Rasa nemizi...jak vypustit bazen?

Od: Datum: 23.07.15 19:19 odpovědí: 8 změna: 24.07.15 19:57
Zdravim,prohral jsem boj s rasou a vypoustim bazen...ale pro jistotu...nejlepsi by bylo vypustit ho uplne,umyt asi savem a znovu napustit.bylo by ale mozne nechat vodu cca po kotniky,omyt jen bocni strany,dopustit a docistit pres filtraci? Nerozjede ae mi rasa znovu? Ptam se proto ze mame "gumovy" bazen castecne zapusteny v zemi a vodu nechavame i pres zimu.mam obavu aby se mi prazdny bazen nezbortil a taky abych zachoval vypnutou plachtu na dne...diky vsem
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.07.15 20:14

I když vodu vyměníš,po krátkém čase se řasa namnoží znovu.Pokud to není sinice,lze se i v zelené vodě koupat bez nebezpečí.Je to záležitost teploty vody,ve studené vodě řasa neroste.Částečná likvidace je možná alkalizací vápnem,ale je nutné hlídat pH.Potom je nutná filtrace.

JB

Ohodnoceno: 0x

Od: bohus
Datum: 23.07.15 20:32
Takze je to vcelku zbytecna prace... Jen nevim jak poznam sinici od rasy? Koupem se i v zelene,zatim nikdo zadne zdr.problemy nemel...diky
Datum: 23.07.15 23:25

Ahoj. Furt se tu dokola mele o použití Modré skalice. Udělals takový pokus? Na 9m3 asi kávovou lžičku skalice. Nemusíš za každou cenu, v těhle vedrech ohřívat. Ale filtrovat několik asi 5-6 hodin je nutné.

Od: bohous
Datum: 24.07.15 08:33
Ano udelal jsem pokus,dal jsem doporucenou davku,pak jeste pridal a voda nic. ...filtrace jede v kuse.bylo postupne savo,vlocky,medeny drat,skalice... Bez reakce.

Datum: 24.07.15 08:41
Možná by pomohla fotka. Jinak voda v bazénu je vždycky čistá voda s něčím navíc. Stačí to navíc odfiltrovat a není nutné kvůli tomu vodu vypouštět, rozhodně ne v půlce sezóny.
Když jsem měl vodu zelenou přidal jsem chlór a voda se za 24h vyčistila. Když byla kalna přidal jsem minerál mínus za za půl dne skoro čistá. Upravil jsem ph a voda se sama docistila.
Jaké máte ph a odkud je voda, že studny nebo z vodovodu?

Od: pitrs*
Datum: 24.07.15 08:41

a propíráš i písek ve filtraci? Max po dvou týdnech ho proper, jinak přestane filtrovat.

Takže proprat písek, připravek proti řase, chlór, upravit PH, vločkovač a filtrovat. Řasa zmizí

Od: bohous
Datum: 24.07.15 14:42
Tak pisek propirame,je letos novy i cisticka,filtraci temer nevypiname, delame i zpetny chod na proplachnuti pisku.ph je cca7.0,a opravdu jsme dle rad zkouseli uz vse.mame bazen jiz 15 let,takhle se nam to jeste nezazelenalo nikdy...voda je normalne z vodovodu,ale nevypoustime ji na zimu, takze vlastne cistime tu "starou". Foto pridavam,uz tady jednou nekde je,zkouseli jsme rady,ale fakt jsme s tim nehli...
Datum: 24.07.15 19:57
Na tohle se dává šok chlór tedy sokova dávka chloru a pak už jen filtrovat.
Chlór šok: granulát s obsahem 67% aktivního chloru k rychlé dezinfekci s možností koupání již po krátké době po aplikaci. Postup: Před přidáním přípravku CHLOR ŠOK je nejprve nutné zkontrolovat pH vody příslušným testerem a případně ho upravit přípravky pH-MINUS nebo pH-PLUS na hodnotu 6,8 - 7,6 dle návodů uvedených na těchto přípravcích. Obvykle se dávkuje 90g přípravku na 10m3 vody v bazénu, podle míry znečištění je možné tuto dávku snížit nebo zvýšit. Přípravek se pomalu sype do skimmeru při zapnuté cirkulaci vody tak, aby byl granulát plynule vtahován do cirkulačního systému. Odměřenou dávku je možné také předem rozpustit ve vhodné plastové nádobě ve vodě a vzniklý roztok pak pomalu vlít do skimmeru při zapnuté cirkulaci vody. Řasy zahubené tímto způsobem se částečně odfiltrují filtračním zařízením, zbytky řas je vhodné odstranit vyvločkováním přípravky VLOČKOVAČ dle návodů uvedených na těchto přípravcích. V průběhu šokové úpravy vody není vhodné používat pro vysokou koncentraci chloru bazén ke koupání, to je možné obnovit až po jeho poklesu na max. 0,5mg/l. Po vyčištění vody je možno opět nasadit pro úpravu vody přípravky CHLOR TABLETY, nebo KOMBI TABLETY.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.