Jak opravit staré dveře

Od: Datum: 23.07.15 13:52 odpovědí: 8 změna: 24.07.15 19:59

Dobrý den, mohl by mi někdo poradit co se starými dveřmi? Dveře jsou 90 interiérové. Původně byly nafládrované, ale zničil nám je pes. Zadala jsem to firmě Stín v Pardubicích. Cena dělala 7000 Kč. S tím jsem byla spokojena, ale když přišel technik, tak nám řekl, že nové obložky nepřikryjí stará kovová futra a že je musíme dát vybourat. Sehnali jsme zedníka, který by je vyboural a dále bychom čekali 6 neděl než udělají dveře. Je to v rodinném domku a dveře jdou z chodby do bytu. Sice je to dvojdomek, žijeme tam se synem, ale tak dlouho bez dveří se mi to nezdá. Sehnala jsem tedy jinou firmu, která renovuje staré dveře i s panty. Dveře by byly hotové do tří dnů, ale za jedenáct tisíc, což mě udivilo. Byly by úplně stejné jako původní, na které jsem se dívala 40 let. Za jedny dveře dát celý měsíční důchod se mi zdá moc. Chtěla jsem to zrušit, ale unáhlila jsem se, protože jsem už dala zálohu 2 000 Kč. Vedoucí té firmy mi řekl, že na zrušení je už pozdě, protože dal udělat nějaký rámeček. Počítám s tím, že peníze jsou pryč, ale jde mi o princip. Připadám si jako ti důchodci na předváděčkách, na které bych nikdy nejela. Když jsem tu renovaci u té firmy objednávala, tak ten dotyčný pán vůbec nevěděl kolik by to mohlo stát. Řekl jenom přední a zadní strana dveří 2000 Kč, zárubně 2000, klika, sklo a ještě jestli budete chtít něco navíc. Navíc jsem nic nechtěla přesto se to vyšplhalo na 11 000 Kč. Myslela jsem si, jestli by se nedaly koupit dveře a nasadit je do starých futer? Nebo jestli někdo neví o nějaké firmě z Pardubic, která tolik nedře zákazníky děkuji za každou odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.07.15 14:53

Zdravím,
zcela upřímně - jsem z vaší otázky docela zmatený na to, abych si aspoň trochu dokázal představit, co vlastně chcete a tím pádem dokázal třeba nějak poradit.
Takže bych doporučil (ideálně)
- dát sem fotku stávajících dveří včetně zárubně (aby bylo vidět, co tam vlastně máte za dveře a za zárubně)
- jasně napsat, jestli chcete stávající dveře opravit či vyměnit za jiné
- jasně napsat, jestli opravené (nebo nové) dveře budou ve stávající zárubni nebo jestli bude zárubeň nová
- jasně napsat, jestli vaše představa je zárubeň obložková nebo kovová
atd.
Ono totiž není renovace dveří jako renovace dveří. Renovace se dá provést jak třeba opravou nátěru, tak fóliováním - dnes foliování dělá většina firem, je to pro ně méně pracné a je to výnosnější (kromě toho to vypadá velmi dobře, ale je to prostě drahé). A pokud chcete obložkové zárubně, tak buď obložit stávající futra nebo celou novou zárubeň (opět drazší atd). Dnes je celkově trend dělat práci tak, že se vyhnu něčemu, co je pracné (ruční oprava), ale nahradit to pokud možno nějakými prefabrikáty (foliování atd.) - je to pro zákazníka dražší, ale když je prodejce dostatečně argumentačně "šikovný", tak prostě zákazníkovi vysvětlí, že "to jinak nejde", že "už se to dnes jinak nedělá" a zákazník s prominutím "jako trouba" podlehne argumentaci, protože tomu nerozumí a a koupí (zaplatí), i když ho to bude stát víc peněz.
Ještě bych jenom podotknul, že i poškozené fládrované dveře lze opravit (třeba udělat nové fládrování), ale nelze opravit jen poškozená místa, musí se to fládrování udělat na celou plochu dveří. A nemůže to dělat kdejaký trouba, ale musí to být už zručný a znalý řemeslník. I to je důvod, proč to dneska skoro nikdo nedělá - málokdo to umí a málokomu se s tím chce "dřít" (je to pracné).

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.07.15 16:27

Děkuji za odpověď, fládrované dveře máme v celém bytě 40 let a jsou ještě pěkné. Jak říkáte, kdyby to někdo dělal, tak bych je nechala znovu nafládrovat. Já tomu rozumím, ale není mi jasné, když jedna firma zabuduje nové dveře i s futry za 7 000 Kč a druhá firma staré dveře potáhne folií za 11 000, jaký je v tom rozdíl. Myslela jsem si, že renovace starých dveří příjde levněji. Jsou to klasické dveřeře ze dvou třetin prosklené

Od: cgjdrjer
Datum: 23.07.15 17:48

Jo, taky jsem se jednou spálila. Od té doby jedině předem smlouvu o dílo, s uvedením ceny! Jinak do ničeho nejdu. Pokud máte smlouvu o dílo, tak se firma může od ceny odchýlit jen o % dané zákonem (myslím 10%?) a musí to zdůvodnit. Takže se vám nestane, že vám firma řekne - jó, to bude tak 6000 a po dokončení práce prohlásí, že chce 10 0000.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.07.15 19:12

Děkuji za odpověď. Já už asi nejsem z tohoto světa. Dříve byly dveře dveřmi. Dnes je to výplň a potom to ostatní. Ceny jsou od určité ceny, ale už nejsou do jaké výše. Cena za staré dveře potažené folií je 11 000 Kč. To má můj muž důchod. Dříve stály dveře 200 Kč. I kdyby se platy zvedly za tu dobu 20 x a to se nezvedly, tak to vůbec neodpovídá

Datum: 23.07.15 19:25

Na přesnou odpověď by bylo potřeba ty dveře vidět na vlastní oči. Ale mít všechny dveře doma fládrovaný a jedny foliovaný, nebo nějaký papundeklový, to by asi nebyl žádný vrchol elegance. Osobně bych oslovil několik lakýrníků a nechal udělat nový fládr.

Taky mě připadá nějaký divný, vybourat futra a pak čekat půldruha měsíce na nový dveře. Běžně to děláme tak, že se dveře oměří, vyrobí a teprve pak se vybourají starý futra a zrovna se dají nový, je to vše při jednom bordelu.

Datum: 23.07.15 20:59

Děkuji za odpověď. Máte pravdu s tím fládrováním. Ostatní dveře máme pěkné. Začnu se shánět po lakýrníkovi, jestli to ještě vůbec dneska někdo dělá. Také se mi to zdá s těmi novými dveřmi dosti násilné

Datum: 23.07.15 21:49

Napadla mne ještě jedna věc - co zkusit udělat opravu poškozených dveří svépomocí pomocí fládrovací sady? Cena není až tak vysoká (někde tyto sady mají i ve výprodeji za podstaně menší cenu - cca 500,-Kč- než je na mém odkazu - 749,-Kč, ale záleží jaký odstín budete potřebovat) na to to zkusit (zvládne to i zručnější amatér). Viděl jsem to kdysi dělat na předváděčce a vypadá to fakt slušně. Když to vezmu kolem a kolem - ostatní dveře máte také fládrované, takže tyto opravované byl měly být stejné jako ty ostatní. A v tom vidím trochu problém, to bude chtít už opravdu zručného a znalého "natěrače", aby se trefil. A takový se bude dnes už docela těžko shánět - staří řemeslníci, kteří to ovládali, už nejsou a mladí většinou klasickou metodu fládrování neovládají a navíc na to už nemají ani potřebné vybavení (dnes to dělají normálními štětci, originál se to dříve dělalo speciálními štětci z veverčích chlupů).
Takže je pro vás na zvážení, zda zkusit svépomocí opravu za "pár" korun ( s tím, že buď to vyjde a bude to OK a nebo to nevyjde podle vašich představ a pokus moc nestál) nebo jestli zkusit shánět natěrače, co bude tvrdit, že to umí, řekne si za to 2 - 3.000,-Kč a bude to také sázka do loterie.
Jinak ten odkaz nahoře jseme vám sem dal hlavně proto, že tam je i vzorník barev. Pokud si do vyhledávače zadáte "sada na fládrování", vyběhne na vás odkazů více a můžete se jimi probrat, přpadně si o fládrování i něco přečíst.
A ještě jsem si vzpoměl - pokud byste chtěli zkusit opravu výše zmíněnou sadou, je potřeba starý nátěr dveří nejprve pořádně obrousit, protože originál fládrování se dělalo olejovými barvami (tzn. že mastnými), kdežto ta výše odkazovaná sada je z vodouředitelných barev a jak známo, voda na mastném povrchu nedrží.

doplněno 23.07.15 21:57:

A ještě přidám něco na čtení - http://www.reprof.eu/imitace-dreva-a128 a protože jseme zjistil, že ta firma není tak daleko od Pardubic (Hlinsko), tak přidávám i odkaz na kontakt - třeba se vám to bude hodit.

doplněno 23.07.15 22:02:

A ještě něco - nějaké informace třeba tady a na tom samém webu dokonce i podrobný návod, jak se fládrování dělá.

Datum: 24.07.15 19:59

Mockrát děkuji, všechno prověřím. My jsme s manželem celkem takoví kutilové

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.