Bílení fasády svépomocí

Od: Datum: 25.07.15 19:52 odpovědí: 4 změna: 26.07.15 13:04
Dobrý den, poradí mi někdo, jak můžeme sami nabílit fasádu? Je to házená omítka, hrubá, takže jistě nějak nastříkat, ale čím? A postup? Jde jen o pristavovanou koupelnu, tak to chceme zvládnout bez zvaní řemeslníka. Díky moc
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.07.15 22:12

V minulosti bola na také veci taká ručná pumpa na farbu,bola to taká nádoba s pumpou na fúriku-kolečku.Jeden pumpoval,druhý striekal farbu,vápno s latexom.Dalo by sa to strieknuť aj ručnou elektrickou pištoľou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 26.07.15 09:47

No snad štětkou, tak jak se to dělalo za stara - ale píšete že to máte naházené hrubou? To se vám to bude blbě malovat, chtělo by to natáhnout fajnovou / jemnou / a pak natírat na fajnovou protože bude i menší spotřeba / podstatně / než natírat na hrubou omítku, sortiment fasádních barev je obrovský tak jako barevná škála jen si vybrat...Chce to koukat po bárácích čím jsou natřené a jak barva bude vypadat za 1-2 roky...ale pokud je to jen přístavek do zahrady kde není vidět moc bych to neřešil a šel po ceně.

doplněno 26.07.15 12:13:

jjj vidím to je dost hrbatý, pokud to nebudete natahovat fajnovou tak asi jedině nástřík, myslím že by to šlo obtížně i válečkem... no a budete to muset i napenetrovat jelikož to bude zřejmě sát jako alkoholik...tak hodně zdaru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.15 11:55
Hrubou myšleno jako s drsným povrchem, jinak je to finální omítka.
Datum: 26.07.15 13:04
avatar

Dle fota je to stříkaná.Stříkaný brizolit.Buďto su kupte,půjčete postřkovač ,viz odkaz ( http://www.dezapraha.cz/7-zahradni-postrikovace.html ),ten druhý!Barvu,vápno...naředit do patřičné konzistence a nastříkat.Štětka ani válečk asi nebudou to pravé ořechové!

Hlavně ne penetraci-Vás to vyjde zbytečně dráž než je nutné a navíc -penetrace se používá na SJEDNOCENÍ savosti podkladu-u vás je to jen jeden podklad takže ZBYTEČNOST,max předtím opláchnout tlakovou vodou !Místo penetrace stačí ještě větší naředění,ale stříkaný moc nesaje!

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.