Jaký ohřívač vody

Od: Datum: 09.07.15 16:07 odpovědí: 5 změna: 20.07.15 08:55

hezký den, odchází nám bojler 120l tatramat a pokukuji po novém narazil sem na tatramat TEC s tepelným čerpadlem a také elíz s čerpadlem ,máte někdo zkušenosti jestli se oplatí investovat ,funkčnost hlučnost atd.

DěkujiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.07.15 16:20

Nejdříve bych si spočítal, za jak dlouho se zařízení vzhledem k úspoře energie zaplatí.

Přibližně: 120l vody z 15°C na 60°C = 6KWh (+ tepelná ztráta)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.15 23:25

Pro obyčejný elektrický bojler je tepelné čerpadlo přílišný přepych ! Domnívám se, že se náklady vrátí až za příliš dlouhou dobu nebo vůbec ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.15 07:39

Všechno záleží na ceně, parametrech i na vlastní spotřebě teplé vody. Zatímco pro jednoho to je skutečně luxus, pro čtyřčlennou rodinu to může být přínosné. Věnujte také pozornost parametrům TČ, třeba tomu, při jaké teplotě jsou uváděné hodnoty naměřené. Pro srovnání, EnergyPanel je schopen pracovat s COP 4 již v dubnu (reálné měření). Posuzujte i to, jakou má zaízení rezervu a kolik i s ním budete muset dohřívat. U vámi zmíněného TČ je potřeba zvážit i to, odkud se teplo - vzduch bude odebírat, pokud z interiéru, co ho nahradí a kam bude studený vzduch vyfukován. Nemá smysl kvůli úspoře na ohřevu vody víc topit. Důležité je i množství, zpravidla to je 300 - 400 m3/hod a to není málo. To u EnergyPanelu, ten nahrazuje venkovní jedntku, není potřeba řešit. Navíc, umí využít i slunce a doba provozu není omezená namrzáním venkovní jednotky.

Teprve potom je na posouzení cena. Například, z jednoho EnergyPanelu a jednotky TERMBOX jsme získali v dubnu tolik energie, kolik by dodala FV elektrárna o výkonu 4,6 kWh. Ano uvedení TČ zřejmě budu levnější, ale jejich spotřeba asi bude větší a získané energie méně. Co je tedy levné a co drahé?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendad
Datum: 19.07.15 09:36

Na tzb jsem četl , že si to pořídil a čerpá teplý vzduch z pudy.

http://forum.tzb-info.cz/1258…5-bojler-s-tepelnym-cerpadlem

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.15 08:55

Problém je v objemu vzduchu. Jestliže stroj potřebuje 300 - 400 m3/hod, zkuste si to představit, musíte mít fakt obrovskou půdu, nebo stejně nasáváte vzduch zvenčí. Nejde vzduch z půdy odebírat bez toho, aby jste ho nenahradil jiným - zvenčí, tedy studeným. Co tím tedy získáte? Do domu čerpáte studený vzduch a musíte víc topit.

Opět doporučuji, podívat se, do kolika stupňů je stroj schopen pracovat, zda se po pár hodinách nemuusí vypnout apod. Z toho vyplývá, že za určitých podmínek to fungovat bude, za jiných ne. Hranice je u každého jiná.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.