Jak rozměřit dřevěné schody?

Od: Datum: 18.07.15 20:14 odpovědí: 4 změna: 19.07.15 13:10

Rád bych si vyrobil dřevěné schody, přemístitelné, které by měly jakoby funkci žebříku s tím rozdílem, aby byla nášlapná plocha pro nohu široká. Představuju si rozříznout fošnu po délce napůl, namalovat nášlapy, maflem vyřezat a dlátem dodlabat. Do drážek pak nasunout prkénka a sešroubovat schodnice k sobě. Jak mám mít nášlapy daleko od sebe? Úhel si změřím přímo v reálu, ale vzdálenost? Dík za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.07.15 06:56
avatar
Přesný název toho křížence žebříku a schodů je mlynářské schodiště. Pod tím termínem už ti určitě internet nabídne všechny potřebné údaje.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.15 11:35
avatar

Jak zde již zaznělo, tohle jsou mlynářský schody. Jen si nějak neumím představit jak to budeš přemísťovat. Bude to dost těžký a nic to na novým místě nebude držet. Pravda, žebřík taky na místě nic nedrží, ale ten je postaven podstatně strměji než mlynářský schody.

Jinak doma, amatérsky to nejlépe rozměříš namalováním na desku sololitu, nebo na nějaký velký karton, kde si v měřítku 1:1 vše namaluješ. Vzdálenost od podlahy k podlaze a do toho si pak rozpočítáš kolik budeš mít stupňů, aby byla výška stupně mezi 15 - 19 cm. Namaluješ si čáry v rozteči co jsi si spočítal, pak si namaluješ délku schodiště, kolmo na ty rozmalovaný výšky a už můžeš malovat přímo schodnici. Až to budeš mít namalovaný, položíš si na tu malůvku fošnu, třeba zjistíš, že po rozříznutí bude úzká a budeš ji muset slepit ze dvou. Přemaluješ si to na fošnu a vydlabeš. Přesnější práce je vrchní frézou než maflem, ale dá se to i tím maflem udělat. Jakž takž.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 19.07.15 13:10

Pokud to budou schody nekde venku v podkolni a budete po nich obcas neco tezsiho nosit, vrele doporucuju naslap 12 cm. S pytlem obili je to uplna pohoda ;).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.15 11:48
avatar

podle mě by mělo jít oměřit například klasický hliníkový skládací žebřík a udělat to podle jeho rozměrů. Držet to bude dobře pokud tomu dáte 2+2 nohy a pořádné prkno dole jako spojku nohou a nejlépe diagonálně nějaké ty laťky, tím se to zpevní.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.