Jaký průměr díry na chemickou kotvu?

Od: Datum: 22.07.15 15:31 odpovědí: 4 změna: 22.07.15 22:59

Ahoj, budu k betonovým sloupkům přidělávat panty. Mám šroubovice a ty na chemickou kotvu přidělám ke sloupkům. Ty tyče jsou průměr M10. Chci se zeptat jakou mám vrtat díru, jestli stačí též 10 nebo kvůli té chem. kotvě větší, aby se jí tam vešlo víc. Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.07.15 15:38

Na kartuši s chemickou kotvou je většinou tabulka s průměrem otvoru. Obecně by měla být větši tak o 2mm. Takže na M10 by měl být otvor průměr 12, já jsem dělal i 14 (lepší se s tím manipuluje). Při zadělávání na šroubovici nasaďte i ty panty, máte jstotu že chytíte přewsně ty předvrtané otvory.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.07.15 15:43

Pro chemickou maltu musíš vrtat větší otvor, než je průměr závitovky.

Taky doporučuju 12mm.

Když totiž otvor třeba do poloviny naplníš chemickou kotvou a potom tam zatlačíš závitovku, tak ta chemická malta musí protéct mezerou mezi závitovkou a otvorem, aby vyplnila celý otvor a případně vytekla ven.

Pokud bys tu závitovku rval do díry 10mm, tak se ta chemie neprotlačí kolem závitovky a zatvrdne jako špunt v díře. Spoj tak nebude fungovat a závitovku vytrhneš z díry ven.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.07.15 17:22
Ahoj, vrtal bych 12 vrtakem. jeste dodam ze diry je nutno vyfoukat od prachu, a po otevreni tuby s chem kotvou je dobre ji vtlacit do vsech dir hned najednou spolu se zavitovkama, protoze velmi rychle schne, a hlavne ted v tehle vedrech. aby se vam nestalo ze mezitim tuba v hrotu zatvrdne.

Od: mire
Datum: 22.07.15 22:59

Vrtat pr. 12 mm na hloubku min 70 mm, pořádně vyfoukat ( ne pusou ale tlakovým vzduchem), všechny díry plnit najednou, nebo to zatvrdne v nástavci (aplikátoru). Malta nusí při zastrčení šroubovice vylézt až na povrch, jinak přidat maltu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.