Jaký lak na obložení?

Od: Datum: 17.07.15 12:01 odpovědí: 9 změna: 18.07.15 22:42

Zdravím. Mám zkušenosti pouze s krycími emaily a lazurovacími laky. Potřebuji natřít obložení v chodbě, aby bylo lesklé a hladké podobné jako na obrázku. Jakou barvu/lak byste mi doporučili?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 17.07.15 17:34
avatar

Dobrý den, názorů bude asi více. Pokud je to nové obložení, tak můžete třeba namořit a potom přetřít čirým, lesklým lakem. Na starší obložení by možná byl vhodný Luxol. Zdravím!

doplněno 17.07.15 19:59:

Luxol je také trochu lesklý, ale jako samorost to není, to je fakt. Jinak, asi nejlesklejší je syntetický lak na lodě. Ale, je čirý, tak pod něj snad to lihové mořidlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin1*
Datum: 17.07.15 19:45

S Luxolem jsem už natíral, ale ten přeci neudělá lesklý povrch, jen vynikne struktura dřeva, ale povrch zůstane na dotek stejný. Hledám nějaký, jak píšete, lesklý lak, ale s odstínem. Nevím, jestli se něco takového vyrábí. O čirém laku vím.

Datum: 17.07.15 20:16
avatar

Jaký je problém to namořit, pokud možno něčím jiným než Luxolem či jinými lazurami a pak to natřít lesklým lakem? Jen se zeptám. Proč to chceš dělat v lesku? Vše je pod leskem vidět. Každá nerovnost, každá sebemenší vada.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin1*
Datum: 17.07.15 20:37

Ten lesk byl požadavek, líbí se to tak více... A jaký je rozdíl mezi mořidlem a klasickou lazurou (Luxol, Lazurol, atd.)?

Datum: 17.07.15 21:36
avatar

Lazura je vlastně barva, skrz kterou trochu prosvítá dřevo. Mořidlo vlastně jen zdůrazní povrch dřeva a ve výsledku to vypadá podstatně lépe. Pro dosažení maximální dokonalosti je dobrý použít pozitivní mořidlo. Ale to se dělá málo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.15 22:20
avatar

Toto vypadá na modřínové obložení. My jsme obložení natírali pouze bezbarvým, vodouředitelným lakem, většinou vhodným na dětský nábytek, hračky a sportovní zařízení. Laky jsou matné i lesklé. Můžete i smíchat na pololesklé. Všechno obložení, ať bylo z jakéhokoliv jehličnatého dřeva, po určité době změní barvu a i lak se časem na změně barvy podílí. Ztmavne. Je otázka, jestli je vaše obložení původně namořeno a pak nalakováno, nebo je to přirozená změna barvy - odstínu. Změna barvy je otázkou mnoha let, ne měsíců. Pokud je zakázka na tento odstín, tak opravdu jenom zkoušet a zkoušet chytit podobný odstín.

Další varianta je renovace. Vše na starém obložení osmirkovat, nebo použít truhlářský kotouč /nevím název/, dostat se na původní odstín dřeva. Staré i nové obložení potom sjednotit novým nátěrem.

doplněno 17.07.15 22:25:

Asi budete znát postup, ale připomenu, že po prvním naředěném nátěru, musíte opět přesmirkovat jemným sm. papírem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin1*
Datum: 18.07.15 13:47

To ne, přirozená změna odstínu to určitě není, něčím to bylo natřené. Jestli to tedy dobře chápu, tak se nejprve obložení natře mořidlem v odstínu, který chci a po zaschnutí se ještě přetře bezbarvým lakem?

A co kdyby se to natřelo lazurou a pak bezbarvým lakem? Je to vůbec možné?

Datum: 18.07.15 22:42
avatar

Je možný oboje. Jak lazura tak mořidlo. Ovšem mořidlo vypadá podstatně lépe. Taky je s ním trochu víc práce, zvláště, pokud bys použil vodový mořidlo.

To musíš vyspravit povrch, tedy hlavně vytmelit, v případě vodovýho mořidla pak i palubky molitanem namočit, po uschnutí přebrousit a teprve potom mořit. Nejlépe nanášet mořidlo molitanem a pak rozkartáčovat. Po uschnutí mořidla jednou nastříkat lakem, po uschnutí laku lak přebrousit a znova lakovat. Je to práce jak na kostele, uznávám, ale výsledek nemá chybu. Proti natření lazurou to je o několik koňských délek vepředu.

Samozřejmě, povrchovou úpravu dělat před přibitím na zeď.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.07.15 22:21

Skúste sa pozrieť na tento lak,ja som nim mal natreté vchodové dvere v minulosti a bola spokojnosť,doma sme mali tiež natretý obklad lodným lakom,ktorý sa v minulosti dosť používal.Ako moridlo som v minulosti používal liehové moridlo,ktoré zvýrazní štruktúru a odtieň podľa druhu aký si vyberiete,doporučujem si vyskúšať na nečisto a viacnásobným morením sa dosahuje tmavší odtieň. http://www.colorcompany.sk/sk/produkt/profilak

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.