Zásuvky za vestavnými spotřebiči

Od: Datum: 30.07.15 21:42 odpovědí: 6 změna: 31.07.15 00:12
avatar

Plánujeme nákup kuchyně v Ikey a řešíme problém. Máme hotové nové rozvody elektřiny, ale zásuvky nám vycházejí tak, že budou za spotřebiči - myčkou, troubou a mikrovlnkou. Vadí to nějak zásadně? Vím, že správně by to mělo být v sousedních skříňkách, my máme spotřebiče všechny vedle sebe, takže bych zásuvky neměl kam pořádně dát. Jsou opravdu vestavné spotřebiče tak hluboké, že by jim to mohlo zásadně vadit?

doplněno 30.07.15 21:45:

A ještě jeden dotaz - pokud je zásuvka v sousední skříňce, jak se řeší to, když daný vestavný spotřebič vypnu (vytáhnu šňůru ze zásuvky) a měl bych spotřebič vytáhnout z linky? Vždyť mi v tom vadí vidlice - Ikeácké kuchyně jsou totiž až na zeď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.07.15 21:51
avatar

zásuvky jsou až za skříní, tedy pokud je spotřebič zapnutý do "vedlejší zásuvky" neprochází zásuvkou, ale je za ní. U trouby to máme tak, že je zásuvka přímo za troubou. Vadí to jedině v de/montáží, kdy jeden drží spotřebič a druhý se musí protáhnout a odpojit spotřebič ze zásuvky.

Kolik je místa za spotřebičem je individuální... každá linka/skříň může být hluboká dle přání zákazníka a může tam být místa hafo i na těsno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.15 21:56

Za myčkou bude zásuvka vadit, bude stejně vedle dřezové skřínky,tak zásuvku tam.,jinak se provrtá dno skřínky a tudy se vede i odpad a přívod vody

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.15 22:01

Běžně se zásuvky osazují za spotřebiče, ty mají proto tak dlouhou šňůru, aby se daly vysunout a pak vypojit. U užších linek se osazují spíš níž, aby vyšla pod troubu nebo do vyklenku vedle kompresoru pod lednicí. Taky každá skřiňka má už z výroby zadní čelo, šikovní stolaři ho kolem zásuvky vyříznou. Pokud je zásuvka ve vedlejší skřiňce, musí se taky samozřejmě pro vidlici vyvrtat dostatečně velká díra do boční příčky. Ale je přece dole ve skříni, není vidět a ničemu nevadí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.15 22:17
avatar

Rozhodně je lepší, když jsou zásuvky ve vedlejších skříňkách. Není problém při montáži v zádech skříňky vyříznout díru pro zásuvku a pro přívodní šňůru. Zásuvka se třeba ještě většinou za myčku vejde, ale jakmile si tam někdo dá i přívod vody, tak nastává neřešitelný problém. Myčka se tam prostě nevejde. Roháček je jaksi moc velkej.

Kolikrát se mě už stalo, že vyšla zásuvka přímo na spoj dvou skříněk, pak holt nezbývá, než v obou skříňkách vyříznout ve stranách dostatečně velký otvor, kam se zástrčka vejde a jde ještě vytáhnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.15 22:43
avatar

mslm,že zásuvky za spotřebičem by být neměly.měly by být ve vedlejší skříňce,aby bylo možné spotřebič odpojit od elektriky bez demontáže např. při zahoření...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nutt®
Datum: 31.07.15 00:12
avatar
Zdravim,
konkrétně u myčky to vadí hodně ta je až na doraz ke zdi takže pokud necháte zásuvku za myčkou tak tam myčku nedáte. Za mikrovlnkou je místa dost, u trouby je místo ve spodní části kde je výklenek a za lednici dle typu ale dole by vadit neměla. Jinak jak je psáno zásuvky by měly být tak aby šel spotřebič odpojit bez jeho demontáže to samozřejmě není vždy možné.
.
Hezký den NutT
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.