Mám nárok na pomoc?

Od: Datum: 24.07.15 23:32 odpovědí: 2 změna: 25.07.15 08:33

Dobrý den,

odstěhovala jsem se od rodičů ke kamarádce, která mi nabídla pomoc(jinak řečeno, nechala mě u sebe bydlet). Odešla jsem v květnu, měla jsem u sebe zhruba 13 000 z předešlé práce. Teď jsem stále bez práce, hledám denně ale nikdo mi neodpovídá nebo slíbí, že se ozve a nic. Mám nárok na nějakou hmotnou nouzi či tak něco?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.07.15 23:45
avatar

Zdravím,
pokud bydlíte kdekoli a nemáte tam trvalý pobyt (úředně = trvalé bydliště), tak nejspíš nepochodíte s příspěvky na bydlení apod.
Ale jak se říká "líná huba holý neštěstí" - zajděte na Úřad práce na oddělení sociálních dávek, konkrétně kancelář hmotné nouze, sdělte tam svůj problém a myslím, že vám poradí, co se dá dělat a jestli máte na něco nárok.
Dovolím si dát jednu radu - vystupujte tam slušně, neagresivně (těch agresivních tam mají mraky a nejsou z nich moc odvázaní) a určitě dostanete minimálně dobrou radu, jak postupovat dál.
Držím palce;)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 25.07.15 08:33

Nyní pobíráte podporu v nezaměstnanosti, ne? A jak bylo řečeno, bez trvalého pobytu u kamarádky na příspěvek nedosáhnete. O hmotné nouzi se infurmujte na ÚP.

Dobá rada. - Píšete, že sháníte práci, nikdo vám neodpovídá atd. Půjčte si kolo a objíždějte všechny firmy v okolí, i ty co neinzerují volná místa. Slušně se představte, odevzdejte vzorový životopis. Za týden objíždět firmy znovu - zda se nějaké místo nenašlo. Teď v dovolených by mohl vyjít záskok, po dovolených i práce na dýl. Neseďte na zadku u PC, ale trochu iniciativy byste mohla vyvinout.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.