Domovní řád / studna

Od: Datum: 14.07.15 15:35 odpovědí: 10 změna: 14.07.15 19:08

Dobrý den ,

mám prosím dotaz.

V rámci RD mám 2 rozvody vody - jak domovní řád tak užitkovou vodu ze studny (pouze studená ).

Napadlo mne využít teplou vodu jakožto užitkovou ze studny . Technicky to není problém.Jediné v čem jsi nejsem jist je - v domovním řádu je jiný tlak oproti užitkovému rozvodu ze studny. Někde používáme pákové baterie někde klasické kohoutky . Nebude s tím nějaký problém?

Tzn.že by studená byla domovní řád a teplá užitková ze studny ( ohřev bojler , termální vřídlo nemám )

Děkuji

Tomáš

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.07.15 15:56

Rozdílný tlak (pokud rozdíl není extra velký) až tak vadit nebude. Více (nebo méně) by mohlo vadit kolísání tlaku při spínání či vypínání čerpadla (nepředpokládám, že máte čerpadlo s frekvenčním měničem).

To že se užitková voda ze studny a voda pitná z veřejného vodovodu nesmí "potkat" a musí být použita přerušovací nádrž nebo jiné vhodné zařízení snad víte..

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.07.15 18:45

Díky za informace. Ještě poprosím o další radu - když mám připravený rozvod ze studny do domu, kolik by zhruba stála ta přerušovací nádrž včetně montáže? Chápu, že to je těžké, stačí opravdu hrubý odhad nebo rozsah ceny.

doplněno 14.07.15 19:48:

Martincakl: Díky moc!

Řepkin: To je fakt hodně "orientační" rozpětí :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.07.15 18:55
1-150.000,- podle tam ho jaka a jak velka

Datum: 14.07.15 19:08
Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.07.15 16:37

Problém to bude, jelikož užitková voda nesmí být jednoduše řečeno na stejném vývodu jako pitná z důvodu možné kontaminace. Já řešil podobně když bych chtěl mít na WC dvě trubky jednu s pitnou a jednu s dešťovou vodou v jednom přívodu do WC. Technicky by se to vymslet dalo, ale pořád existuje byť jen 1% riziko kontaminace a pak za to hrozí obrovské pokuty až vězení v případě, že na to přijdou nebo se něco stane. Prakticky by to ani nikdo neschválil. :( pokud by však voda ze studny splňovala oficialně normy pitné vody, tak potom by to bylo něco jiného, ale asi bych se zeptal instalatéra nebo na VAK.

Od: ju®
Datum: 14.07.15 16:46

Užitková nebo Vaše voda se nesmí dostat do řadu ani kdyby byla zlatá, může splňovat jakoukoliv podmínku / třeba pro kojence/ ale nesmí!

Ohodnoceno: 3x

Datum: 14.07.15 17:54

S čistým svědomím to tak udělejte, ale musíte se inspirovat Velkou Británií, kde mají u umyvadla dvě samostatné baterie. Pákové baterie použít nelze-rozdílný tlak, možnost kontaminace pitné vody užitkovou. Ale otázkou do diskuse je: Lze použít klasickou baterii se dvěma kohoutky? Zde je kontaminace vyloučena...

Datum: 14.07.15 18:03

Nelze použít ani klasickou baterii! Pouze 2 oddělené kohoutky. Pokuty za to jdou až do statisícových hodnot. A že na to nikdo nepřijde? Tomu nevěřte. Kdyby se pak stalo něco podobného, jako nedávno v pražských Dejvicích, hodí Vám to celé na hrb. A platit budou ještě Vaše pravnoučata.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.07.15 18:35

Navíc by ho odsoudily za obecné ohrožení/ublížení na zdraví/znečištění zdroje pitné vody pokud by to bylo v takovém měřítku.

Datum: 14.07.15 18:25

Ahoj. Souhlasné hodnocení jsem rozdal. Jestli nechceš mít do budoucna nějaké potíže, tak si tu svoji studnovoui vodu pošli samostatným rozvodem jen na WC a k nějakému vývodu na dvorek, na zahrádku do dílny. Obě vody, musí být od sebe dokonale oddělené. Blíž to k sobě moc nedávej.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.