Čerpadlo Grundfos JP5 s hydrostatem

Od: Datum: 23.07.15 21:10 odpovědí: 2 změna: 23.07.15 23:20

Na chatě používám cca 30 let čerpadlo Grundfos JP5 s hydrostatem. Čerpadlo je trvale výkonné, nicméně asi 3 roky mě trápí to, že se občas vyskytuje samovolné krátkodobé zapínání, i když ze systému není odběr vody. Prověřil jsem postupně všechny možnosti úniku vody z důvodu netěsností, ale žádné úniky jsem nezaznamenal. Dokonce jsem vyměnil sací koš ve studni za nejkvalitnější pružinový. Z jara samovolné zapínání prakticky vymizelo, ale dnes zapíná klidně i 3 x za minutu. A před 14 dny nezapínalo prakticky vůbec. Myslím, že se jedná o vadu zpětné klapky v hydrostatu. Ale rozebráním jsem žádnou viditelnou vadu nenašel. Studnu mám vzdálenou cca 20 m, má hloubku 8 m, přičemž ve studni bývá min. výška hladiny 4 m. Sací potrubí je 5/4". Min. 25 let systém s čerpadlem fungoval naprosto bez problémů bez ohledu na výšku hladiny. Poraďte prosím, jestli s tímto čerpadlem a problémem máte někdo zkušenosti a víte jak problém odstranit.

Děkuji, JindraSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rv
Datum: 23.07.15 21:48
Tak čerpadlo je spínáno a vypínáno tlakovým spínačem. Máte tam i manometr, tak uvidíte při jakém tlaku spíná a vypíná.
Pokud není odběr, tlak se nemění.
V expanzní nádobě je vak? Je správně natlakovaný?
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.07.15 23:20

S týmto čerpadlom nemám skúsennosti,no všetko nasvedčuje na pokles tlaku,čiže únik vody.Najprv by som preveril veci okolo tlakového spínača či nieje malý rozsah na spínanie,potom sa mohlo stať,že povolil znovu sací koš v studni,stalo sa mi že som nový menil po dvoch týždňoch,mne sa osvedčil liatinový pirát.No a nakoniec prehravené prívodné potrubie ku čerpadlu.Do tak veľkého potrubia aby sa nemuselo kopať sa bežne vsúva plastová čierna rúra na metre do rovných miest,ak je koleno,tam sa vykope,kus sa vyhodí a pokračuje sa ďalej.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.