Voskovka, aneb peklo na zemi

Od: Datum: 28.07.15 10:50 odpovědí: 6 změna: 28.07.15 11:55
Ahoj, potřebovala bych rychle poradi. Roztavila jsem voskovku ale vylila se mi na dlaždičky. Rychle ztuhla. Už dlouho ji tu škrábu, ale tudy cesta asi nevede. Nevíte jak bych ji z toho mohla dostat? Prosím poraďte. Moc děkuju.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.07.15 10:52

Žehličkou přes piják.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.07.15 10:55

...zbytek technickým benzínem. Z dlaždiček to půjde bez následků, horší to asi bude se spárami. Vosk se může do spárovačky vsáknout (pozor při tom žehlení) a už ho nedostanete ničím.

doplněno 28.07.15 13:49:

POZOR! Jestli jsi malá holka, radši se benzínu vyhni a nech to na rodičích. Oni Ti hlavu neutrhnou, tohle není žádný velký malér, který by se nedal snadno a bez následků napravit. Případný požár, nebo dokonce výbuch benzínových par by byl mnohem horší.

Ohodnoceno: 2x

Od: random
Datum: 28.07.15 11:03
Ahoj, děkuju za radu, ale kde se dá technický benzín sehnat? Jo opravdu se ptám na takovou blbost. Ake jsem dítě- malá holka, a nejsem si ani jistá jestli mi ho prodají. Každopádně, kde se dá sehnat?
Datum: 28.07.15 11:18
Nemyslím,že by prodej TB byl omezen věkem.Normálně kup plechovku v drogerii nebo spec.prodejně barev .Nejdříve ale maximum odstraň mechanicky-špachtli...Hlavně se prosím tě neřiď radou Radka... To hrozí daleko větším průserem nežli roztavená voskovka na dlažbě.

Datum: 28.07.15 11:36
Technický benzín prodávají v 0,5 litrové flašce drogérie, barvy laky. Kromě toluenu bez omezení. Sirky nepoužívat!

Od: asd1
Datum: 28.07.15 11:55

Nejdřív co nejvíc oškrabat, ale tak abys dlažbu nepoškrábala (dřevěná škrabka) ocelovou špachtlí opatrně. Zbytek nech na rodičích. U benzínu pozor na blafnutí výparů - stačí jiskra ze statické elekřiny. Např. skopneš lahvičku, rozleje se po podlaze, utřeš hadrem = výparů může být dost na vypálený byt (katastrofický scénář)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.