Je nutné prát černé prádlo v černém gelu?

Od: Datum: 23.07.15 12:09 odpovědí: 8 změna: 23.07.15 17:07

Dříve jsem pral černé oblečení (kalhoty, ponožky, spodní prádlo) v pracím gelu Persil určeném pro černé prádlo - byl to takový fialový gel. Poslední měsíce ho ale nikde nemůžu sehnat, byl jsem v Bille, DM a Rossmanu. Protože mě nebaví běhat po obchodech a shánět, chci se zeptat, jestli můžu černé prádlo prát v gelu pro prádlo barevné - gel má modrou barvu.

(Na bílé prádlo kupuji gel pro bílé prádlo - gel má paradoxně zelenou barvu.)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ver®
Datum: 23.07.15 12:28

Samozřejmě že můžete. Dělám to tak běžně, barevné, bílé i černé, vše peru v tom na barevné.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.07.15 12:54

ano, je to nutné. A pruhované ponožky je nutné prát v pruhovaném gelu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.07.15 13:13

Na barvě gelu nezáleží.Klidně perte v tom pro barevné prádlo při správné teplotě.

Od: iv®
Datum: 23.07.15 13:13
Zdravim, tady bych asi oponovala predeslym radcum, sice ano, muzete prat cerne pradlo v jakymkoli pracim prostredku, ale ten udela s barvou hodne. Takze pokud Vam jde o zachovani vyrazne cerne barvy, pouzivejte praci prostredek k tomu urceny.
doplněno 24.07.15 06:29: Za me muzu doporucit Dreft black 3L na jemne pradlo, nebo Perwoll black magic, kupuju na netu. Ohledne toho Persilu bych zkusila nejakeho dovozce z ciziny, mam mnohem lepsi zkusenost s temito prostredky dovezenymi z Rakouska nez kupovane u nas. Lepe voni, jsou hustsi...
doplněno 24.07.15 06:36: Drogerie DM ma gel na cerne pradlo Denk Mit. Cena okolo 70 kc, a Rossmann nabizi gel Domol. Ale osobni zkusenost s temito gely nemam.
Ohodnoceno: 2x

Od: pradlenec
Datum: 23.07.15 14:40

No já jsem zvyklý na Persil-gely, ale právě nemůžu gel pro černé právo sehnat. Můžete doporučit jiný gel na černé prádlo? Něco co prodávají v DM nebo Rossmanu. Děkuji.

Datum: 23.07.15 15:30

Není - není na to zákon. Záleží jen na Vás jak budete dotovat radoby dobré prodejce. Babička neměla černý gel, a její črné šaty byly FAKT černé. Prala je v nějakém zvířeti ... JELEN? LOL

Od: pradlenec
Datum: 23.07.15 17:07

OK vzdělejte mě. JELEN je co? Značka prášku? Kde ho koupím.

Já kupuji Persil, ne proto, že bych měl hodně peněz, ale proto, že před časem vyhrál v dTestu, protože je to gel (prášek ulpívá na prádle a dráždí pokožku) a protože mi přijde, že gel je šetrnější k oblečení oproti prášku. Nemám znalosti, abych sám testoval prací prostředky, věřím spotřebitelským organizacím.

Datum: 23.07.15 16:22

Perwol, Jelen na černé prádlo. Na ten svůj Persil, když jste na něho zvyklý, nakoukněte k Vietnamcům.

doplněno 24.07.15 06:53:

Na trhu se objevil prací gel se jménem Jelen. Je na bílé, černé, barevné a univerzalní. ;) Asi nepamatujete jádrové mýdlo s jelenem? V mnoha domácnostech dodnes bývá. Je skvělé na předpírání, na běžné skvrny. Já i ho kousek rozvařím a používám ho na vyčištění a současně jako penetraci před malováním. Mýdlo s jelenem je klasika a současně trvalka. A také mýdlo Helada.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.