobercem? Vyjádření správce bytu k stížnosti souseda? Ví o tom vůbec?
Pomohlo by odstranění podlahy?
Ohodnoceno: 5x

Datum: 31.07.15 10:32

Ano, nejlepší bude předělat podlahy a dát si záležet. Ať si to soused užije.

Co by dělal, kdyby jste předělával koupelnu?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.08.15 12:41

Je to letitý problém a město jej odmítá řešit. Ten barák byl postaven těsně před válkou, podlahy jsou z prken, kryté pouze linem. Koberec ještě nemám, ale obávám se, že moc nepomůže. Mám potvzeno od ostatních tří nájemníků v dotyčném patře, že kroky jsou opravdu hodně slyšet, ale jsou s tím smíření a žádný virvál kvůli tomu nedělají.

Od: vklus
Datum: 31.07.15 07:22

Odstěhovat se?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 31.07.15 10:24
Tady moc reálných možností neni takovej magor bude prostě otravovat furt at uděláte co uděláte mám vlastní zkušenost
Ja bych vzal par kamarádů a někde v ustraní beze svědkú mu dal po hubě tak že by už neotravoval
Leč u vas todle řešení asi nepude takže bud si nak zvyknete a naučíte se ho ignorovat nebo se odstěhujete
ještě je tu možnost že donutíte magora aby se odstěhoval ono to ale nebejvá jednoduchy a člověk na to musí mít žaludek a pevný nervy

Od: virgill
Datum: 31.07.15 15:24

neni to sice idealni reseni vaseho problemu ale na vrzajici parkety my pomohlo mydlo. ty skviry ktere nejvic vrzaly jsem "obrousil" kostkou mydla. mydlovy prach so dostal mezi parkety do skvir a uz nevrzou.

Ohodnoceno: 1x

Od: petrka
Datum: 31.07.15 20:15

Zkuste na nějakém hodně vrzajícím místě penetraci DUVILAX. Je to v podstatě disperzní lepidlo Herkules. Štětcem jej naneste do spár a stáhněte gumovou stěrkou na obkladačky. Pak jen přetřete vlhkou hadrou, aby byl povrch parket čistý bez Duvilaxu. Za 24 hod. je to dokonale suché a parkety drží. Po ověření můžete pokračovat dál v ploše.

Datum: 31.07.15 16:08

Tohle je typ člověka který vyloženě čeká až se začne něco dít. Osobně bych na něl začal volat policajty taky. Kdyby to nepomohlo, rozflákat ciferník, tak aby vás nikdo neviděl, nic jiného nepomůže

Datum: 31.07.15 17:42

No jo, rozhodit sandál, ale koho na to najmout? To neradím, to se tady na poradně ani nesmí.

Datum: 01.08.15 12:59

No já nevím, dát někomu do řepy by situaci asi jenom zhošilo, Nepokládám to za řešení, i když by si to ten magor zasloužil. Zkusím ten problém znovu otevřít u správce budovy, ale pochybuju, že se něco změní. O tom problému vědí, ale vůbec to neřeší...

Od: ben®
Datum: 01.08.15 10:05

Dobrý den, naučte se být asertivní jako Jack Nicholson - soused to konečně pochopí. Zdravím!

Datum: 01.08.15 10:21

Tak někteří lidé, mají raději větší ticho a slyší toho více a ruší je to. Volání 6x městské policie a přestupkové komise je asi věc, která je trošku extrém, ale to, že vašeho souseda označíte za psychopata vám nepomůže, i kdyby to byl totální idiot. Mě také vadí někteří hluční sousedi, ale řeším to s nimi smírněji, protože právě vím, že takovýmhle jednáním bych je jenom nasral, a svůj problém nevyřešil.

Co bych udělal já? Až by přišla městská policie, tak bych policisty vzal, zašel s nimi za sousedem a před nimi vyřešil situaci. Rozhovor může vypadat třeba takhle:

Soused: Děsně mě rušíte, vržete, dupete atd...

Vy: Asi byste byl raději, kdyby to ustalo, ne?

On: Samozřejmě, proč si myslíte, že jsem na vás 6x volal policii?

Vy: Myslíte, že je možné, aby ty parkety vrzali i při normální chůzi?

On: No to je jasný, vždyť to furt slyším...

Vy: Víte, že je to městský byt, kde se stará o údržbu město?

On: No to je jasný, ale vy, vy za to můžete, nemusíte dupat

Vy: To je mi líto, že jste ten problém nechtěl vyřešit, čekal jsem, že jste tu chtěl mít klid...

On: Ale já tu chci mít klid!

Vy: A už jste zkoušel situaci řešit s majitelem bytu?

On: Samozřejmě...

Vy: Jaktože vás ignorují?

On: Ale oni na mě kašlou a vy dupete, serete mě...

Vy: Bohužel já si chodím po bytě do lednice, na záchod, do koupelny, do ložnice, ano jsem špatný, protože tam žiju...

On: Ne, protože dupete

Vy: Jak to mám vyřešit?

On: Přestaňte dupat

Vy: Já to neumím, jsem v tomhle blbý, ale neumím to, prostě na těhle parketách to nezvládám...

atd...

Od: vklus
Datum: 01.08.15 13:41

Stejně za mě zlatej panelák. Bydlel jsem v hodně bytech v různé zástavbě stavěné za komančů, před komanči, v několika panelácích. Panelák mi vždy přišel nejlepší.

Ve starých domech jedno zda bytovkách postavených za komančů nebo ještě před nimi mi přišel velký hluk právě kvůli skladbě stropnu (trámy a prkna). To v paneláku jsem nepoznal. Ano pokud jsou sousedi dementi nebo mají děcka co furt lítají tak je to celkem fuk z čeho je barák postavený, ale při běžném provozu mi nejvíc vyhovuje panel zvlášť když je dnes už běžně zateplený, plastová okna případně i nový výtah a podobně.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.