Ovoz odpadu 1 km

Od: Datum: 21.07.15 17:27 odpovědí: 7 změna: 21.07.15 21:27
avatar

prosím o radu , platím poplatek za odvoz komunálního odpadu , ale odpad vozím 1 km do kontejneru na své náklady a svojím vozem . Jak je to stím že povinosti má také obec zařídit odvoz od domu a ne jen schrabovat poplatky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.07.15 17:33
avatar

odvoz odpadu 1 km

Od: ben®
Datum: 21.07.15 17:33
avatar

Dobrý den, a toto se děje ve městě nebo na chalupě? Vy nemáte svou (pronajatou) popelnici (nebo svozové pytle)? Vaší ulicí nejezdí svozové vozidlo = popeláři? Zdravím!

doplněno 21.07.15 17:43:

No, to je problém asi více lidí v obci, tak by to mohl starosta (na jejich tlak) řešit. Snad by se tam dala udělat nějaká smyčka na tu otočku (když to lze u autobusů). Bude to chtít spojit síly a požadovat nápravu (a pohrozit, že až budou volby, tak starosta nedostane hlasy). Ovšem, on to má jistě ošetřeno obecní vyhláškou - napsat papír je rychlejší "řešení".

Jinak, poplatek platit musíte dál.

doplněno 21.07.15 17:54:

Ano, to je problém, protože tlak na řešení je prakticky nulový. Sice tam platí zřejmě chataři nebo chalupáři, ale ti nepůjdou do sporu se starostou. Bohužel, nějaké lepší řešení neznám.

Snad jen, že místo auta můžete použít kárku a udělat si výlet (ušetříte za benzín). Ovšem, záleží i na Vašem věku či zdr. stavu.

doplněno 21.07.15 18:09:

Rozumím. Tak, snad by pomohl někdo mladší nebo by mohl starosta zajistit nějakou dodávku, která by k Vám občas (na zavolání) zajela pro odpad a odvezla ho do kontejneru. Nemusí to být snad každý týden - až by bylo odpadu větší množství. Zkuste to navrhnout na obecním úřadě a třeba starosta udělá něco viditelného pro lidi. Třeba by to zajistil v zem. družstvu. Více už asi neporadím, tak hodně štěstí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.07.15 17:37
avatar

bydlíme na vesnici , dum je k trvalému bydlení , popelnici máme ,, ale v obci se dlouhá léta do odlehlých míst nejezdí , podle starosty je to prý že se tu u nás není kde otočit, tak postavil kontejner do km vzálené osady a tam to musíme vozit

doplněno 21.07.15 17:48:

ano poplatek platíme , ale je tu problém ten že jsme tu dva domy , jen dva trvale hlášení obyvatelé

Datum: 21.07.15 18:02
avatar

jsem už pomalu v duchodovém věku a soused je o dost starší tomu už je přes 70 let, jiné domy ani chalupy zde nejsou

Datum: 21.07.15 18:20
avatar

Domnívám se, že řešení by se při dobré vůli mělo najít. Kdyby nic, tak výrazná sleva z poplatku. V našem městě se platí základní poplatek 480 Kč ročně. Z něj se odpočítávají různé slevy pro různé občany. Např. důchodci od určitého věku mají slevu polovic. A občané, kteří odnašejí nádobu do vzdálenosti delší než 100 metrů, mají rovněž slevu polovic.

Takto to stanovuje městská vyhláška. Městskou vyhlášku schvalují městští zastupitelé. Ve vašem případě obecní zastupitelé. Vzpomínám, jak před lety míval každý rok skoro každý zastupitel vlastní návrh, komu všemu poplatky snížit, konkrétně se vždy projednávaly a neprošly malé děti.

Vám bych dporučila, abyste záležitost projednala osobně s některým radním, pokud se starostou není řeč. Do vnitřní pošty posílám odkaz na naši vyhlášku. Radnímu, kterému budete důvěřovat, předložte vyhlášky o poplatku za komunální odpad různých obcí a měst, aby viděl, že dávat úlevy je normální. Možná by se mohl najít i nějaký pracovník na pomocné práce, který by odpad odvážel. Možností je jistě hodně, vždy záleží na tom, ho jste si v obci zvolili.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.15 19:21
avatar

Napadlo mě, že by mohly jednou za 14 dní přijet veřejně prospěšné služby a pytle odvézt.

Dokud jste pohybliví, tak to půjde, ale až nebude moci jezdit autem, tak to bude horší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.15 21:27

Ahoj. Poněkud prekérní situace. Kdo tyhle podmínky nezažil, neví oč se vlastně jedná. V Jablonci n.N. , na jednom kopci(Proseč) nemohl KUKA vůz v zimě zajíždět a tak tam těm lidem postavili 5ti kubíkový uzavřený kontejner s deklíky od popelnic. Pro vaše dva domky se asi bude muset najít nějaké jiné řešení. Jestli ho ale vymyslí vaše zastupitelstvo, je otázka. Možná by vám měli dát ty sběrové pytle a ty si zase odvážet sami. Mělo by to pro vás vyjít s nějakou tou slevou. A dost třídit a nevytvářet zbytečně odpady. Kompostovat a tak. Já vím, těžko něco lépe radit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.