Jak naladit programy televize LG

Od: Datum: 18.07.15 20:42 odpovědí: 10 změna: 20.07.15 13:34

Zdravím, tak mám problém s tou televizí. Programy mi zase zmizely po tom výpadku proudu. Zkusila jsem automatické hledání, ale našlo to jenom 17 programů a z toho jsou tam 4 programy stejné celkem 3x. Pořád se to ladí na nějaké DTV a TV se nenaladí ani jeden. Už jsem z toho zoufalá, ten technik co mi to tady ladil, všechny programy ladil manuálně, ne automaticky. Ale já to neumím a manuálu vůbec nerozumím. Co mám dělat, může mi někdo nějak pomoci? Děkuji.

doplněno 18.07.15 20:49:

Jo, a ještě se trhá obraz. Takže automatické ladění je úplně k ničemu. A včera se to automaticky naladilo a bylo tam asi 70 programů. Dneska to zase nějak zmizelo.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.07.15 21:08
To vypadá na problém s anténou. Jestli jeden den máš 70 programů a druhý sotva 20 tak to je divný. Zkus přes Menu a úplně dole pod laděním programů je diagnostika. To ti vyjede seznam kanálů který dávají aspoň nějaký signál. Jak ti tam naskáčou na některých řádcích trojúhelníky s vykřičníkem uprostřed tak víš na kterých se ti ztratil signál. Ty si můžeš opsat na papírek a zkusit je postupně doplnit ručně přes kanálové vyhledávání. Před tím ale pořádně prohlédni anténu a svody. A začni u zdroje anténního zesilovače jestli ho tvá anténa má.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.07.15 21:31

Tak teď jsem to znova, už asi po šesté dala na to automatické hledání a najednou, z ničeho nic to hlásí nalezeno 83 programů. právě je hotovo 95%. Tak už se to dokončilo. Je tam snad už všechno, i když některé jsou zase několikrát. Ale problém je v tom, že budu mít problém najít program pod správným číslem, na některém se příjem kostičkuje. Já tomu vůbec nerozumím. Měla jsem tam zapojený zesilovač, ten jsem ze zoufalství vypnula a znova zadala to automatické vyhledávání a ono to začalo naskakovat. Ale to je asi náhoda, jenomže teď se bojím zase ten zesilovač zastrčit do zásuvky, aby se mi to zase neztratilo. už jsem z toho úplně hotová. Jsi hodný, ale mně tam žádné trojúhelníky nevyskakují. Prostě je tam linka a ta se postupně zaplňuje zelenou barvou, jako když stahuješ film a dole pod tím se ukazuje, kolik nalezených programů to našlo. Nic víc s tím dělat nemůžu, nic jiného nemohu mačkat. Nakonec se ukáže, že je dokončeno 100% hledání a kolik programů to našlo a dole je červeně napsáno vypnout. Tedy myslím, že tam je vypnout. Už jsem z toho tumpachová.

doplněno 18.07.15 21:35:

Totak a myslíš si, že tedy mohu ten zesilovač zase zapojit, nebo to nemám dělat? Byl hodně teplý.

doplněno 18.07.15 21:49:

Tak jsem to zkusila a obraz se začal sekat opravdu hodně. Chyba bude v tom zesilovači. A to bylo asi i to, co mi v noci vyhodilo ten jistič a nešla elektrika.

Od: pepr®
Datum: 19.07.15 03:16

Buď je zesilovač opravdu špatný nebo spíš zbytečný. Máte silný signál a ten zesilovač ho přebudí tzn. zesílí nad možnosti prijímače. Pokud to bez zesilovače jede dobře, tak ho nezapojujte.

Jaký máte model té TV?

Ohodnoceno: 3x

Datum: 19.07.15 06:33
Ono bude menu u všech LG televizí podobné. Teď když máš naladěno jen potvrdíš uložení programů což jsi už určitě zjistila. Pak si na ovládání najdi tlačítko LIST v seznamu který vyjede můžeš cvakat a postupně si vypsat na papírek které programy ti jdou nejlíp. Pak jen z menu zvolíš ÚPRAVA PROGRAMŮ dole pod seznamem který se ti objeví je popis kterým tlačítkem se dělá přesun. Vybereš program který chceš mít první on se ti zabarví ( myslím zeleně ) pak ho můžeš pošoupnout nahoru a ke správné pozici ho přicvakneš stejným tlačítkem. Tak můžeš postupovat až do zblbnutí. Při průměrném českém počtu koukatelných programů to máš za čtvrt hodinky. Jen to zase po dokončení musíš televizi potvrdit že chceš změnit pořadí programů. Kdybys nedala OK, tak si celou tu kratochvíli budeš muset zopakovat
doplněno 19.07.15 06:45: Pro urychlení přesunu kanálů ještě doplním že nemusíš cvaknout 80x šipku dolů na to abys se dostala z pozice 1 na pozici 80 ale použiješ vedlejší tlačítko programú a listuješ po celých stránkách.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.07.15 07:16

Pro Pepr a Totak. Televize je LG 42LB550V-ZA. kupovala jsem ji asi před třemi měsíci, i zde na poradně jsem založila otázku jakou televizi mám koupit. Mám tady hodně komplikované propojení mezi dvěmi televizemi, stejné značky a přijímáním obrazu jednak přes anténu a pak přes satelit, přes který přijímám francouzské programy, na obou televizích. Sám technik tady koumal asi hodinu jak to propojit, aby to všechno fungovalo. Ve vedlejší místnosti mám ještě napojený septobox, který ale už nepoužívám, pouze když si chci nahrát přes magnetoscop na obyčejnou kazetu nějaký francouzský film, nebo pořad. Jinak to nejde. Jinak české filmy si stahuji a přehrávám přes USB. Ve vedlejší místnosti mám také zesilovač antény a tady byl také, do včerejška. Ten zesilovač asi způsobil ten výpadek proudu, jak jsem založila tu otázku že mi v noci spadl jistič a já nevím proč. Proto se tady také rozhodily ty programy. Nebyl signál. Pak najednou zase naskočil, ale původní nastavení zmizelo. Vedle jsem tedy jela přes septobox, to šlo normálně. Alůe tady je septobox vyřazený, tak nebyla jiná možnost, než znova tel. nastavit. Včera to vůbec nešlo, jak už jsem psala. Pak mne napadlo vypnout ten zesilovač ze sítě a najednou si televize našla těch 90 programů. Sice některé několikrát, ale našla jich pak hodně. Když jsem se pokusila zesilovač zapojit do sítě, okamžitě to začalo kostičkovat, nekoukatelné a to na všech programech. Znova jsem ho vypnula a zklidnilo se to. takže je v nepořádku ten zesilovač. Něco se předevčírem v noci muselo stát, když to vyhodilo ten jistič. Je mi divné, že jsem měla ten zesilovač zapojený a asi zbytečně, protože teď to jede bez něho. Ale když vypnu ten v ložnici, tak není signál asi nikde. Bojím se v tom moc vrtat. Zkoušela jsem včera vytáhnout ze zásuvky tady tu televizi v tomhle pokoji a zhasla i puštěná televize vedle, v ložnici. Koukala jsem jako puk, jak se mohla vypnout druhá televize také. Zapnula jsem tuhle a ta vedle se také zapnula. Když ale shodím jistič okruhu zásuvek, kde je ta jedna televize, tak ta se vypne, ale ta druhá jede dál. Jenom nesmím vytáhnout šňůru ze zásuvky, to se vypnou obě. Je to nějak moc zamotané a omlouvám se za dlouhé vyprávění, ale jinak to neumím. Chtěla jsem vytáhnout ten zesilovač rozbitý a nejde to, je druhý konec nějak napojený mezi tu anténu. tak prozatím čekám, jestli to bude hrát dál. Nejde mi to do hlavy. A děkuji Totak za návod, jak seřadit programy. Snad to zvládnu. Zatím jsem si ručně vypsala na list papíru, na kterém čísle je ten a ten program. Tak Vám moc děkuji za pomoc, ještě se ozvu. Suzy.

Od: lujs®
Datum: 19.07.15 11:46

Suzymonko zkuste zajet do MENU - NASTAVENÍ a symbol otazník PODPORA a tam zkontrolujte aktuální verzi sofwaru.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.07.15 12:50

Ahoj Lujsi, ono mi to nějak nejde. A ten zesilovač bude nutný, protože teď se to zase začalo hodně sekat. Ne všechny programy, ale hodně z nich. Ono asi záleží na počasí, nebo nevím na čem, protože včera večer všechny šly s minimálními problémy, dnes se to sekalo fest.

Od: pepr®
Datum: 19.07.15 14:06

Tak to vypadá, že by to chtělo někoho na místě.

Můžeme vám sice poradit jak naladit a seřadit programy, ale kde je ten opravdový problém, jestli v zesilovači, anténě nebo třeba ant. svodu, to vám na dálku těžko zjistíme.

A proč se po vypojení jedné TV ze zásuvky vypne i druhá, to už teprve ne. Jedině, že by se někomu stalo přesně to samé.

Od: rv
Datum: 19.07.15 14:13

Antenní zesilovač lze napájet externím zdrojem, nebo i z televize, ale nikdy ne z obou najednou. Zkontrolujte, jestli náhodou není u TV zapnuto napájení zesilovače.

Datum: 20.07.15 13:34

Rv, nevím jak bych to mohla zkontrolovat. Založila jsem novou otázku na toto téma a dala tam foto. Snad to bude srozumitelnější. A tu novou televizi mi tady ladil technik, že by zapoměl na ten zesilovač? Ale jak je možné, že ta televize víc jak dva měsíce normálně hrála a pokazila se až když mi spadl ten jistič. Je možné, že by toho už měla plné zuby konečně vyhodila ten zesilovač z provozu vlastní iniciativou?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.