Jak ukládat kalhoty ve skříni

Od: Datum: 26.07.15 17:35 odpovědí: 11 změna: 28.07.15 21:57

Necháváme si dělat na zakázku vestavnou skříň, dvě řady (dvě věšákové tyče) budou na košile. Teď řeším, jestli neudělat věšáky na kalhoty, aby visely v celé své délce a nemusely vznikat přehyby, když se běžně přehýbají na půl a dávají do polic či šuplíků. Tak aby ty přehyby nevznikaly, mě napadlo je nechat viset (ale zase se vyvěšují poutka kalhot). Pak mě napadlo druhé řešení, nechat je ležet v celé své délce a skládat na sebe.

Jde mi jak o oblekové kahloty, tak i džíny, bavlněné (chino) a manžestráky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 26.07.15 17:42
avatar

Dobrý den, doporučuji pořídit si ramínka na kalhoty a zavěsit je na tyč. Zdravím!

P.S. Kalhoty jsou na ramínku připevněny za nohavice.

http://www.cent-online.cz/Raminka+na+kalhoty+

doplněno 26.07.15 19:53:

pepr - to je kvůli pukům na nohavicích. Tedy, věší se za nohavice - a také vypadnou drobné .

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.07.15 17:42
avatar

Existují i ramínka na kalhoty. Mají takové jako kolíčky, klamerky, na které se upnou konce nohavic. Kalhoty visí opaskem dolů. ;) To ale vám zabere nějaký, ikdyž malý kousek skříně, kdy budete muset řešit to, na čem bude pověšená tyč. Dvě tyče nad sebou - košile, kalhoty je snadnějěí. Ten přehyb od věšáku není zas až tak viditelný.

Ben byl o trošku rychlejší. To ramínko na kalhoty je taky bezva. Úplně jsem na něho zapomněla.

doplněno 26.07.15 18:21:

Jestli kousek skříně můžete postrádat, tak v ní udělejte místo na tři naprosto neskladné věci. Žehlicí prkno, sušák a vysavač. S těmito věcmi je problém s uložením. Do skříně s nimi!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 26.07.15 19:50
avatar

@babkazov: Myslíte tyhle ramínka? Mám jich pár doma a všechny jsem dostal s kupovanýma kalhotama. Některé automaticky a o některé jsem si řekl. Prodavačky sice chvíli váhaly, ale nakonec je přibalily.

Ale kalhoty (pláťáky) věším za pás. Nevím proč se kalhoty věší za nohavice. Aby se vahou vyvěsily?

...

Jinak džíny mám všechny poskládané a i když jsou z různých materiálů (některé z tenčí, jiné ze silnější "rifloviny"), tak jsem si nikdy nevšiml, že by na nich vznikaly sklady.

A oblek mám jen jeden, používám ho přílěžitostně (1x-2x do roka), kalhoty normálně napůl přehnuté přes spodní tyčku ramínka a nevšiml jsem si, že by na nich byl sklad i když půl roku visí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vklus
Datum: 26.07.15 19:09

Nikdy jsem teda s tím neměl problém. Normálně všechny kalhoty mám přehnuté v půli a na ramínku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.15 20:55
avatar

Ve vestavěné skříni máme tzv. kalhotník. Je vysouvací a jsou různé druhy, též na pásky páskovník. Sám výrobce nám tento kus nabídl. My máme ten otevřený a celkem je to v pohodě, ale šikly by se dva, když je více kalhot.

doplněno 26.07.15 22:53:

oprava názvu ,,kalhotovník,,

pro beri: výsuvný kalhotovník do vestavěných skříní jsou tyčky na které se dávají kalhoty v polovině přeložené, nejsou tedy pověšené od stropu dolů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.15 21:51
avatar

Tento úplně přesně nemám, ale asi dva obrázky tam jsou když se poroluje, ty tyčky jsou kolmo k zadní stěně skříně, vlastně je to velký, kovový hřeben.

Podívejte se na ,,Komandor,, kalhotovník - držák na kalhoty. Mají jich tam několik typů, otevřený kovový hřeben, uzavřený dřevěný, nebo na pověšení na dlouho za manžety., /na klipsy / jak navrhuje výše přispěvovatel. Těch možností je více, podle toho, co se Vám bude líbit.

Ale píšete, že si necháváte dělat - tak to byste měl již mít u výrobce přesný náčrtek s požadavky, si myslím. Většinou u Vás doma zaměří, pak si sednete a domluvíte vnitřek, kde co bude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.15 22:40

Na uložení kalohot dle "Bena" a ostatních potřebujete 2x takovou výšku jako v případě, který navrhuje "vklus". Záleží, co vám vyhovuje a kolik máte prostoru (výšky) v "kalhotovníku".

doplněno 26.07.15 23:00:

pro pohanka: jelikož jsem ze staré školy, netušil jsem, co je pojetí "kalhotovníku" v moderním provedení. V každém případě děkuji za obohacení mého rozhledu.(bez ironie)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gef
Datum: 28.07.15 21:32

No, máme výšku stropů 340 cm, tak by neměl být problém postavit dvě patra, jedno na visící kalhoty, druhé na košile.

Datum: 28.07.15 21:42

Zdravím, já už si jinak než v klipsovém ramínku - za nohavice- nedovedu pověšení kalhot představit. Odpadá možnost otisku přehnutí a navíc se kalhoty pěkně vyvěsí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.15 21:57
avatar

Je to o zvyku a též o materiálech těch kterých kalhot. Většinou jsou materiály kvalitní. U toho kalhotovníku je ale pravda, že se kalhoty přeloží napůl, ale opasek se většinou musí vyndat, protože stáhne kalhotu dolů! Takže tato malá zlomyslnost tu opravdu je.

Pokud máte ,,gefe,, místo, zvolte pověšení nahoře ve skříni /též je vysouvací/ - za manžety nebo spodní okraj kalhot na pěkné kalhoty a můžete mít i též tu poloviční variantu - třeba na džíny.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.