Najemni smlouva

Od: Datum: 13.07.15 07:52 odpovědí: 4 změna: 13.07.15 09:02
avatar
Dobre rano, potrebovala bych kvalifikovanou radu..
.pomoc. Bydlim v pronajmu, slozena kauce ve vysi 3 najmu. Chci najem ukoncit, rok nemam platnou najemni smlouvu, dle noveho OZ, nevadi, ustanoveni pretrvava dva roky, mam moznost pronajmu, ale ihned...tudiz prestanu platit momentalnimu pronajimateli a ten si to strhne z kauce. nemam na to platit dva najmy a bydlet potrebuji...budu platit novemu i kdyz tam tri mesice zatim bydlet nebudu. Je mozno prestat hradit najemne stavajicimu pronajimateli? Muze si on tuto platbu stahnout z kauce?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.07.15 08:05
avatar
Než odpovi nekdo opravdu slova vzatý tak poradim selským rozumem.Podejte majiteli vše písemně.Musi mezi vami vzniknout dohoda.Nelze přestat platit a čekat jak se tomu druha strana postavi.Tim že se nic nebude dít porusujete smlouvu o nájmu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: iv®
Datum: 13.07.15 08:09
avatar
Vim, mam procteny zakonik ktery se tyka najmu...spis vim jaky je majitel nemovitosti a mam obavy abych dostala kauci zpet.
Od: ben®
Datum: 13.07.15 08:37
avatar

Dobrý den, odejít ze současného pronájmu můžete buď podáním písemné výpovědi s tříměsíční výp. lhůtou (a povinností platit 3x nájem) nebo písemnou dohodou o ukončení nájmu. Výpověď si napíšete sama a musí být jasně doručena. Dohodu sepíše majitel a obě strany ji podepíši (každý si nechá jeden výtisk). Toto by bylo pro Vás lepší řešení, protože jenom neplatit nájem Vás může přivést do komplikací. Pokud nemáte nějaké závazky (nedlužíte za nájem a energie), tak se zkuste domluvit na té písemné dohodě, kde bude výslovně uvedeno, kdy pronájem končí a jaká částka bude z kauce použita, resp vrácena. U vrácení by mohlo být i uvedeno, do kdy se tak stane. Jednejte klidně, vstřícně a zkuste se dohodnout s majitelem. Zdravím!

doplněno 13.07.15 09:19:

Zkuste se normálně domluvit jako lidi. Vy mu vysvětlíte svou situaci, on by mohl vyhovět, protože nebude škodný, když jste ochotna ještě něco platit nebo nepožadovat kauci celou a můžete se rozejít v klidu. Když pouze přestanete platit nájem, tak to sice pokryje kauce, ale může to mít i následky. Podívejte se také viz odkaz.

http://www.novinky.cz/finance…ceka-neplatice-najemneho.html

doplněno 13.07.15 10:13:

Pokud chce majitel bytu ten byt začít užívat sám, tak to je pro Vás dobrá situace. Možná můžete i trochu "dělat dámu" s tím, že jste ochotna byt uvolnit hned a požadovat celou kauci. Ale, záleží na tom, jak moc by majitel na byt spěchal. No, je to o domluvě.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: iv®
Datum: 13.07.15 09:02
avatar
Bene dekzji, pokusim se zaridit dle Vaseho doporuceni. Najem je radne placen, sluzby rovnez. Zkusim se s majitelem domluvit. Dekuju.
doplněno 13.07.15 10:02: Pokusim se, majitel na tom tratit nebude, chce v byte zacit bydlet sam tak snad s nim bude rozumna domluva.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.