Mobilní dům - zkušenosti

Od: Datum: 12.07.15 14:30 odpovědí: 8 změna: 15.07.15 10:48

Dobrý den, měl bych následující dotaz, resp. prosbu. Máte někdo zkušenost se stavbou mobilního domu k celoročnímu užívání, tz. s připojením na inženýrské sítě a vše ostatní, co je zde potřeba? A máte nějakou zkušenost s konkrétní firmou, která mobilní domy vyrábí a montuje? Děkuji moc za vaše případné rady azkušenosti.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 13.07.15 13:56

Vlastní zkušenost nemám, ale znám človíča, který si napřed koupil mobilní dům (resp. uzavřel smlouvu s firmou) a pak se divil, že jej nemá kam postavit neboť stavební úřad byl proti.

Začněte vyřizovat, sbírat info od st. úřadu, od obce atd. Napřed musíte získat pozemek s povolením domek ostavit a pak si už jen vybrat typ domku.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.07.15 13:59

Děkuji za radu. V.

Datum: 13.07.15 14:02

Na mobilní dům nepotřebujete povolení jak tu mylně píše jedna "rádkyně" Mobildům si klidně "zaparkujete" na soukromém pozemku příbuzného, přítele či známého.

Ohodnoceno: 3x

Od: uska®
Datum: 13.07.15 14:20

Odkaz pro zwiki - raději si jej přečtěte 2x než budete příště radit.

http://www.bezplatnapravnipor…mistovani-mobilnich-domu.html

A nebo zde dejte odkaz na vaše tvrzení - že nepotřebuji k mobilnímu domku NIC vyřizovat, že si jej můžu zaparkovat kdekoliv atd. Třeba máte pravdu, kdo ví? Přesvěčte nás.

doplněno 13.07.15 19:42:

moto - není zač. Třeba odkaz pomůže i těm, co tvrdí opak.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.07.15 18:35

Co se mobilheimu týče, tak český stavební zákon tento pojem nezná. V podstatě jde o nějako ustavbu obdobného typu určenou k bydlení a co jiný kraj jiný mrav. Zákon není jednoznačký a tak si jej každý stavební úřad vysvětluje po svém

1) je mu to jedno pak není potřeba nic

2) určí nějaké podmínky ale stačí ohláška

3) je nutné povolení a z určitých důvodů to nepovolí (historický a urbanistický ráz obce apod.)

nevycházím ze svých zkušeností ale z toho, co jsem načetl na internetu jako zkušenosti od lidí, kteří toto také řešili.

Ohodnoceno: 2x

Od: moto®
Datum: 13.07.15 14:24

Nejlepší je strejda Google, třeba tady: http://www.euro-mobilnidomy.cz/

Teoreticky, když je na kolech nejde o stavbu ale parkování. Stejně je ale nutné si pro jistotu ověřit místní podmínky. Ani parkovat nelze všude. Stejně tak inženýrské sítě. Lze se připojit na stávající přípojku, podobně jako někde v campu, pokud ale není místo zasíťované, tak může připojení stát majlant včetně projektů, revizí a schvalování.
Kdysi jsem si dovezl z Německa starý karavan a na dvou místech v nem i přechodně bydlel. Byl jsem ale na svém a nikomu do toho nic nebylo.

doplněno 13.07.15 15:44:

uska: dobrý odkaz, děkuji, rád jsem se poučil

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.07.15 18:33

Chcete vyloženě mobilheim nebo karavan či kontejner? Ohledně mobilheimu jsem si zjišťoval já pár věcí. Rozvedl jsem i krátkou diskusi http://www.poradte.cz/domacno…rekonstrukce-nebo-stavba.html

pokud budete mít zájem o tom pokecat, tak dejte vědět ;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.07.15 10:48

Děkuji všem za rady a zkušenosti.V.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.