Můžou nás nutit lézt po lešení?

Od: Datum: 21.07.15 06:38 odpovědí: 42 změna: 22.07.15 12:16

Prosím poraďte. Bydlíme v obecním bytě v domě s mateřskou školou. K našemu bytu je samostatný vchod. Nyní probíhá akce zateplení mateřské školy. Začali stavět lešení a přístupovou cestu k našemu bytu zastavěli lešením - viz foto. Na konci této improvizované lávky jsou vlevo dveře do našeho bytu. Uprostřed schodiště vztyčili trubku a pod nohama všude nějaké překážky, díry mezi podlážkama. Stačí blbě šlápnout a je vymalováno. Máme malé děti, kterým budeme těžko vysvětlovat jak mají chodit po lešení. Už vidím pošťačku jak k nám poleze po lešení. Byl jsem za starostou obce a ten mi řekl, že co si myslím, že jsme přece museli počitat s tím, že rekonstrukce mude znamenat určitá omezení. Můžou si tohle vůbec dovolit? Myslím že z hlediska BOZP tohle není v pořádku. Prosím poraďte co máme dělat. Díky.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.07.15 06:46
avatar

Určitě vám ostatní rádcové poradí naprosto fundovaně, ale já si neodpustím srovnání. Když se někdo poláme na zledovatělém chodníku, starosta také řekne, že přece musíte počítat s ledem a klouzáním na chodníku? To je totéž! *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mike1sdh
Datum: 21.07.15 06:50

Můžu vás ujistit, že náš starosta by takto opravdu reagoval.

Datum: 21.07.15 06:56
avatar

Můžu vás ujistit, že v zimě opravdu musíte se sněhem a ledem počítat (ale to nesouvisí s otázkou).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 21.07.15 10:11

Jo jo, musíme.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.15 06:52
avatar

Jaky lezeni? Vzdit je to vice mene v rovine.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 21.07.15 06:56

a co ty schody co jsou vidět vepředu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.15 14:59
avatar

Par prken a je to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 21.07.15 06:54

Ano lešení stavěl debil, najít mistra,parťáka - prostě toho kdo to má na povel a skusit se s ním domluvit, když to nepůjde, firmu zviditelnit...možností je dost, do starosty zřejmě nechcete moc vrtat jelikož jste v obecním - ten by měl jako zástupce investora zvednout firmě mandle...pokud tedy není hmotně zainteresován na této akci...

Ale jednejte rychle, lešení na patra už se dost blbě přestavuje, jako poslední možnost máte zkusit zabránit stavbě lešení , že povoláte chrániče a pomahače že je vám bráněno vstupu do domu a jsou omezována vaše práva jako nájemníka a vše si natáčejte a foťte zabráníte tak odflinknutí návštěvy pomahačů - o vaší akci jako poslední možnosti informujte starostu - možná se mu rozsvítí a tuhle zhovadilost zarazí...

doplněno 21.07.15 11:40:

repkin : no a to že mě někdo nutí lézt do pronájmu po lešení není snad omezování vlastnických práv...to je asi tak stejné jako když Vám před vchod vysype nějaký moula tatru makadamu.

potom jsou chrániči dobří jen na to aby se schovávali s radarem za popelnice... zavolám, přijedou, zjistí stav, řeknou že je to nezajímá - šup to na inspekci, oni se chlapci naučí opravdu být ku pomoci a chránění, zatím jen otravují a odkládají co je jim nechce řešit, dřív každý znal svého policajta za kterým mohl jít a řešit problém. Pokud se stane že nemám pravdu a vysvětlí mí, že se to musí řešit jinak - tak mám dvě možnosti a/poděkuji a uznám že to budu řešit jinak, b/ jsem si jist svou pravdou a budu si stěžovat na jejich postup...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.15 07:18
Opet si pletete to k cemu tu policie je ale to je jedno. Ano vse tocit a dokumentovat, nasledne zajit na soud a nechat vydat zadost o predbezne opatreni vuci tomu leseni, prestavet, zbourat apod. Co se tyce starosty, tak komunikovat oficialne, na vse mit papir a dorucenku, odpoved pozadovat take oficialne. Pripadne si zpusobit uraz a chtit penize po starostovi. On s tim pak zacne neco delat. Rovnou bych to zkusil oznamit ci minimalne konzultovat s inspektoraten bezpecnosti prace. Policie urcite to leseni prestavovat nebude a ani nema pravomoce k tomu aby to nekomu narizovala, od toho tu jsou soudy pripadne urady.
doplněno 21.07.15 13:27: Neustale mluvite o praci policie ale nic o ni evidentne nevite. Co delate vy? Misto aby jste v praci delal, plkate nesmysly s kolegy, chodite na ke urovou, vyrabite zmetky apod. sam neuste dokonaly a pozadujete to po ostatnich? Asi by jste si mel nejdriv zamest pred vlastnim prahem. Kritizovat neco o cem vám bec nic nevim je primitivni a snizuji se k tomu jen primitivni lide. Je videt, ze jste zapskly proti policii asi jste nekde dostal pokutu a nyni si svuj mindrak vybijite pomlouvanim policie za kazdou cenu a na kazdem rohu. Nebojte i na vas jednou dojde. Co jsem k teto diskusi chtel napsat jsem napsal. Dekuji za moznost vyjadreni ale dale uz nebudu tuto debatu off topic rozvijet. Tazateli to totiz nijak nepomuze.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.07.15 11:50
avatar

ju, s tou policií to opravdu přeháníte, přeci nebudou řešit vysypaný makadam. I když zde jde úplně o něco jiného..

Nájemník se cítí poškozen opravou domu, většina lidí se tomu zde diví. Kdyby raději udělal opatření, aby manželka projela s kočárkem, atd..

Ale každý děláme to, co umíme.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.07.15 13:31
Kolega asi najivne ocekava, ze kdyz si ty policisty plati ze svych tvrde zaplacenych dani, ze policiste sundaji kosile, polozi opasky s pistoli a pujdou mu ten makadam slozit, kdyz maji preci pomahat... Obcas mi zacne rozum stat jak nekteri lide primitivne premysleji... Tazateli se omlouvam, uz opravdu nebudu zahlcovat diskusi.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 21.07.15 22:59

repkin: vy jste bývalý policajt...když jste vzteklý vynecháváte písmenka - klídek - cévka - konec...hezký večer...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.07.15 12:16
Ne nejsem, pismenka vynechavam z duvodu, ze mi blbne progran pro psani na mobilu, budu muste stahnout jiny
Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 21.07.15 13:01
avatar

"...že mě někdo nutí lézt do pronájmu po lešení není snad omezování vlastnických práv..."

Ne, to skutečně není. Do pronájmu nikdo nikoho lézt nenutí, nájemce je tam dobrovolně. Když se to někomu nelíbí, nic mu nebrání jít bydlet jinam. Pokud jsem v pronájmu, žádná vlastnická práva k bytu nemám. Naopak, vlastnická práva má majitel (v tomto případě obec), který si se svým majetkem může dělat co chce (teda téměř). Navíc má nejen právo, ale ze zákona dokonce povinnost veřejnou budovu (školku) zateplit. Po dobu prací má právo nájemce v přiměřené míře v jeho právech omezit (Občanský zákoník).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.07.15 13:23
Policie to maximalne vyfoti, cim komu tim pomuze? Nez to dojde k soudu... proto rikam, ze je to nesmysl, navic omezovani vlastnickych prav resi obcansky zakonik. Policie neni a nikdy nebure pravni poradna a vykonavatel zdarma,pro vsechny, za jakýkoli v situace a vzdy k vasi spokojebosti. To je nutno si uvedomit. A taky to, ze vase prava a svobody nejsou neomezene, nybrz konci tam, kde zacinaji prava a svobody druheho. Chce to u toho obcas premyslet a ne bezmyslenkovite ke vsemu psat o policii.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.07.15 06:54
avatar

Z hlediska BOZP, pokud je výška podlážek nad terénem> 0.5 m, musí být zábradlí, a možná by neškodilo dát ještě jednu podlážku jako přechod z lešení do vchodu. To lešení vypadá nehotově, tak možná to ještě dodělají.

Jinak malé děti si s tím jistě poradí líp než vy, a mít zatepleno za to krátkodobé nepohodlí určitě stojí.

doplněno 21.07.15 07:30:

Nařízení vlády č. 101/2005 Sb., o podrobnějších požadavcích na pracoviště a pracovní prostředí, stanoví, že zábradlí musí být zřízena u pracovišť a komunikací o nestejné úrovni, je-li rozdíl úrovní vyšší než 0,5 m a na volných okrajích mostů, lávek, ochozů, galérií, na schodištích a vyrovnávacích rampách.

Je možné, že ve stavebnictví platí jiná pravidla, tam to až tak neznám.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.07.15 07:17
avatar
Jethro a ode kdy se má dávat zábradlí od 0,5m?
sice jsem již 4 roky nebyl na školení na lešení,ale na BOZP ano,kde se tato věc také probírá a žádný skolitel toto nesdělil.Takže od 1,5m jedno tyčové a od výšky 2m již dvoutyčové.
Průchozí výška musí být 2m.k onomu lešení až po příchodu k pc.na mt to neni tak dobře viditelne.
doplněno 21.07.15 10:06:

Jethro ta norma snad platí tam kde se takové překážky nepředpokládají,pro stavebnictví ne!

Dle mne ja zatím to lešení ve výstavbě,takže dané problémy zatím nevidím,zatím je vše snad OK akorát s tím,že takto se při stavbě lešení nepostupoje aby byl okolo "ježek" z trubek na "stojáka"a spodních lyžin.Předpokládám že zatím jak je vyfoceno je dílčí část prací a dodělají se-u dveří přechod ze schodu na lešení ,totéž u dalších se stojkou "uprostřed,tam to zbývá opět dodělat je tam výstupek tak stojky lešení nemohou být v řadě-předpoklad tl.zateplení 14cm takže od stěny alespoň 40cm po přilepení izolantu jsme téměř na normě pro vzd.lešení od stěny.

možná by bylo lepší vyfotit z jiného úhlu pro lepší pohled.

K dalšímu se raději nevyjadřuji

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 21.07.15 11:52
avatar

diesle souhlasím, počkejme, až lešení dostaví, pak se bude určitě v pohodě.

Páč řemeslníci potřebuji tyky dobře projít i s balíkem polyše (50cm), XPS 60cm atd..

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 21.07.15 07:31
avatar

Dobrý den, tak, nutit Vás nikdo nemůže - je to dobrovolné. Akce byla jistě připravená, tak se o ní vědělo a jste na to připraveni. Nyní to musíte vydržet a těšit se na novou fasádu a úsporu za energie. Také doufat, že se stavba neprotáhne přes zimu, pokud třeba dojdou peníze. Pokud znáte lepší řešení, tak ho určitě stavbařům navrhněte. To lešení není dodělané, tak si to pohlídejte, aby tam nebyla překážka a potom za provozu té stavby, aby tam nic nezůstávalo dlouho v cestě. Když budete jednat slušně, tak ti dělníci budou také vstřícní. Zdravím!

P.S. Už jsem zažil rozkopanou ulici od května do října i rekonstrukci činžáku. Toto je "brnkačka".

doplněno 21.07.15 08:19:

Když vidím šířku vchodu a šířku lešení, tak by (až tam bude lávka) neměl být problém s kočárkem projet (po jeho natočení šikmo). Možná je tam někdy na pozemku a blíže k Vašemu vchodu plot, který by se mohl dočasně rozebrat a tím vznikne kratší cesta, kterou si necháte udělat od stavbařů.

Vše je o domluvě - nebo naříkání.

doplněno 21.07.15 12:23:

Skoro mám z té otázky a následných doplnění dojem, že uživatel obecního bytu očekával snad od starosty, že jim nabídne k užívání jiný byt či zajistí pobyt v hotelu po dobu oprav domu. Ale, toto není živelná pohroma. Ovšem, tazatel může požadovat snížení nájmu (pokud na to starosta přistoupí dobrovolně). Možná by se při snížení nájmu potom i ta trubka snadněji a radostněji s tím kočárkem objížděla či by se lépe hledalo řešení a méně by se nadávalo.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: mike1sdh
Datum: 21.07.15 08:08

Největší problém máme s malýma dětma a s kočárkem. Když bude manželka potřebovat jít ven, tak si dá malýho do kočárku, druhýho ponese v náručí. Vyjede ze dveří na lešení, zasekne se o trubku na schodech a může jít zas domů protože tam prostě neprojede. Nebo si složí kočár , snese ho dolů na silnici, mezitím jsou doma děti bez dozoru. Pak si dojde pro děti a s každým na jedné ruce poběží po lešení. Když si tam zlomí nohu...no nevadí, vždyť má ještě jednu žejo.

Docela pakárna.

Datum: 21.07.15 08:11
avatar

Podle tytulku bych očekával, že Vám lešením zatarasili vchod do domu a nutí Vás lézt oknem v 1. patře. Se stavbou lešení se sotva začalo a je víc než pravděpodobné, že ke dveřím povede můstek. Zeptejte se na to přímo lešenářů. Každá taková akce vyžaduje pochopení a ústupky zůčasněných stran, jinak to někdy prostě nejde. Je to podobné jako když si nájemce ztěžoval (oprávněně), že mu teče málo voda (zarostlé trubky). Tvrdě vyžadoval nápravu, ale stejně tvrdě se bránil rozkopání koupelny.

doplněno 21.07.15 08:17:

Lehce odbočím. Víc než dočasné znesnadnění vstupu by mi vadilo to, že se chystá zateplení viditelně velmi vlhké zdi. Tím se ovšem životní podmínky v domě radikálně zhorší. Očekávejte vlhko a nezničitelné plísně.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: rv
Datum: 21.07.15 11:42

No jo, ale když dotace jsou právě na zateplení. Až budou na podřezání, tak se zase všechno a každý podřeže.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ertl
Datum: 21.07.15 08:23
Muzete si koupit ci postavit svuj domek a pak si tam delat co je vam libo.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 21.07.15 08:52

To jsem chtěl taky poradit. Ve vlastním nám pak nevadilo, když jsme dělali podlahy, že se do ložnice leze s dítětem po žebříku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.15 12:21
avatar

To je zase rada toto.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.15 08:54
avatar

Mike,

Vaše první slova jsou, prosím poraďte.Tak Vám poradím, co bych dělal já.

1) Požádal, poprosil bych zhotovitele lešení, aby mi dodělal přechod mezi lešením a vchodem do domu.

2) Požádal, poprosil bych zhotovitele lešení, aby mi dodělal zábradlí, aby se dalo přidržovat, kdyby šel někdo těžce chodící na návštěvu.

3) Poučil bych svoje děti, že nesmějí sami chodit po lešení. Přesněji sdělil bych dětem, jak mají chodit, pokud je mám ještě menší, museli by chodit s doprovodem.

4) Netahal bych do toho předpisy BOZP, když o tom moc nevím.

5) Radoval bych se, že již začali dělat konečně zateplení.

Vy, pane tazeteli, klidně dělejte co uznáte za vhodné.

Další Vaše otázka je, zdali si toto můžou dovolit. Ano můžou. Páč předpokládám, že lešení není dostěvěné a budou dodělávat co je třeba.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: mp*
Datum: 21.07.15 12:16

V tomto případě je myšlení pana Milana na 100 % shodné s mým. Ale asi bych to tak přesně nezformuloval. A ještě je tam zajímavá myšlenka o té plísni, jak někdo psal. Na to bych se taky zaměřil. Aby někdo neshrábl peníze za zateplení baráku, který na to není připraven.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.15 09:02

Já bych dal výpověď z nájmu a koupil bych si vlastní baráček.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: asd1
Datum: 21.07.15 09:41

1. zateplit vlhkou zeď je chyba.

2 Chození po lešení? Vždyť je to po rovině půl metru nad zemí, široké na chůzi víc než dost. To přejde i ožralej a když ne tak se maximálně skulí do těch kopřiv. Jednonohej s berlema taky nemá problém. Leda jestli jezdíte na vozíku nebo s kočárem, pak by vadila ta trubka uprostřed schodů. To jste na tom tak blbě že nepřejdete podlážku?

Pokud tam je 90 letá babička tak ať přidají zábradlí, pro zdravé lidi a děcka to absolutně není problém. Bože jak dovedou lidi zdegenerovat...

A ano v zimě je led a klouže to, musí se chodit jako po ledu a ne jako po asfaltu.

Pokud je kočár, tak ať posunou tu trubku aby projel.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mike1sdh
Datum: 21.07.15 09:59

problém je právě ten kočárek - nedostaneme se s kočárkem ani ven ani domů.

Že bysme nechávali stát kočárek venku? Kdo by to udělal?

Datum: 21.07.15 13:19
avatar

Kde dokáže zedník pronést balík polystyrenu-dokáže tam projet i dětský kočárek,pokud tedy nemáte kočárek někdy z konce 50 a začátku 60 let!Silně pochybuji,že udělají lešení tak aby je to blokovalo,omezovalo při práci,na to již dlouho dělám ve stavebnictví,abych to tvrdil. Umístět zde foto dalšího púostujpu a stou trubkou "uprostřed" z jiných pohledů!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mike1sdh
Datum: 21.07.15 10:00

a tu trubku v prostředku schodů prý nemůžou posunout, ta takhle musí být. Howgh

doplněno 21.07.15 10:03:

chůze po lešení pro rok a půl staré dítě, které sotva začalo chodit, když máte druhé miminko na ruce není ideální. Když se vám vytrhne, tak nenaděláte nic, spadne dolů.

Datum: 21.07.15 11:15
avatar

Odkud by se mělo vytrhávat? Rok a půl staré dítě to už přeběhne samo a bude mít z toho ještě zábavu.

Kočárek je asi problém, ale buďte kreativní. Jak dlouho tam bude to lešení? Týden nebo dva? Mohl by být kočárek mezitím v té mateřské školce? Na zahradě za domem pod plachtou? U sousedů? Místo kočárku nosit mimčo v šátku? Jezdit na nákup a na procházku autem? Odstěhovat se k babičce? Vymýšlet raději jak to půjde než proč to nepůjde?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.07.15 11:40
avatar

Odpověď od jethra ještě trochu rozvinu.

Žijete přece mezi lidmi. Máte příbuzné a přátele. Bezpečně vím, že kdybych náhodou potřebovala na krátký čas uskladnit třeba kolo, všichni(!) sousedé z ulice by mi vyšli vstříc. Dohadovali bychom se jen potom, jestli si bábovku nebo bonbošku ode mě za ochotu vezmou, nebo nevezmou.

Když v Praze ve čtvrti, kde bydlí syn, plánovaně neteče teplá voda, jezdí snacha s dětmi za mnou. Já se na to vždy docela těším. Nechtěla bych do domu přijmout každého, ale vím, že kdyby měla nějaké problémy třeba dcera mé nejlepší kamarádky, určitě by zde i na ty tři týdny (déle vaše zateplování nemůže trvat) s dětmi hlavu složila.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 21.07.15 11:35

Jen přemýšlíte jak to nejde, napište konkrétní způsob postavení lešení, které bude vyhovovat všem. Místo abyste hledal kompromis, rodinu poslal na 14 dní na dovolenou, k babičce atd, tak jen vymýšlíte jak zateplení neudělat. Vždyť i vy ze zateplení budete mít výhody.

Při slušném jednání vám i řemeslníci pomohou kočárek přenést a pro 1 1/2 roční dítě je to brnkačka.

Jak bylo několikrát napsáno - kupte si vlastní RD a vůbec nedělejte opravu fasády, abyste mohli chodit po chodníku. Máte městský byt, tak také takto uvažujte. Uděláte si více nepřátel než je třeba.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.07.15 12:17

Milý Miky. Když jsme stavěli svůj vlastní domek, tak jsme dovnitř lezli oknem. Prostě to jinak nešlo. A nám to bylo jedno, protože jsme věděli, že to tak musí být a těšili jsme se na to, až to bude hotové. A měli jsme tam v té době také kočárek a tři malé děti. Návštěvy to zvládaly také s humorem. Nevidím tam u Vás jediný problém...no, snad až na Vás.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.07.15 13:18
avatar

Já asi budu protivná a vy mi vynadáte, ale já naprosto tazatele chápu. A to proto, že když se na fotku podívám, myslím si, že by to lešení mohlo stát kapku jinak. Při dobré vůli mohl vchod zůstat volný, bez lešení, bez podlážek. Jen by stačilo, aby lešenáři trošku přemýšleli. *bum*Když opravovali náš dům, někde se něco zadrhlo a nám stálo lešení od léta do jara. Na konci léta starou omítku oklepali a začali nahazovat. Přišel brzy mráz, tak toho nechali a nám stálo lešení celou zimu. Pokračovali až se počasí umoudřilo. *hej* Vůbec si nedovedu představit ženu se dvěma malými dětmi, jak dostává kočárek z a do baráku, se dvěma nákupními taškami. Táta odejde ráno do práce a vrací se v podvečer. Pár chlapů, kteří nepracují bezmyšlenkovitě, mohlo ženě a malým dětem usnadnit život. Jen můj názor!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.15 13:37
avatar

Tak já budu první, kdo nesouhlasí s Vámi, ale určitě Vám, milá paní kolegyně, nevynadám. Jak jinak postavit lešení? Až bude lešení celé postavenáé, určitě to pujde chodit. Vždyť při takovýchto savbác se protokolárně předává lešení, že je vše OK. Děláme závěry z nedostavěného lešení.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.07.15 14:22
avatar

Babko jakožto bývylý lešenář (poslední 4 roky jsem nebyl školen)jsem už 2x jsem žádal o víc pohledů pro lepší posouzení,proptože u daného pohledu mimo nedokončenost nelze nic moc vytýkat natožtak beze znalostí tvrdit že je to vyloženě špatně a lze udelat lépe!Od neznalé osoby co nezná velmi hodně troufalé tvrzení!

jinak píšete o lešení co jste měli rok? okolo vašeho bydlení?Teď si představte že takovou školku v JH U Trojice naše firma dělala asi měsíc, Jiná firma 8p panelak i se strháním starého zateplení dělala včetě stavby a demontáže lešení měsíc a půl!Mohl bych hodně takových akcí uvést.

doplněno 21.07.15 15:32:

Magdone - dnes je jiná doba dnes žádný stavitel nenechá stát lešení déle než je třeba,protože mnihdy ještě jedno není hotové a po dokončování dílčích úseků se bourá a staví již jinde!

doplněno 21.07.15 18:00:

Isteron-žel ,ale nemáte pravdu jak se zábradlím (jedno ve výšce cca110cm a nižší cca40cm) od 1,5m jednomadlové oid 2m dvoumadlové,U schodů je nutno doplnit ale Vy jtse nevzal v potaz že není hotové jětš chybí ližiny pčíčníky a poté podlaha dalšího patra. Já osobně jsem vždy raději dával desky na přechpdy jak je na snímku opačněne, jinak pokud byste tomu rozuměl-jsou pod deskami 3 lyžiny jedn uprostřed a dvě po stranách přesně dle normy na tyto desky,Vzhledem že je lešení ve výstavbě,tak je zatím OK!pokud to někdo nezná nepište,zde že je tam vše špatně!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.15 15:22
avatar

Sice to tazateli moc nepomůže, ale vzpomněl jsem si na jedno lešení (kolem věže novoměstské radnice v Praze), které tam zbůhdarma stálo několik desítek let. Když pak konečně došlo na práci, bylo v takovém stavu, že se na něj nikdo neodvážil vylést. Takže museli kolem něj postavit ještě jedno, aby ho vůbec mohli rozebrat a postavit nové *smich*. Ale to už je dááávno...

doplněno 21.07.15 15:41:

Diesel - Ale jo, to já vím. Taky není lešení nic zrovna laciného a tak se každý snaží, aby bylo pryč co nejdřív. Uvedený příklad je z dob, kdy patřilo všechno všem a všem bylo všechno jedno. Bourali ho někdy začátkem 90 let (to mi bylo přes 40) ale kdy ho stavěli netuším. Nepamatuju, že bych tu věž někdy před tím viděl bez lešení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: isteron
Datum: 21.07.15 16:44

Na tom provizóriu mi chýby zábradlie, vodorovne, asi vo výške ruky, a po celej dĺžke. Okrem toho jednolivé dosky podlahy treba upevniť, tak aby sa neprevrátili a ani neposúvali. A ten kúsok s tromi doskami by mal byť otočený naopak, aby podlaha bola hladká, tak ako ostatné. Vzadu pri bránke je medzera, tú rozhodne zakryť do tej istej úrovne, ako ostatné. Pri vchodových dverách je tiež medzera, aj tú treba zakryľ.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.15 17:25

Jakou částkou přispívate na to zateplení?

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.