Odstoupení od nájemní smlouvy

Od: Datum: 23.07.15 12:01 odpovědí: 5 změna: 23.07.15 12:39

Zdravím,

po mých předchozích otázkách, jak jistě víte, se mi konečně podařilo najít byt, sice to není podle mých představ, ale čas neúprosně tlačí a já do konce července musím stávající opustit. Včera jsem podepsala nájemní smlouvu platnou od 1.8.2015, žádné peníze jsem zatím neplatila. Dnes se ale na internetu jako zázrakem objevil můj vysněný byt a já bych chtěla od smlouvy ihned odstoupit. Je to ale vůbec možné? Smlouva ještě ani nenabyla platnost, tak doufám, že to půjde.

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lege
Datum: 23.07.15 12:13

Pokud možnost odstoupení od smlouvy nebyla ve smlouvě sjednána, tak si myslím, že to nejde. Smlouva je platná momentem podpisu, i když účinnost je budoucí od 1.8.

Zavolal bych majiteli a požádal ho o ukončení smlouvy, vysvětlil mu důvody a když nebude souhlasit, nabídl bych mu odstupné ve výši jednoho nájmu. Jinak totiž budete muset od 1.8. platit nájem, i když se do bytu nenastěhujete. Takže začněte aktivně jednat a zvedněte telefon.

Příště než podepíšete nějakou smlouvu, tak si jí nejdřív přečtěte a navrhněte druhé strany svoje úpravy. "Smlouva" je od slouva smlouvat, kupudivu...

Ohodnoceno: 2x

Od: dammandys
Datum: 23.07.15 12:15

Co je psáno (podepsáno), to je dáno. A nejsou to jen planá slova, Váš nový pronajímatel to má "na papíře". Od nájemní smlouvy lze odstoupit jen za předpokladu, že by s tím pronajímatel souhlasil.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.07.15 12:28

kutululu, Neviděl jsem Vaší amlouvu, ale domnívá, že jste včera podepsala nájemní smlouvu, která platí od včerejška (dnem podpisu) s tím, že se nastěhujete 1.8. nebo si myslíte, že není smlouva řádně dneska uzavřená a platná? Musíte dát dneska vypověď, pokud se nedohodnete jinak. Bohužel, od 1.8. bude běžet tříměsíční výpověď. Toť je cesta dle práva. Určitě bude dobré se ihned domluvit s pronajímatelem, aby on mohl do bytu hledat jiného..

Přeji Vám vstřícnou dohodu.

Ohodnoceno: 3x

Od: kutululu
Datum: 23.07.15 12:37

Samozřejmě, že od smlouvy odstupovat nebudu, pokud to není možné. Jen jsem právě chtěla zjistit, zda vůbec existuje ta možnost a mám se snažit o ten vysněný byt a nebo už je pozdě a musím bydlet tady. Děkuji za odpovědi.

Od: lege
Datum: 23.07.15 12:39

My jsme vám napsali, co máte udělat:

1. domluvit se s majitelem

2. když nebude chtít, nabídněte mu odstupné

3. když nebude chtít, podejte DNES výpověď, lhůta skončí 31. října(budete muset tedy zaplatit 3 nájmy)

4. nedělejte nic a nastěhujte se

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.