Záložní zdroj ke kamnům

Od: Datum: 31.07.15 20:43 odpovědí: 12 změna: 13.10.15 10:44

Zdravím ,potřeboval bych poradit ohledně pořízení záložního zdroje ke krbovým kamnům s výmněníkem,mám vybrané dva s čistým sinusovým napětím,tento- http://eshop.duschy.cz/Zalozni-zdroje/1073-Z%C3%A1lo%C5%BEn%C3%AD-zdroj-pro-aut-kotle-600W-12V-s-%C4%8Dist%C3%BDm-s%C3%ADnusov%C3%BDm-nap%C4%9Bt%C3%ADm ,nebo tento

http://www.softcom.cz/eshop/c…-eps-600va-420w-_d116514.html ,nemáte s některým zkušenosti?Díky za každou radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.07.15 21:16
Zatím jsem to neřešil, ale mám nachystané staré ups k pc, koupím jen novou baterii. 150W mi to dá s přehledem a v chodu vydrží min 10 min trvale, čerpadlo se spina cca co 5min na 3 min. Navíc čerpadlo potřebuje jen 25-45W,takže doba se násobí... Dost času pro vymýšlení co dál.
Váš výběr mi přijde neadekvátne drahý.
doplněno 31.07.15 21:28: Aha tak to nic. Škoda
Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.07.15 21:25

Tvé staré UPS ale nebude mít na 99% čistý sínus. V tom je ten největší problém. Oběhové čerpadlo ho právě potřebuje, jinak se nemusí vůbec rozběhnout a i když se rozběhne, tak tento druh provozu může zapříčinit jeho zničení.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.08.15 15:36

Presne tak. Z te UPS lezou obdelniky a cerpadlo bude max. vrnet

Od: anci®
Datum: 13.10.15 09:38

Vůbec není důležité, aby měl zdroj čistý sinus. Jde hlavně o to, aby sinusovka byla spojitá přes nulu. Typicky to není např. u měničů 12 V / 230 V.

Počítačové UPS a UPS, které jsou v prvním dotazu nemají také čistou sinusovku. Jsou s tzv. dopočítavanou sinus. UPS s čistou sinusovkou by jste pořídili za cenu kolem 15.000,-

Nejlepší je kupovat osvědčené záložní zdroje např. NZ UNI pro čerpadla s kondenzátorem (výkony cca 50 - 120 W) nebo zdroje pro elektronická čerpadla a celé kotle zdroje Astip.

Od: rv
Datum: 01.08.15 19:42

Za tu cenu lze pořídit i nějakou obyčejnou elektrocentrálu a pak utáhne při delším výpadku i lednici.

Od: kimbert
Datum: 01.08.15 20:28

Jenže elektrocentrálu musí někdo nastartovat a já řeším záložní zdroj,který mi zajistí provoz čerpadla při výpadku proudu kdykoli během dne i noci i když nebude nikdo doma.

Datum: 01.08.15 20:30

Úkolem těhto zdrojů je po výpadku el. energie točit čerpadlem do znovu naskočení sítě nebo až do vychladnutí kotle. A to bez zásahu obsluhy. Tohle levná centrála nedokáže, i když by mohla táhnout i lednici.

Datum: 13.10.15 09:45

Je pravdou, že levná elektrocentrála toto nedokáže, neboť je vždy třeba použít elektrocentrály s ATS (automatika startu při výpadku sítě), startérem a automatickým sytičem.

Dost domácností v rodinných domech to řeší pomocí dieselagregátu, kterým pak zálohují celý dům.

Datum: 02.08.15 11:18
Doporučuji použít ten z prvního odkazu, ten druhý je nějaký hybrid. Sám řeším záložní zdroj k vakuovým kolektorům, prozatím je tam s obdélníkovým výstupem a motor se na nejnižší stupeň ani nerozběhne. Přemýšlím o oběhovém čerpadle na 12V DC...

Od: nnikdo
Datum: 02.08.15 19:32

Dejte si pozor na jedno. Ne každá UPSka(i sinusová) umí nastartovat bez sítě. Při normálním výpadku to nevadí, UPSka poběží. Ale pokud bude potřeba nastartovat, z nějaké příčiny z vypnutého stavu bez vstupního napětí ze sítě, tak některé to neumějí, a může to vadit.

Datum: 13.10.15 09:13

Tento zdroj je viditelně UPS, která se používá k počítačům. Je jen upravená. Tyto zdroje mají obecně problém s proudovými špičkami a časem odcházejí.

Vždy se vyplatí koupit zdroje přímo určené pro motory.

Od: kimbert
Datum: 13.10.15 10:44

Děkuji všem za rady,koupil jsem první z odkazů-Intex ale 400W,prodejce mi ho doporučil,ty 600W jsou více poruchové a k tomu tuto baterku http://www.autobaterie-pema.c…v-75ah-680a-prava_125310.html ,v létě ji využiju na malotraktoru a v zimě bude zálohovat krbové kamna s výmněníkem a plynový kotel.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.