Oddlužení nemovitosti

Od: Datum: 16.07.15 11:34 odpovědí: 9 změna: 23.07.15 18:20

Zdravím, dsotal jsem se do potíží a přemýšlím o osobním bankrotu, máte s tím někdo zkušenosti? Děkuji za jakoukoliv radu.

něco jsem si přečetl tady, ale nejsem z toho moc moudrej. kam si mám zajít ten osobní bankrot vyřídit?

www.pozemkyafarmy.cz/magazin/oddluzeni-nemovitosti-60.html


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.07.15 18:39

Romane, ptejte se. Nebo se zaregistrujte a nechte mi na sebe telefonní kontakt ve vnitřní poště.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lege
Datum: 23.07.15 12:54

Nemovitost není osoba, aby šla oddlužit. Oddlužit můžete jenom člověka!

Takže počítejte s tím, že v rámci oddlužení vám soud uloží vaše nemovitosti nejspíše prodat, aby se vaše dluhy mohly vypořídat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.15 12:59

lege. Píšete hlouposti. V rámci oddlužení soud nejspíš nic takového nenařídí. To navrhují věřitelé, kteří mají zástavu na nemovitosti. Závazky (dluhy), které naváznou na nemovitosti se řeší splátkovým režimem.

Jinak termín : "oddlužit nemovitost" se používá naprosto běžně. Znamená vyplatit závazky na nemovitosti

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 23.07.15 14:15

počkejte to chcete říct, že do oddlužení může jít i dlužník co nadělá dluhy a má nemovitostí za pět milionů, to snad ne?

Tazatel píše o osobním bankrotu nebo to zplantal všechno na jednu hromadu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lege
Datum: 23.07.15 14:36

Proto jsem napsal "nejspíše uloží". Pokud dlužník zajistí prostředky pro úhradu dluhů jinak, pak to jistě nebude nutné. Ale ve většině případů dlužník nemovitost prodat musí.

Jinak varuji před všemožnými oddlužovacími agenturami, abyste ještě neskončil v konkurzu pro nedostatek majetku...

roman15: chlape, zajděte si do nějaké občanské poradny, nebo obětujte 600 Kč a zajděte si za právníkem (mimo Prahu, v Praze by to bylo minimálně za 1500 Kč)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.15 16:05

lege. To je zajímavé, že mezi mými klienty to Vaše "ale ve většině případů dlužník nemovitost prodat musí" nějak nefunguje. Opět opakuji, že nemáte pravdu. Jestliže dlužník je schopen uhradit za 5 let dluh ve výši 30% + odměnu insolvenčnímu správci, tak se nemovitost NEPRODÁVÁ.

Konkurz také nehrozí, protože kdyby chtěl soud dlužníka poslat do konkurzu (chybně sepsaný Návrh), tak nejdříve vyzve dlužníka k zaplacení zálohy. Většinou 50.000,- Kč. Jestliže toto dlužník neuhradí, je chybný nárh dán mezi vyřízené návrhy a lze podat návrh nový, již správně sepsaný.

Neznám kvalitního právníka, který si bere jenom 600,- Kč za hodinu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.15 16:09

ju. Osobní bankrot je to samé, jako oddlužení. Ano, je možné nasekat dluhy, vlastnit nemovitost za 5 milionů a jít do oddlužení splátkovým režimem (uhradit minimálně 50%). Není překlep - 50%.

doplněno 23.07.15 16:19:

Jinak se to ovšem řeší, jestliže je na nemovitosti zástava ve prospěch věřitele. Tam může dát věřitel pokyn ins správci k prodeji nemovitosti. Ze získaných peněz jsou vyplaceni zástavní věřitelé a zbytek dostane dlužník (po odečtu odměny pro ins správce). Věřitelé, kteří NEJSOU zástavní nedostanou z těchto peněz nic. To je v případě, že jsou placeni splátkami.

Potom se může oddlužení řešit i prodejem majetku. Potom dostanou peníze z prodeje i věřitelé bez zástavy. V tomto případě ale už nemají nárok na další plnění ze splátek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lege
Datum: 23.07.15 17:04

Začal bych tím, že pokud nejste advokát, nemůžete poskytovat úplatné právní služby a s ohledem na odpovědnost za vadné rady ostatně ani bezúplatné.

30 % je minimum, ale ne vždy. Pokud má dlužník majetek, měl by jím uspokojit věřitele zcela. To že vám u nějakého soudu prošlo jen 30 % je bohužel realita některých regionů, předpokládám, že se bavíme o Ústeckém kraji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.15 18:20

ne, nebavíme se o ústeckém kraji. Bavíme se všeobecně o všech krajských soudech

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.