Domáci vodárna a nevypnutý tl. snímač

Od: Datum: 13.07.15 14:38 odpovědí: 2 změna: 13.07.15 21:09
Dobrý den, mám domácí vodárnu kterou zásobuji domácnost ze studny. K čerpadlu jsem namontoval tlakovy snímač, který funguje jako pojistka, když dojde voda ve studni, měl by vypnout čerpadlo tj. Klesne tlak pod 0,7bar. Bohužel voda došla a vodarna jela vesele dál aniž by přestala jet. Snímač je vyzkoušen tak, že pokud se vypustí voda z vodárny a zapne se nepojede, protože je tam ten tlak pod 0,7bar, musí se podržet červené restartovací tlačítko. Prý tlak v nádobě a v čerpadle je jiný, tudíž se nemohu dívat na ten manometr. V momeňte kdy došla voda ve studni, v nádobě bylo 1,5bar a nehnulo se to, do potrubí šel vzduch s vodou. Zajímá mě ta funkce toho snímače. Dohromady jsou na vodárně dva. Děkuji
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.07.15 19:23
avatar
Základní tlakový spínač zapíná elektromotor při poklesu tlaku v tlakové nádobě, z důvodu odběru vody. Odeberete vodu, klesne tlak,spínač sepne,čerpadlo vodu dočerpá. Stoupne tlak, spínač odpojí elektromotor. Ovšem když ve studni dojde voda, čerpadlo nemá co čerpat, tlak se nezvýší, motor točí furt.
Další snímač nedostatku vody by tomu měl zabránit. Nevíme ani typ, ani zapojení, které by měl montovat odborník a přezkoušet všechny varianty.
Nevíme ani,kde ten snímač máte připojený na tlak. Není to totiž jedno. Zrovna tak by měl snímač být v serii s tlakovým spínačem.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.15 21:09

Tento snímač je aký vlastne snímač? Bolo by pre porozumenie otázky napísať o aké typy sa jedná a ako sú zapojené:

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.