Sváření na materiál kuličkového ložiska

Od: Datum: 29.07.15 23:10 odpovědí: 11 změna: 25.11.15 16:25

Zdravím,

nechá se normální elektrodou (např. eb121) vařit na materiál kuličkového ložiska?

Potřebuju udělat náboj pro 10 ozubených koleček a nechce se mi to točit na soustruhu z kulatiny.

Navíc jsem našel ložisko který by mi rozměrem vyhovovalo (6205) za 11,-Kč a za ty peníze nekoupim ani samotnou kulatinu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: 111®
Datum: 30.07.15 06:55

a proč to nezkusíš? za 11,-Kč se zkouška vyplatí...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.07.15 09:45

u sebe žádný ložisko vhodný na zničení nemam, takže je nechci zatim kupovat když nevim jestli to bude držet.

kdybych je měl u sebe, tak se neptám.

Datum: 30.07.15 07:40

Svařovat se dá.

Bohužel po tom svařování můžeš to ložisko vyhodit.

Datum: 30.07.15 09:46

proč bych ho měl vyhazovat? z ložiska potřebuju jen středovou část na kterou navařim řetězový kolečko...

takže ložisko se opravdu bez kuliček určitě točit nebude...

Od: lujs®
Datum: 30.07.15 10:32

Já osobně bych to spíš zkusil CéÓčkem nebo Argonem.

Datum: 30.07.15 10:38

to tu ale zase nemam :)

maximálně můžu zkusit nerez elektrody.

Od: ar
Datum: 30.07.15 11:11

Ono je stejně jedno jestli použiješ metodu MAG a nebo MIG, stejně jako elektrodu a to i nerezovou. Bez vyžíhání toho "ložiska" to při námaze ve sváru stejně prdne. Bez vyžíhání tak jedině jako dekoraci.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.07.15 15:07

takže se to nakonec vyřešilo tak, že jsem tady v odřezkách našel 0,4m 35mm kulatiny, takže to vytvořím z toho a nemusim řešit vaření na ložisko...

Od: jmlc®
Datum: 30.07.15 15:14

někdy prostě bývá lepší řešení to úplně jiné... jak říkává můj tata: Člověk může být blbec, ale musí si umět poradit!

místo zavaření (v případě potřeby fixace) bych doporučil provrtat, udělat závit a dát tam červíka nebo šroubek

doplněno 30.07.15 15:29:

ono jen tak ze stolu vymýšlet není tak jednoduché.. škoda, na místě člověk vidí jak materiál, tak i možnosti... mne už napadla jen alternativa - novou rozetu http://www.doktormoto.cz/cs/r…ozeta-zadni--hola-d-5037.html -

doplněno 30.07.15 15:48:

to byl jen takový nápad... ale když to tak čtu - bude to i zatáčet? když propojíte nápravy, bude to jako s "uzávěrkou" - nebo máte v rozetkách cvrka?

doplněno 30.07.15 15:58:

*smich* hustý

to pak budete mít odtahovku na hamry nebo bourací firmu? Hezká hračka - držím palec, tak se pak pochlubte s výsledkem*palec*

Datum: 30.07.15 15:25

K tý hřídeli to určitě budu jistit šroubem, ale na ozubený kolo se ten kroužek musí přivařit

neni tam místo na nějaké vrtání a závity

doplněno 30.07.15 15:39:

Ta rozeta má 13zubů a stojí 25kč a potřebuju 4ks... takže určitě to nebudu měnit za větší a 10x dražší variantu navíc by se mi tam větší ani nevešla.

Bude to na propojení přední/zadní nápravy na elektro vozítko, takže by to snad mohlo stačit.

4 samostatné hřídele na ložiskách, přední/zadní propojené řetězem na těch malejch rozetkách a na zadní hřídeli bude další velká rozeta připojená samostatnym řetězem k motoru...

doplněno 30.07.15 15:51:

zatáčet to bude smykem a rozdílem rychlostí levá/pravá strana.

ve výsledku to bude hodně podobné tomu na videu, až na to že to bude mít cca 300kg nosnost a rychlost 5-7km/h.

doplněno 30.07.15 16:02:

Bude to univerzální rádiem řízená 2x 350W 24V platforma a k tomu různé nástavby.

Teď hlavně větší "kolečko" na odovoz hlíny od bagru kterej sem stavěl nedávno.

Pak někdy k tomu postavim sněhovou frézu a dál se uvidí...

Od: pepa*
Datum: 25.11.15 16:25

Kalitelný materiál, jako je např. ložisko, je svařitelné ale není pevnostně odolné. Případné rázy dokáží utrhnout materiál těsně pod svarem. Pro váš účel to je ale při zavaření celého obvodu v dobré kvalitě v pohodě. 100 % by to bylo CO2, elektrodou zkušený svářeč.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.