První malba

Od: Datum: 13.07.15 18:31 odpovědí: 14 změna: 17.07.15 19:30

Tak se blížím konečně do finiše. Nové omítky, cca před měsícem vyštukováno, před týdnem opraveno pár ušvihnutých rohů ze štuku *hi* a nyní chci malovat. Štuk je však zrnkovatý. Strop je SDK. Co jsem čet, tak přetáhnout štuk i SDK penetrací štětkou, ze zdí se tak odrolí kamínky a budou hladké.

Chci se zeptat

1) mohu použít zbytek klasické stavební hloubkové penetrace?

2) jak dlouho počkat mezi penetrací a malováním? (než zaschne, nebo den dva?)

3) dvě stěny budou bílé a dvě barevné, barevné natírat rovnou, nebo použít první bílý nátěr? (barevnou mám koupenou už hotovou, je poměrně sytá).

Díky *pivo*

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.07.15 19:24

Můj názor na všechny penetrace je ten,že je to jen a pouize vytahivání peněz za něco co nenní nezbytně nutné!Jestli Vám vadí rozdíl v hladkosti štuků a SDK,tak místo klasického štuku jste měl použít sádrovou omítku ta ,pokud se provede kvalitně stejně hladký jako SDK.

osobně bych všechny stěny vzal bílou pak barevné daným odstínem a bílou opět bílým nátěrem!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.07.15 20:49
Sadrova je draha, rozdil mi nevadi jen jak je stuk zatoceny, tak v nem jsou kaminky, cetl jsem prave, ze kdyz se to vezme napoprve stetkou tak ty kaminky castecne opadaji a je to ok. Penetraci jsem poznal kdyz jsem delal omitky, fakt to tolik nenasavalo. Takze prvni nater vsechno bile druhy bilou/bilou a barevnou/barvou.
Datum: 13.07.15 20:47

první nátěr dělám obvykle řidší bílou a jakoby rozšmudlím jej po zdi, tím se vše připraví jak má. Na novou zeď penetrace myslím si není potřeba, protože zeď je čistá a savá a na nibude držet všechno dost dobře.

Od: host
Datum: 13.07.15 21:47

Po rekonstrukci byly zdi různě zrnité, někde původní hladký štuk, jinde po zazdění starých dveří hrubší, vyřešilo to nalíčení vápnem - štětkou. Totéž při malování zdi se zrnitým povrchem. Válečkem se udělá sice jemná vrstvička, ale každý hrbolek a zrnko písku nebo dolíček po vydloubaných zrnech písku jsou vidět. Po vymalování štětkou s vhodnou hustotou barvy to jde dohladka.

Datum: 13.07.15 21:51
No me to prave taky tak napadlo, ale co jsem cetl, tak vapenne natery uz nejsou potreba... Zkusim to holt prvne natrit nabilo stetkou a pak druhou vrstvu valeckem. Pak teda steny a strop olepit v rohu krepovkou a vzit dve steny barevnou...
Datum: 14.07.15 07:57

Ak po štuku máte zrnka piesku,tak ho jemne prebruste šmirgľom,ono to opadá.Doma to pri rekonštrukcii robím bežne.a penetraciu by som nedával na novú stenu ja osobne.

Datum: 14.07.15 08:09

OK. moc děkuju všem za názory. Dám si dvě kola WOT *klik*, pak očistím krabičky okolo zásuvek, natáhnu igelit, přebrousím zdi a jdu na bílou, bohužel dneska vydatně prší, takže to asi dneska zůstane pouze u jednoho nátěru ... uvidíme *placni*

Datum: 14.07.15 10:50

Nejlepší pro ůpravu nových omítek je nátěr vápnem.Hašené vápno Čerťák je k dispozici ve všech stavebninách připraveno přímo k nátěru.Po natření se zjemní struktura povrchu a po 14 dnech je povrch velice pevný.Žádné penetrace nejsou nutné.-Vymalování interierovými barvami je možné nejlépe až za rok.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.07.15 12:47

Tak musím říct, že 7,5kg barva, kde píšou ředit max. 30% vody, mi vystačila na cca 50m2, je smutné, že jsem to však ředil 1:1. Takže za chvíli jdu koupit druhý kbelík, abych to natřel druhou vrstvou pořádně na bílo, alespoň strop a dvě stěny, co mají být bílé. Výrobce bych za tyhle fámy, které píše na ty kýble nakopal do ... rovnou má říct kupte dvě balení nebo jedno velké, a´t nejste za k***** a nemusíte k nám jezdit 2x ... *bzum* teď už se bojim, že i té barevné bude málo :(

Od: ju®
Datum: 14.07.15 17:18

Jo chybama se člověk učí - se mnou bylo takto vyjebáno když jsem dělal na bílo stěnu na balkoně 10 x 2,5 drahé jako k... a nekrylo to až na potřetí, druhá půlka vápnem s latexem a šlo to jako prd a vzhledově i lepší po letech...

Jinak souhlas s jabrakou - dříve se tomu říkalo pačochování? na štuk se práskla vrstva štetkou vapna a pak na zapravení ještě na hotovo další a nechalo se to vydýchat asi ten rok a pak se použvaly ty modernosti...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.07.15 17:58

JJ, příště na to kašlu a udělám to taky tak. Známý říkal, že má barvu snad HIT a že je to levné, bílé a dobře kryje. Počkám až to usche a pak uvidím. Ta barevná má pěkný odstín, tak uvidíme, jestli to na cca 15m2 bude stačit ta malá 4kg ... až to uschne olepím to krepovkou a pojedu dál

Datum: 14.07.15 18:42
Ta krepova paska nedrzi... Neni na to nejaka specialni, nebo jak to udelat?
doplněno 14.07.15 20:08: Jo malirska a ja mam buh vi jakou... pouzivali ji na baleni skla... tak zitra koupim malirskou tak snad bude drzet, skoda chtel jsem to mit dneska hotove...
Datum: 17.07.15 19:06

Tak krepovku jsem měl asi jinou, malířská lepila dobře. Příště každopádně budu malovat jinou barvou a jinak.

Chci se zeptat, je normální, že po malování SDK tento může popraskat? prasklo mi to na dvou stranách po obvodě, ale cca 1-2cm od kraje, v jednom kousku mi to prasklo trošku víc ... zedník mi podle mě špatně udělal SDK :(

Datum: 17.07.15 19:30

další foto .. a už to schne ... jen příště líp nalepit tu krepovou pásku, ideálně ve dvou lidech a pak pořádně přitisknout ... ty kraje jsou takové okousané ... *smich*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.