Přepad děšťové vody do studny

Od: Datum: 27.07.15 15:37 odpovědí: 4 změna: 27.07.15 16:41

Zdravím. Rád bych udělal nějakým způsobem přepad dešťové vody, z 300litrového sudu do studny vrchem, hadící, třeba přes kohoutek, ale s nějakým sítkem, filtrem, aby mi do studny šla jen čistá voda? Je pravda, že studna slouží jen na zalévání, ale třeba takové listy a jehličí, bych tam převádět nechtěl. Přikládám náčrt, jak to u mě na zahradě vypadá...

Prosím poradit, jaký třeba kohoutek pořídit, jak do plastového sudu vyříznout a kohoutek upevnit, jak přidělat případně sítko, jestli do hadice nebo do díry před kohoutek, jakou hadici použít, v jaké výšce díru u sudu udělat, jaké materiály použít, atp. Děkuji. AdamSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.07.15 15:42

Mám takový dojem, že když Vám na tento přepad do studny někdo přijde, dostanete celkem mastnou pokutu. A sousedi jsou všímaví.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: adamnovak
Datum: 27.07.15 16:28

A proč? Je zakázáno studny plnit vrchem? Chápu, že dešťová voda je něco jiného než spodní prameny, ale vody je nedostatek, že tak proč vodou plítvat tím, že bude téct okolo sudů? Případně, jak byste s přebytečnou vodou naložil?

Datum: 27.07.15 16:39
avatar

Na ten pramen mohou být napojeni i jiní uživatelé a používat jako zdroj pitné vody. A voda z okapu může vodu kontaminovat a ohrozit zdraví ostatních.

Dešťovou vodu chytejte nejen do sudů ale i do velkých plastových nádrží, které je možno i zakopat do země.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.07.15 16:41

Počtěte si tady.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.