Práva a povinnosti v nájemní smlouvě

Od: Datum: 23.07.15 19:54 odpovědí: 3 změna: 23.07.15 22:43
avatar
Dobrý den.Potřebovala bych upřesnit tuto větu v naší nájemní smlouvě "Nájemce,popř. Podnájemce bere na vědomí že je zakázáno držet v bytě psa,kocku či jiné domácí zvíře".
Dle občanského zákoníky platný od 1.1.2014 mě pronajimatel nemůže zakázat zvíře, pokud je přiměřený poměrům. tím se myslí,tygr slepice ne.Ovšem kočku, psa ano.Protože to zasahuje do práv najemnika.Nepotřebují ani souhlas majitele.Jenze tady v té větě je uvedeno psa ,kočku či jiné zvíře. Mám to tedy brát tak že když konkrétně uvedl jaké zvíře tak tento paragraf obešel?Jenže zákon je víc než smlouva.
Tak stejne zni veta o koureni -ze je prisne zakazano v domě a vztahuje se to i na nastevy...zakonik hovori jinak.Dekuji.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 23.07.15 20:02
avatar

Dobrý den, v náj, smlouvě uzavřené podle NOZ už tato věta ani nesmí být - nemá význam, když to nelze zakázat. Takže, řídit se tím nemusíte, ale problém s majitelem to asi vyvolá.

Zdravím!

doplněno 23.07.15 20:13:

Zákon je na Vaší straně. Jaký konkrétní problém to vyvolá je potom věc druhá - a jeho řešení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.15 20:04
avatar
To si pište ze vyvola.Byl tady 5tydnu.Jinak zije v Německu a kontroloval popelnice zda nenajde kockolit apod.
Ted by me zajimalo zda zvire smim mit.Dle zakoniku ano.
doplněno 23.07.15 20:06: Navic nesmim dle jeho slov tu mit zvire ani od nastevy.Tim se mysli kdyz prijde ke me návštěva s pejskem.
Od: karelb*
Datum: 23.07.15 22:43

Věc má 2 roviny. Samotná tato věta ve smlouvě je neplatná a nemusíte se jí řídit. Znamená to, že pokud budete mít třeba psa či kanárka, tak vám nemůže dát majitel výpověď z důvodu porušení smlouvy. Je to stejné, jako by vám do smlouvy dal, že nesmíte vařit koprovku.

Druhá věc je, jak je koncipovaná smlouva, resp. její ukončení. Pokud máte třeba smlouvu na dobu určitou (třeba 1.rok), tak vám jí nemusí prodloužit a nemusí uvádět ani důvod.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.