Čím zateplit dům

Od: Datum: 29.07.15 17:16 odpovědí: 10 změna: 30.07.15 13:45

Zdravím. Začínáme se zabývat otázkou zateplení domu. Přestavujeme starý cihlový dům (cca 80 let). Máme nová dřevěná okna, stěny v přízemí 45cm, horní část 30 cm. Dům je suchý, z poloviny posklepen - kámen.

Rozmýšlíme, jakou izolaci zvolit - zda polystyren nebo tu zelenou pevnou vatu *zed*(nevím, jak se to nazývá *hi*)

Nepište zbourat a postavit nový - to jsem zavrhla a nové domy mě neuchvacují.

Předem díky za rady a zkušenosti.

Jarka

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.07.15 17:20

Já doporučuji, aby dům viděl člověk, co se zateplením zabývá a rozumí mu, a navrhl řešení.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.07.15 17:24

Jde o to, že vata je sice dražší, ale má lepší tepelné vlastnosti než polystyren ... teď plácnu příklad (jsou to vymyšlené údaje, odborníci to řeknou přesně) např. 10cm vaty má stejné vlastnosti jako 15cm polystyrenu. Samozřejmě je to i o ceně a o tom jak moc potřebujete zateplit. Těžce se shání někdo, kdo tomu rozumí, asi bych zkusil nějakého projektanta nebo stavební firmu orientačně. A klidně i nacenit obě varianty jak polystyren tak minerální izolaci aby jste věděla na čem jste.

doplněno 29.07.15 18:12:

Je možné, že se pletu, nebo to říkám špatně, něco jsem slyšel a takhle jsem to pochopil. Snad přispěje milancukrar, ten si myslím poradí fundovaně ;)

Ohodnoceno: 0x

Od: vilik
Datum: 29.07.15 17:58

Tohle je blbost. Některá vata s lepším koeficientem, tedy dražší, a standartní polystyren, to bych pobral, ale takhle ne. Při stejné izolační schopnosti mi polystyren vyšel výrazně levněji.

Datum: 29.07.15 19:49

Kolego Repkine, strašně se mýlíte!

Datum: 29.07.15 23:27

OK, děkuju za upozornění, žil jsem tedy v omylu, až bude čas, tak si to nechám pořádně vysvětlit *pivo* a omlouvám se ostatním za dezinformaci.

Od: vilik
Datum: 30.07.15 00:09

Každý materiál jinak vede teplo, izolace se označují číslem, které udává koeficient prostupnosti tepla. Obyčejná vata a polystyren mají stejně : 0,039 na metr tloušťky, tedy 0,39 na 10 cm. Porovnáním cen za metr čtverečný vychází polystyren levněji. Existují i vaty s nižším kooeficientem, může být tedy nižší tloušťka zateplení na stejnou úsporu, víc izolují. Jsou ale dražší, než standart. Můžou se vyplatit, pokud je potřeba co nejmenší tloušťka, má-li dodavatel nižší cenu, je -li potřeba mít sklad a převoz v jedné zásilce apod. Stejně tak existuje polystyren šedý, s grafitem, nebo jinak napěněný, je to obdobné, jako u vaty. Viděl jsem i polský polyš, nevím, jaké mají Poláci normy, jak to testují, ale měl označení 0,040 a byl měkčí, s velkými kuličkami, celkově se s tím prý blbě dělá, nejde tak dobře brousit. Cena systému zateplení je pak součet za materiál a práci, vata je pracnější, tedy zase dražší. Snad jsem ty nuly v koef. nepopletl.

Datum: 30.07.15 13:45

děkuji za stručné vysvětlení

Od: jmlc®
Datum: 29.07.15 17:26

Izolace polystyrenem si zvládne snad každý udělat sám - jen je třeba na fasádu (barvu) více lidí...

Pokud firma, pak si prostě nechte zpracovat více nabídek a uvidíte.

Po zkušenostech s polystyrenem bych příští dům nechal postavit s vatou - měla by mít i vlastnost zvukové izolace, což polyš nemá...

Datum: 29.07.15 19:54

Jarko, je dobré, že přemýšlíte, nežli cokoliv uděláte.

1) Kdo změřil, že dům je suchý? Je tam funkční hydroizolace? Podle toho pak bude postup.

2) Polyš je levnější izolace, proto se nejvíce používá. Tepelná hodnota je stejná jako u vaty, pokud porovnáme standardy.

3) Vata je s podélným vláknem, nebo kolmým vláknem. Vše je o penězích

Pokud je vlhkost, musí se zateplit provětrávanou fasádou. Suchá stavba klidně polyš. Plísně jsou vady stavby, či špatně provedené dílo, nikoliv následek některé izolace.

Datum: 30.07.15 11:32
Čím topite? Jak jsou velké okna? Jak je dům orientovány vůči světovým stranám? Je nebo není ve stínu? Aby vám v něm nebylo v létě zima. Jak rychlou si představujete návratnost?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.