Rekonstrukce střechy a vedení

Od: Datum: 21.07.15 21:36 odpovědí: 6 změna: 31.07.15 13:39

Ahoj, planujeme udělat novou střechu na domě. Na domě vede kabel ze sloupu (3Faze). Střecha půjde celá dolů, bude se dělat úplně nová, jak to bude s kablem, to musí přijet (u nás Čez), odpojit nás, a poté připojit? Písemnou žádost o souhlas budeme teprve psát.Pod štítem máme ve zdivu skříň kde vede kabel ze sloupu (kabel vede od sloupu přes nějakou železnou tyč, a pod ní máme skříň ke které má přístup pouze Čez. Díky za infoSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.07.15 10:47
avatar

Odpojení a připojení ČEZ-em je placená služba, požádejte předem o cenovou nabídku na tyto práce. Někde to dělají místní firmy, které mají smlouvu s ČEZ. Možná by nebylo od věci, pokud budete opravovat i venkovní omítky, natáhnout kabel přípojky zemí ve výkopu a případně i přemístit sekundární skříňku (to je ta skříň pod štítem), aby se kabel nemusel tahat nahoru k původně umístěné sekundárce a zpět dolů k elektroměru. To ale záleží na místních podmínkách, bez jejich znalostí to nelze dopodrobna vyřešit. V drtivé většině případů toto možné je, odpadne díra ve střeše a stožár a i z hlediska estetiky je to o něčem jiném...

doplněno 23.07.15 10:16:

(kabel vede od sloupu přes nějakou železnou tyč, a pod ní máme skříň ke které má přístup pouze Čez).
Pokud to vypadá nějak takto (ovšem místo drátů je kabel, správnou fotku nemám)

http://www.chimp.mysteria.cz/…y/predlohy_NN&image=nn031.jpg

bývá střešník uchycen nejen ke zdi ale i ke krovu (ale taky nemusí, nevíme přesně umístění) a pokud se bude celá střecha shazovat...ale záleží na skutečných podmínkách...vy to dle popisu máte na štítové stěně...tam to bývá uchycené většinou i ke krokvi a ta půjde pryč...ale to bude držet pevně ve zdi, mohlo by to po dobu rekonstrukce vydržet...ale osobně bych šel při takové rekonstrukci do přívodu v zemi...

doplněno 23.07.15 10:29:

V případě, že nebude možné provést zemní vedení (nebo do něho nebudete chtít investovat), lze upevnit kotvu závěsného kabelového vedení přímo do štítové stěny a tím vám alespoň střecha zůstane "čistá"... Ten střešník tam bude zřejmě pozůstatek po původním drátovém vedení (které bylo následně vyměněno za kabel).

např. provedení viz str. 20

http://www.outech-havirov.cz/…ovna_eltech/ete/ete_sylab.pdf

doplněno 23.07.15 10:31:

můžete dát foto?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.07.15 18:17

Ahoj. Nějak jsem nezachytil v textu nějakou tyč, která prochází střechou. Ta tyč bývá nad tou HDSkou a je k ní uchycen kabel a našponován. Ten kabel je izolovaný. Nějaké sundání bych pochopil v případě samostatných holých drátů. Když se bude s trámy manipulovat opatrně, nemuselo by se nic sundávat. Takhle by to nešlo?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dam®
Datum: 27.07.15 13:09

Zdravím, na ČEZu nemusíte žádat, stačí partnerská firma, ale otázka - ten příhradový stožárek tam zůstane či nezůstane? V případě, že zůstane, tak nemusíte nic dělat. Jinak, sehnat odbornou firmu nechť vám ten kabel přetáhne na kotvu ve zdi, stačilo by použít původní kotvení stožáru, tato manipulace vyžaduje odpojení od sloupu el. vedení, provádí se pod napětím Kdyby jste chtěl přepojení hlavního přívodu vedeného v zemi, tak naopak MUSÍTE žádat ČEZ o přeložku, včetně projektové dokumentace a geodetického zaměření s revizí. Jinat, jedná se práci v rozsahu max tří hodin / i s rezervou/, kabel se dá použít původní nebo nový, dva lidi, plošina.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rekonstrechy
Datum: 31.07.15 13:39

Stožárek je ta tyč v které vede kabel? Měl by se vyzdívat věnec cca až o 1,5m. Takže se ta tyč bude muset nejspíš vyzvednou. A k tomu teda bude potřeba firma. Kde bych měl hledat takovou firmu, jak se této práci vůbec říká odborně?... Předem děkuji za Vaší reakci.

Datum: 27.07.15 14:22
avatar

Podle foto byla přípojka nn původně holými vodiči, při rekonstrukci sítě nn použity betonové stožáry a přípojky provedeny závěsným kabelem. Pokud mezi sloupem a domem je komunikace a jednalo by se o uchycení kabelu na kotvu ve zdi třeba až na tu výše položenou, nebude splněna výška vedení nad komunikací, nevím přesně, ale je to okolo 5m a ta kotva je ve výšce dle odhadu tak 3 - 3,5m (ale záleží na typu komunikace). Pokud se jedná třeba jen o zahradu, nemusí být problém. Při přípojce kabelem v zemi je možno dát pojistkovou skříň přímo na sloup, odtud kabelem přímo k elektroměrovému rozváděči v domě. Zdi domu zůstanou "čisté". Bude to ale něco stát. Jinak souhlas s předchozí odpověí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.07.15 16:22
avatar

1) nevidím, že by vedení zasahovalo do střechy.

2) osobně bych udělal novou přípojku. Nevím, kde je sloup, kde je hranice pozemnku, ale šel bych po uložení kabelu do země a pod fasádu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.