Revize el. přípojky bez nového elektroměru?

Od: Datum: 16.07.15 07:53 odpovědí: 11 změna: 17.07.15 08:17

Dobrý den, potřeboval bych poradit, protože jsem nějaký zmatený z nastalé situace. Potřebuji zvýšit rezervovaný příkon el.přípojky z 16A /1fáze na 25 A /3fáze z důvodu sporáku a dalších zařízení. Kolečko se žádostí apod. na ČEZ proběhlo, poplatek za zvýšení nám sice asi vyrazil dech, ale vše nakonec OK: Rozblombování ohlášeno na ČEZ a je nadrátováno a osazeno novým jističem 3x25A také (od sloupu je 4x 10 Cu k jističi - od jističe 4x 6 Cu). Nyní má přijít revizní technik a udělat revizi a s tou už jen znovu na ČEZ - háček je v tom že rozvod byl původně jednofázový a tudíž je i elektoměr jednofázový a dráty od dalších dvou fází k jednofázovému elměru prostě nepřipojím-připraveny tam ale jsou. Jak udělá revizní technik revizi, když není úplně zapojeno a technik od ČEZ elměr nevymění zase bez revize? Nějak to nechápu.. děkuji za radu...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ju®
Datum: 16.07.15 08:04

Myslím že se obáváte zbytečných komplikací,revizáku je uplně jedno jestli tam jsou měřící přístroje, provede kontrolu kabeláže, kontrolu vnitřku krabic, zásuvek, vypínačů, spojů ...atd / vše je popsáno v revizní zprávě kterou nakonec od něj dostanete/ uzemnění, změří odpor a řadu dalších úkonů, proměří jednotlivé okruhy a pokud bude potřebovat dovést proud tak si poradí, nepřítomnost hodin mu patrně vůbec vadit nebude, to je jako s autem jezdí na benzín a ne na řidičák...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.15 09:12

Nelamte si s tím hlavu, revizní technik bude vědět co a jak.

Mezi námi - je to jen jakýsi velký alibismus energeťáků, ono totiž na přípojce není moc co revidovat, ale být to muší

Změří se smyčka do hodin, aby se zkontrolovalo jestli vyhovuje jištění na sloupě, zkontrolují se průřezy, značení atd, možná se najede izolační stav kabelů, opíše se štítek a není co řešit. Kolik je tam fází a jaký je tam elektroměr nikoho nezajímá, dělá se revize elm rozvaděče a ne elektroměru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.15 09:14

V případě výměny elměru se provádí revize (pouze) odběrného místa. Tedy RT zkontroluje zapojení elektroměrového rozváděče dle platných připojovacích podmínek ČEZu z 1.6.2015

Ohodnoceno: 1x
 
Od: paja5
Datum: 16.07.15 12:19

Dobrý den, tak jsem se poradil s Revizním technikem a máte pravdu, vše se jakoby nadrátuje označí a revize je vystavena. Pak přijde technik ČEZ a pověsí nový 3 fáz. elměr. Problém ale dané lokace je hlavně v tom, že zde neexistuje hlavní vypnutí tzv. šín na které potřebujeme zbývající 2 fáze dopřipojit. Žádný deon tam není a šíny jsou připojeny rovnou na odhadem 3 cm hlavní přívodní dráty z kabelu který jde ze země. ČEZ nevypne kvůli naší přípojce půl bloku a Revizák, když není připojeno také zprávu nevypíše.. Takže musíme připojit přívody do jističe pod napětím což bude asi legrace neboť šíny jsou velmi blízko u sebe a dostat se mezi ně s drátem a ještě pěkně utáhnout...to bude tzv. o ústa.. Zkusím sehnat izolované klíče, rukavice, nějaké podložky apod. Přesto si myslím že problém je na straně ČEZ a mělo by jít nouzově aspon na těch 5 min než se připojí vypnout.. nějak to nechápu..

Datum: 16.07.15 13:19

Ahoj. Pájo, hlavně do tý skříně nelez. Je tam plná nálož a ani tam vlastně nemáš co hrabat. Jestli to vede nějak ze země, tak by tam někde poblíž měla být nějaká další rozváděcí skříň. A v té by mohly být nějaké silnější nožovky, které pak mohou nahradit ty na barácích, na zdech zazděné pojistkové krabice HDS-hlavní domovní skříně. Bývají v nich klasické pojistky 35A. Je to bod, kde se dá jejich vyšroubováním vypnout přívod proudu do elměrové skříně-rozvaděče. Rozhodně to nech udělat ZNALÉHO. Jde jen o život. Držím palce.

doplněno 16.07.15 17:16:

Pájo! Takhle znalý jsem taky. A sice do toho lezu taky, neměl bych. Vstupuji sem proto, že jsem nějak nenašel ten SLOUP. Ten tvůj barák je 1. v nějaké řadě dalších domů v ulici? Pak ty případné nožovky můžou být na nějakém jiném domě.

2. samostatně stojící? A přívod je z nějakého sloupu opodál? Na sloupu je ta HDSka? Z ní vede kabel, pancéřovou trubkou do země a spodem do elměrové skříně?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: paja5
Datum: 16.07.15 13:27

Jsem trochu znalý, ale bohužel nevím kde je ta další rozváděcí skříň s nožovkama..zkusím zavolat na místní ČEZ pobočku..

Od: ju®
Datum: 16.07.15 16:35

a přívod elektriky je kudy - sloup - kabel k baráku, ze země - kabel, barák je domek či činžák, potažmo panelák s 40 partajema?

doplněno 16.07.15 16:40:

á už to vidím - sloup, takže někde máte pojistkovou skříňku s 3 pojistkama jak psáno výše...nechejte vše v klidu a vyčkejte příchodu RT. On si poradí...předpokládám že drátování vám dělal elektrikář,nebo firma a ti vám všechny tyhle dotazy mohli objasntit...asi jste se nezeptal a teď tápete v nejistotě, zda sjste něco nezanedbal...nezanedbal v klidu a pohodě - vše vyjde...pak dejte vědět jak jste dopadl...přeju hezký den..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.15 21:26

Nejspíš jsem se v tom teď ztratil. Pokud máte přívod ze sloupu, musí tam být pojistky. Zkrátka před každým elektroměrovým rozvaděčem musí být ještě jiné jištění, jinak to nelze. A každá přípojka je zpravidla řešená jako 3 fázová, i když je pak elektroměr a přívod do objektu třeba řešený 1 fází.

Čili Vaše obavy moc nechápu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dam®
Datum: 16.07.15 21:15

Promiň, jen mi nedochází jak jsi dostal k el. měru zbylé dvě fáze, to už bylo nachystáno předem /myšleno, že u hlavního odběrného místa bylo nachystáno a jen jsi dopojil? nebo jsi musel dávat nový kabel(abys místo 1f mohl mít 3f? Revizák shlédne přípojnou trasu, měl by změřit u přívodního kabelu do elektroměrového rozvaděče odpor mezi fázema a také uzemění, podívat se kam jsou zapojeny dráty od hl. řádu, není to jedno... a taky jaké pojístky máš pro jištění na přípojném místě - přípojné místo nemusí být totožné s místem odpočtového el. měru.

doplněno 16.07.15 21:25:

Hlavně si nachystej na straně tvých jističů svorky od hodin, odkud budeš druhou a třetí fázi odebírat. A jen tak, proč sis nezažádal o dvou sazbu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paja5
Datum: 17.07.15 07:09

Dobrý den, Rekapitulace: Rozváděč je dost velký je toho pro různé účastníky tam víc. Přívod je opravdu zemí a zřejmě podle ČEZ technika rovnou z Trafa a pak z tohoto rozvaděče ještě dál ... účastníci z tohoto rozváděče jsou napojeni na šíny přímo. Původní 1 fáz rozvod k lokaci v pořádku - kabelem 4x 6 - samozřejmě, ale napojena jedna fáze a přímo na šínu. Podrobnějším zkoumáním celého rozváděče jsem si ale všimnul, že na šíny jsou zapojené 2 deony ani nevím kolik ale nejméně asi 120A na které, ale nikdo není připojen zřejmě si technici kdysi ušetřili drátování. Zkusím se domluvit s Revizním technikem, že bych se chytil na vývody z deonu, který se nepoužívá a tím by bylo vyřešena ta prekérka s připojováním na šíny. Rozvod není pro mně jen s ním pomáhám a vše ostatní je už prostě tak jak má být nadrátováno. Dvousazba už tam byla i z doby 1 fáz. a je na TUV. Na vývody u elměru, které nemám kam zapojit (je tam pořád ten 1 fáz elměr) nasadím svorky a označím, aby prý neměl technik od ČEZ práci s hledáním co je co a doplním šroubky aby mohl nový elměr pověsit a osadím ještě přes svorky výstražnou tabulku, aby technik věděl že jsou vývody již pod napětím a že musí vypnout než bude připojovat nový elměr. Hlavně je potřeba prý hodně šroubků - jinak bez spojovacího materiálu nemohou připojit. Také přívody označím k hlavnímu jističi, také uvnitř jističe před zaplombováním. Musí to tak být aby s tím technik neměl práci, za tohle vše pak ještě zaplatíme poplatek za rozšíření 9300 Kč a všichni budou snad spokojeni. Současný svět elektroenergetiky je velmi zajímavým tématem...

Datum: 17.07.15 08:17

Přívod k elektroměru přímo od trafa? To snad né Nevěřím tomu, že by u nás toto někdo udělal, ani za socialismu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.