Hodinový manžel z Brna

Od: Datum: 30.07.15 23:22 odpovědí: 19 změna: 03.08.15 13:28

Nemáte někdo zkušenost s hodinovým manželem? Neznáte někoho koho by jste mi mohli doporučit? Z Brna. Na netu je jich plno, ale nějak se mi sem nechce zvát úplně anonymního člověka. Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.07.15 23:26

Znám pár hodinových manželů a opravdu je to pouze na práce, co zvládne průměrný či podprůměrný manžel či soused.

Takže žádné odborné práce.

Ale to jen tak mimo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.15 00:10

Souhlas, své prkotiny doma si zvládám sám. Takže se to taky naučte, nebo na vážnější věci si vyhledejte odborníky, nebo dobré kamarády.:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.15 06:59
avatar

Hodinový manžel je všestranný řemeslník. Já sama jsem ho nevyužila, ale hlídala jsem byt, když přišel. Opravoval kapající vodu, vyčistil sifon, rozštelované panty na skříňkách, odlepeného kus linolea a ještě cosi. Nemusíte se bát, protože takový člověk má živnostenský list a je to řemeslník jako každý druhý. Jen je všestranný a za svou práci ručí. Ale víte jak to je, je to řemeslník a nad každým řemeslníkem musíte stát. Musí to udělat tak, jak chcete a potřebujete vy. A také za to zaplatíte a nemusíte být vděčná a kroutit se s placením nebo jinými odměnami. ;) Já sama využívám hodinovéjo ajťáka. Nevím, jestli se to píše takhle, ale mám cizího člověka, který mi udržuje počítač. Takových kdyby bylo více.

P.S. Bruno, jasně že si opravujete spoustu věcí sám, ale všechny ženy to neumí, nemají nářadí atd. Když mají na to, aby daly člověku práci, za kterou zaplatí, tak je to jen dobře. Každý umíme něco jiného. A než blbě zfušovat, pak je lépe zaplatit za dobře provedenou práci. A než otravovat chlapy z rodiny anebo si do soukromí pouštět souseda, pak když na to tazatelka má, je to velmi dobrá volba.

doplněno 31.07.15 09:31:

Já sama si opravuji a maluji doma všecko sama. Jen v posledních letech už nemám ani sílu, ani nic, abych si to opravila sama. Když jsem něco potřebovala, byla to maičkost, ale hodně specifická, několik odborníků mi řeklo, že pro takovouhle prkotinu se mu ani neoplatí sednout do auta. A když už, tak mi naúčtují tolik, aby si zaplatili čas, ve kterém mohli udělat výnosný kšeft. A soused? Ten mi to udělá možná hůř, než hodinový manžel, kterého vyplatím. A nebude mě pleskat po zadku, jakože "mladá paní, není vám tady samotné smutno?" To se opravdu stalo. ;) Z těchto důvodů si myslím, že hodinový manžel, na běžnou úržbu v bytě, je ideál.

doplněno 31.07.15 10:17:

Poslední slovo a už nic nebudu řešit. Hodinový manžel, který má živnosťák, má tu výhodu, že můžu reklamovat a on to musí napravit. *hej* Modelová situace: Vrzají mi dvoje dveře, na kredenci se mi začaly křížit dvoje dvířka, v koupelně ve dvojzástrčce se posunula spodní vnitřní část, nejde do ni zastrčit fén, zaseklo se mi okno, špatně mi odtéká dřez. Koho mám zavolat? Jakého odborníka? Souseda, aby jeho žena žárlila a on kdekomu vykládal, jak to doma mám a že vařím guláš úplně nemožně? Nebo svoje mladé? Jsem ráda nezávislou. Hodinový manžel je ten pravý! Opraví, zaplatím, odejde. Žádná dohra!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.07.15 08:53

Nemusíte se bát, protože takový člověk má živnostenský list a je to řemeslník jako každý druhý.

To že má živnostenský list není záruka ničeho. Hodinový manžel je prakticky živnost volná. Takže mu stačí ,aby mu bylo 18let, byl způsobilý k právním úkonům, nebyl moc soudně trestaný a měl 1000kč. To splňuje 99% obyvatel této země.

Naopak skutečný řemeslník musí mít živnost řemeslnou dle druhu, kterou provádí. Ten už toho musí splnit více. Ale také to není žádná záruka, že to nebude fušer.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.15 10:49
avatar

Neříkám že je hodinový manžel špatný ani ho tu nijak neponižuji - pracovně se jako řemeslník s mnoha střetávám jen jsem nějak chtěl nastínit tazatelce jeho pracovní zaměření.

Jinak jak jsem říkal na těch stránkách jsou i hodinový manželé - koukal jsem se před chvíli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.15 17:07

Vůbec jsem netušil, že spustím takový uragán. Pokusím se reagovat postupně. Předně, nic takového jako "všestranný řemeslník" neexistuje. Může jít o manuálně šikovného člověka na některé věci, ale nikdy ne o řemeslníka. Chápu, že žena bez nářadí, znalostí a vůli něco udělat sama se bez cizí pomoci neobejde. A když má na zaplacení (mnohdy) i fušerů - není jiná volba. Znám ženy, co by mně zcela znemožnily, co se týká těchto prací. Máte-li peníze, plaťe a nechejte se okrádat. Přeji hodně štěstí při výberu "hodinářů"...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 31.07.15 09:36
avatar

Dobrý den, patrně tazatelka chtěla konkrétní radu. No, já ji vlastně také nedám, ale pokud máte již nalezeno více těchto osob, tak si vyberte třeba podle doby založení jejich stránek na internetu - tedy, někoho, kdo už v oboru pracuje déle. Jinak bych se toho nebál. Zdravím!

doplněno 01.08.15 07:42:

mmm1 - až si najdete toho řemeslníka, tak si s ním vše domluvte telefonicky. Tedy, jakou práci požadujete a on Vám řekne, zda ji zvládne. Tím si ušetříte čas a případné zklamání.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.07.15 09:49
avatar

co potřebujete udělat? Jinak reklama se zde dělat nemá ale tohle není ani tak reklama -

web nejremeslnici.cz

- je web kde lidé píšou své zkušenosti k jednotlivým řemeslníkům, ikdyž často se říká že většinu nejlepších řemeslníku na netu nenajdeš a ti nejlepší se najdou většinou stylem "Kamarád říkal, že kamarád jeho kamaráda měl doma skvělého instalatéra" *smich*

Jinak Hodinový manžel většinou dělá věci co zvládne kutil - ochotný a šikovný soused s volným časem za guláš se šesti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.15 11:46

Já jsem měla hodinového manžela a byli tam necelé tři dny, No děs. Nechala jsem postavit synovi foliovník. Platila jsem 3 500kč a ještě z připomínkou,,,paní víte kdo jsem? Inženýr..Já mu řekla -že jsme kolegové.Ale proč dělá hod.manžela .patrně jste takový bídný ing. jako hod. manžel.Jsem mu řekla a to chtěl 4 000kč. Už nikdy žádného nechci.Vím-že jsou i šikovní chlapi ale tohle bylo moc.Přitom jsem se ptala,jestli to umí. Dostala jsem kladnou odpověď.Byli dva,,frajeři..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 31.07.15 12:57

Tak hlavně hodinový manžel jako profese vzniknul tím, že specializovaní řemeslnící nejsou ochotni dělat malé zakázky (samozřejmě se jím nedivím, musí se nějak živit). tak to vzniklo. Je u nás dost šikovných lidí (sám se k ním řadím - asi bych to mohl taky dělat). A zase je dost lidí, kteří mají jiné zájmy a opravit baterii nebo splachovadlo je nad jejich síly. Tak se střetla poptávka s nabídkou (prof. Klaus by měl ze mě radost). Vyzkoušejte, uvidíte.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mmm1
Datum: 01.08.15 00:56

Díky všem za odpovědi. Neberu to tak, že bych se nechala okrádat jak to zde někteří píšou. Raději dám vydělat někomu "normálnímu" než řemeslníkovi, který si jen za to, že přijede naúčtuje 400,- aniž by zatím na něco sáhnul.

Konkrétně mi jde o instalatéra, zámečníka a stolaře v jednom .

Datum: 01.08.15 11:14

Mohu doporučit pana Petra Možného, najdete ho na netu.Moc toho nenamluví, ale o to víc udělá. Osobní zkušenost.

doplněno 01.08.15 11:25:

Za 3/12 hodiny práce jsem zaplatila 1000,- Kč. I když se přestěhoval do Sivic, jiného už bych si neobjednala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.15 11:54

Tak účtovat si za 15 minut práce 1000Kč. To asi začnu dělat také hodinového manžela.*frajer*

doplněno 01.08.15 18:26:

Překlepl, také proto byl můj příspěvek myšlen ze srandy. :) Ale to je snad jasné ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.15 12:56

andelck® -vy jste se nikdy nepřeklepl? Bylo to samozřejmě za 3 1/2 hod./ slovy tři a půl hod. práce./

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.15 08:52

Za 3 apůl hod. 1000kč je moc. Tři také fušky denně je boháč..

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 02.08.15 12:31

Zavináč, je vidět, že tomu moc nerozumíš. Od toho výdělku si odečti dopravu apod a jsi na naprosto jiné ceně. 1000 Kč je velice rozumná cena jak pro "manžela" tak pro klientku.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 02.08.15 12:38

Po přečtení odpovědi od @zavinac mne napadla asi hrozná kravina. Existuje hodinová manželka? Nemyslím na sex. Ženským, které pomáhají v domácnostech se říká chůva, uklizečka, pomocnice, atd, ale hodinová manželka? Třeba někdo potřebuje úklid, vaření, praní a to pouze na 14 dní, dejme tomu 4 x návštěva (zástup za xxxx). Jak to takový lidé řeší, když nechtějí obtěžovat rodinu či sousedy?.

Pokud to existuje, může to být inspirace pro některé ženské (jak začít podnikat) a stát se boháčem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.15 00:01

Uska. Ano, existuje. Kamarádka má takhle na starosti čtyři domácnosti. Dochází tam tak jednou za týden, nebo když jí zavolají. Udělá co je potřeba, uklidí, vyžehlí, někdy i něco upeče.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.15 13:28
avatar

Existuje, ale take neni lehke najit dorou za rozumnou cenu. Shanim take v Brne a zatim nic kloudneho :). Spis to delaji studentky jako brigadu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.