Podnájem a exekuce

Od: Datum: 27.07.15 17:05 odpovědí: 6 změna: 13.08.15 20:50
avatar

Prosím o radu,dcera bydlí v jiném městě v podnájmu,ale my máme strach z jejich dluhů a případné exekuce protože má u nás trvalé bydliště.

Jak se řeší tyto situace?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 27.07.15 17:09

Trvalé bydlišti dceří můžete sami odhlásit na Obecním úřadu nebo na ohlašovně pobytu pokud s vámi nebydlí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.07.15 06:38
avatar

Tak se půjdeme na OÚ.Děkuji za odpověď.

Datum: 28.07.15 08:43
avatar
Změna TB dcery Vám před případnou exekucí na majetek dcety nepomůže.Exekutor stejně přijde tam ,kde může předpokládat majetek povinného!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: cunebe
Datum: 28.07.15 09:23

Diesel má pravdu.

Líný exekutor se podívá pouze do evidence obyvatel a jde na místo trvalého pobytu vaší dcery.

Schopný exekutor si někoho najme a zjistí, kam dceři chodí pošta, kam chodí večer spát a ze kterého domu ráno odchází a tam důvodně předpokládá majetek povinného.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 28.07.15 10:25
avatar

Dobrý den, zrušit trvalý pobyt můžete, ale je to určitý proces, který může i dlouho trvat. Napíšete si žádost, seženete si podpisy svědků, vyvoláte tím správní řízení, počkáte a budete doufat v kladné vyřízení a také, že nebude proti němu odvolání.

Prevence je lepší - tedy, působit na dceru tak, aby komunikovala s věřitelem a exekuci se mohlo předejít. Jinak, exekutor jde fyzicky vykonat exekuci, až když zkusí exekuci na plat či účet. Také se dá většinou s ním domluvit. No, snad Vás to nepotká. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: otajezevec
Datum: 13.08.15 20:50

Se obávám, že když exekutor přijde, tak přijde... a když bude chtít sepisovat movité věci, tak bude. Potom budete muset Vy případně v rámci vylučovací žaloby dokazovat, že sepsané věci jsou Vaše.

Co můžu tak doporučit, tak když už o tomhle víte, tak když budete kupovat něco hodnotnějšího, tak si v obchodě nechte potvrdit, kdo byl kupující - většina obchodů to dělá... Pak budete mít v ruce alespoň nějaký papír, že ta konkrétní věc nepatří dceři...

Zatím je tohleto dost tvrdé, přenáší se odpovědnost na lidi, kteří s exekucí nemají nic společného... jenomže tohle je úvaha ještě z roku 1963 (sepisovaná asi už v původním zákoně č. 99/1963 Sb. Občanském soudním řádu) a dneska je společnost přeci jen jinde... nemluvě o tom, že v roce 1963 exekutoři neexistovali. Ale bradu vzhůru, v parlamentu leží novela, podle níž bude na exekutorovi, aby prokazoval, že zabavil věci patřící dlužníku (což teda nevim, jak budou dělat, takže je to zase zásek z druhé strany)... Popožeňte své poslance, aby jí protlačili včas, a aby do ní protlačili přechodná ustanovení s nepravou retroaktivitou...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.